1آخرین بروزرسانی:یکشنبه 04 دی 1401

عطا الله معروفخانی، مدیرعامل فولاد هرمزگان از ثبت رکورد تولید در این واحد صنعتی خبر داد و  گفت: امسال در هشت ماهه پنج نوبت رکورد تولید در این واحد صنعتی شکسته شد که در چهار ماه به شکل پیوسته تحقق یافت ودر آبان ماه تولید ۱۵۴ هزار و ۵۶۷ تن فولاد ثبت شد.

وی تصریح کرد: ظرفیت اسمی ماهانه فولاد هرمزگان ۱۲۵ هزار تن است که به میزان ۲۵ هزار تن از ظرفیت اسمی عبور کردیم. تولید مهرماه امسال هم ۱۵۳ هزار و ۲۳۲ تن پیش از این اعلام شده بود.

وی پیرامون مشکل تامین انرژی توضیح داد: فولاد سازان با مشکل برق در تابستان و گاز در زمستان روبرو هستند که انتظار می رود با برنامه ریزی از سوی دولت این مشکلات به حداقل برسد و فولاد هرمزگان با تدابیر خود مشکل انرژی را مدیریت کرده است.

فولاد هرمزگان دارای ظرفیت تولید سالانه ۱.۵ میلیون تن فولاد است که در قالب طرح های توسعه برنامه افزایش این ظرفیت را برنامه ریزی کرده است.

معروفخانی افزود: عملکرد ۸ ماهه این واحد صنعتی نشان می دهد که تقریبا به عملکرد برنامه ریزی شده در بودجه دست یافته ایم و چنانچه برق و گاز خللی در تولید بوجود نیاورد ، به برنامه پیش بینی شده، دست خواهیم یافت.

وی اجرای پنج طرح توسعه ای را از سوی فولاد هرمزگان گامی مهم خواند و گفت: طرح احیا با ظرفیت یک میلیون و ۷۲۰ هزار تن در ستاره سیمین ، مخازن ذخایر آهن اسفنجی به ظرفیت ۳۰ هزار تن و گازهای صنعتی ۱۰ هزار متر مکعبی از جمله این طرحهاست.

معروفخانی ضمن یادآوری طرح نورد گرم در فولاد هرمزگان که به منظور تولید ورق به اجرا درخواهد آمد، گفت: برنامه این شرکت افزایش ظرفیت فولاد از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن فعلی ، رسیدن به سه میلیون و ۲۰۰ هزار تنی است و قیمت آهن و محصولات فولادی تحت تاثیر این مهم واقع خواهد شد.

وی پیرامون برنامه صادرات هم توضیح داد: موقعیت ممتاز فولاد هرمزگان در کنار آب‌های آزاد و اسکله شهید رجایی بستر مناسبی برای صادرات است و ضمن اینکه تولید این شرکت صادرات محور محسوب می شود.

 

تولید فولاد در کارخانه فولاد هرمزگان به تصویر کشیده شده است.

 

براساس گزارش وزارت صمت، ارزش صادرات زنجیره فولاد و محصولات فولادی در هشت ماهه امسال رقم سه میلیارد و ۷۱۰ میلیون دلار ارز آورترین حوزه صنایع معدنی بود ، ضمن اینکه در مدت یاد شده ۳۴۳ میلیون دلار گندله سنگ آهن صادر شد، ۱۰۶ میلیون دلار آهن اسفنجی و به میزان ۵۶.۲ میلیون دلار کنسانتره آهن صادرات انجام شد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان ابراز امیدواری کرد: براساس تدابیر اندیشیده شده برای تامین خوراک این واحد صنعتی، نیاز آن برطرف ، ضمن پاسخگویی به نیاز داخل، در بازارهای هدف صادراتی با قیمت اسلب و تختال و … مناسب، هم حضور فعال داشته باشد. فولاد هرمزگان سال ۱۳۸۷ در ۱۳ کیلومتری بندرعباس ایجاد شد.

معروفخانی در ارتباط با برنامه های شاخص سال آینده هم گفت: انتظار می رود تفاهم نامه نیروگاه "هنگام " به نتیجه برسد که در تامین انرژی نقش آفرین است. نیروگاه هنگام در کیلومتر ۲۰ جاده بندرعباس به اسکله شهید رجایی در مجاورت نیروگاه بخار بندرعباس واقع است و می تواند نقش آفرینی عظیمی در میزان تولید کشور داشته باشد.

تاریخ انتشار: یکشنبه 04 دی 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
زهرا

مقاله خوبی بود. تشکر

reply
admin-avatar
ادمین

خواهش می کنم.

گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad