تولید ریل در کارخانه ذوب آهن، به تصویر کشیده شده است.

ریل ملی با رعایت استانداردها و تضمین کیفیت، تولید می شود

اخبار
چهارشنبه 30 آذر 1401

مدیران و دست اندرکاران ساخت خط 3 قطار شهری مشهد، با حضور در ذوب آهن، از خط تولید ریل ملی بازدید کردند. به دنبال امضای تفاهمنامه همکاری بین ذوب آهن اصفهان و شهرداری کلان شهر مشهد مبنی بر تامین ریل خط 3  قطار شهری این شهر که 22 آبان ماه جاری با حضور ایرج رخصتی مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اصفهان و سید عبدا... ارجایی شهردار مشهد منعقد شد، تعدادی از مدیران قطار شهری مشهد همراه با مشاورین و دست اندرکاران ساخت خط 3 قطار شهری مشهد 22 آذر ماه ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان از کارگاه نورد 650 و خط تولید ریل ملی این شرکت بازدید کردند.

در این بازدید محمدامین یوسف‌زاده مدیر نورد و محمد صدری مدیر کیفیت فراگیر شرکت همراه با تعدادی از سرپرستان خود با پاسخگویی به سوالات  بازدیدکنندگان و ارائه توضیحات لازم،آن ها را در جریان چگونگی و مراحل تولید ریل ملی در این شرکت قرار دادند.

 یوسف زاده گفت: 

ریل مورد سفارش شرکت قطار شهری شهرداری مشهد به میزان تناژ تعیین شده در زمان مقرر تولید و تحویل می شود.

 

تولید ریل در ذوب آهن به تصویر کشیده شده است.

 

محمد صدری مدیر کیفیت فراگیر نیز با تشریح استانداردهای ملی و بین‌المللی برای تولید انواع ریل در ذوب آهن اصفهان گفت: تولید ریل درخواستی قطار شهری مشهد با مشخصات فنی و کیفیت تعیین شده آغاز شده و با نظارت و تایید سفارش دهنده در زمان مقرر تحویل می گردد و قیمت ریل طبق صحبتی که از قبل انجام شده، تعیین می‌شود.

قاسم زوکی نژاد معاون مالی و پشتیبانی قطار شهری مشهد گفت: کلان شهر مشهد، شهری پرجمعیت و زایر پذیر است. از این رو توسعه ناوگان حمل ونقل، احداث خط 3 قطار شهری را در دست اجرا دارد.

وی افزود: این خط دارای 23 کیلومتر طول است و در فاز اول، برای ساخت 5 کیلومترآن، ریل ملی به ذوب آهن سفارش شده است.

زوکی نژاد گفت: در گذشته این محصول از ترکیه خریداری می شد ولی در ماه گذشته تفاهمنامه تولید و تحویل ریل ملی بین ذوب آهن اصفهان و شهرداری مشهد امضا شد، اکنون هم برای مشاهده و ارزیابی اقدامات انجام شده از این شرکت بازدید کردیم.  

محمدرضا مقدم نیری مدیر خط 3 قطار شهری مشهد نیز گفت: 

با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از تولید داخل، قطار شهری مشهد برای ساخت، توسعه و تکمیل خطوط ریلی، استفاده از ریل ملی ذوب آهن اصفهان را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: با حضور در این مجتمع عظیم صنعتی و بازدید از خط تولید ریل و شنیدن توضیحات مدیران مربوطه شاهد بودیم که ریل تولیدی در ذوب آهن اصفهان از کیفیت لازم و مزیت بیشتری نسبت به رقبای خارجی برخوردار است و با نظارت مدیران، کیفیت محصولات تولیدی از سطح بالایی برخوردار خواهد بود.

دیدگاه یا سوال خود را به اشتراک بگذارید