0آخرین بروزرسانی:یکشنبه 27 آذر 1401

به گزارش معدن نیوز - بهبود در بازار جهانی فولاد، در گزارش منتشرشده از هفته گذشته مشاهده شد. 

سنگ آهن

در هفته ای که گذشت متوسط قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد وارداتی در چین تا ۵ دلار رشد داشت و به بالای ۱۱۳ دلار هر تن سی اف آر رسید. بهبود تقاضای فولاد و افزایش قیمت آن در بازار چین به دنبال افزایش خوش بینی ها از جو بازار تقاضای سنگ آهن را نیز بالا برده است. قیمت فعلی سنگ آهن در اوج ۶ ماه اخیر است.

مقاطع

هفته گذشته در چین متوسط قیمت میلگرد صادراتی از ۵۵۶ دلار به ۵۶۵ دلار هر تن فوب رسید. در بازار داخلی چین در بورس شانگهای نیز قرارداد میلگرد رشد چشمگیری داشته و از ۵۶۸ دلار به ۵۸۱ دلار هر تن رسید.

میلگرد صادراتی ترکیه تا ۱۰ دلار افت داشت و به ۶۶۳دلار هر تن فوب رسید.همچنین در بازار داخلی امریکا میلگرد در ۹۴۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد ۵ یورو افت داشت و ۷۵۰ یورو هر تن درب کارخانه ثبت شد.

 

انواع مقاطع فولادی در تصویر، مشاهده می شوند.

 

قراضه

هفته گذشته در بازار واردات قراضه در ترکیه متوسط قیمت قراضه سنگین ۸۰-۲۰ رشد ۲ دلاری داشت و به ۳۸۷ دلار هر تن سی اف آر رسید. برخی معتقدند قیمت به زودی ۳۹۰ دلار می شود و فولادسازان ترکیه مجبورند در این قیمت خرید کنند ولی از طرفی آنها در فروش میلگرد خود نیز مشکل دارند و کمی عقب نشسته اند.

قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن تا ۳۲ دلار بالا رفت و به ۳۶۲ دلار هر تن فوب رسید. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز ۳۹ دلار رشد داشت و ۴۰۵ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.

بیلت

هفته گذشته میلادی آخرین متوسط قیمت بیلت صادراتی سی آی اس تغییری نداشت و حدود ۵۲۲ دلار هر تن فوب دریای سیاه بود. در بازار واردات چین بیلت از ۴۷۲ دلار هفته قبل به ۴۸۲ دلار هر تن سی اف آر بهبود داشت. از طرفی در بازار داخلی چین نیز آخرین قیمت بیلت هفته گذشته از ۵۳۲ دلار به ۵۴۶ دلار هر تن درب کارخانه افزایش داشت.

در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت از ۵۳۵ تا ۵۶۰ دلار به ۵۵۰ تا ۵۶۱ دلار هر تن سی اف آر رسید. بیلت صادراتی ایران نیز از ۴۴۷.۵ دلار به ۴۵۵ دلار هر تن فوب رسید.

ورق

هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی سی آی اس تا ۱۵ دلار بهبود داشت و ۵۷۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه شنیده شد. متوسط قیمت انواع ورق گرم صادراتی چین نیز ۵۵۷ تا ۵۶۵ دلار به ۵۸۸ تا ۶۰۰دلار هر تن فوب رسید. ورق گرم وارداتی در جنوب شرق آسیا صعودی بود و ۶۰۰ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.

در بازار داخلی اروپا ورق گرم ۴۵ یورو رشد داشت و ۶۶۵ یورو هر تن درب کارخانه شنیده شد. در بازار داخلی امریکا هم ورق گرم ۶۹۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه بود که ۲۰ دلار بهبود داشت.

همچنین اسلب صادراتی سی آی اس تا ۱۰ دلار بالا رفت و ۴۴۵ دلار هر تن فوب شنیده شد و در کل در بازار فولاد بهبود ملاحظه شد.

تاریخ انتشار: یکشنبه 27 آذر 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad