مجتمع فولاد غدیر نی ریز در تصویر نشان داده شده است.

نگرانی دوباره فولادکاران از خاموشی

اخبار
یکشنبه 20 آذر 1401

ابلاغیه های سازمان برق برای برخی فولادکاران، باعث تعطیلی طولانی مدت آن‌ها در تابستان شد. محسن مصطفی‌پور مدیرعامل مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در گفت‌و‌گویی با اشاره به محدودیت‌های مصرف انرژی در این مجتمع گفت: در تابستان با یک ابلاغیه پر مخاطره مواجه شدیم، آنچه که از سمت سازمان برق منطقه استان فارس به ما ابلاغ شد این مجتمع را با 57 روز تعطیلی مواجه می‌کرد که این 57 روز با توجه به رفت و برگشت در زمان آغاز فعالیت کارخانه، منجر به 90 روز تعطیلی در ایام تابستان می‌شد.

مصطفی‌پور افزود: خوشبختانه با مذاکرات متعدد با مسئولین منطقه‌ای و تعاملات صورت گرفته و حمایتی که از سوی مسئولین استانی و شهرستانی رخ داد؛ توانستیم این تعطیلی را به حداقل برسانیم که طبیعتا بر روی مجموعه فعالیت‌های ما و میزان ظرفیتی که می‌بایست مطابق با برنامه تولید کنیم، تاثیر داشت که البته بر قیمت آهن و محصولات فولادی تولیدی ما تاثیرگذار بود.

 

image not found

 

مدیرعامل مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در ادامه با اشاره به قطعی گاز در صنایع فولادی عنوان کرد: اگر آنچه که در حال حاضر به ما ابلاغ شده قرار باشد اعمال کنیم مجموعه ما با سه ماه تعطیلی مواجه خواهد شد. بر همین اساس در حال مذاکره با مسئولین وزارت نیرو، مسئولین استان، استاندار و نماینده محترم استانی هستیم. 

وی در ادامه بیان کرد: 

ما در منطقه‌ای مشغول فعالیت هستیم که صنایع زیاد گازبر وجود ندارد و گمان می‌کنیم به واسطه یک تعامل خواهیم توانست میزان مصرف را در شبکه سراسری تنظیم کنیم. 

مصطفی‌پور همچنین گفت: در حال حاضر مصرف گاز را به حداقل رساندیم و تولید نیز با حداقل انجام می‌شود اما خاموشی نداشتیم. اما قطعا ظرف روزهای آینده با خاموشی مواجه هستیم و در حال برنامه‌ریزی هستیم که این کار به صورت نظام مند و محدود انجام شود تا به طور قابل توجه‌ای از میزان تولید برنامه‌ریزی شده، عقب نمانیم و بتوانیم با سرعت بیشتری به تارگت‌های تعیین شده برسیم.

دیدگاه یا سوال خود را به اشتراک بگذارید