0آخرین بروزرسانی:یکشنبه 13 آذر 1401

سرپرست معاونت معدنی صبانور، تلاش برای اکتشاف سنگ آهن همگام با برنامه توسعه فولادسازان ضروری دانست.  وی افزود: ضروری است فعالیت اکتشافی و استخراج سنگ‌آهن همسو با برنامه‌های توسعه‌ای فولادسازان به اجرا گذاشته شود چرا که با وجود ذخایر مختلف سنگ‌آهن در کشور نیازی به واردات وجود ندارد و کماکان خوراک فولادسازان را می‌توان در کشور آماده کرد.

پوری یادآور شد: 

شرکت صبانور اکنون سه محدوده معدنی سنگ‌آهن را مورد بهره‌برداری قرار می‌دهد که دو محدوده در استان کردستان و یک محدوده در استان همدان واقع شده است. البته علاوه بر این دو محدوده دیگر در استان کردستان واقع شده، اما هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

وی برنامه امسال این شرکت را استخراج سه میلیون‌تنی سنگ آهن ذکر کرد که تاکنون بیش از دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن تحقق‌یافته است و بر قیمت شمش آهن تاثیرات بسیاری داشته است. سرپرست معاونت معدنی صبا نور توضیح داد: امسال برنامه حفاری ۶۰ هزار متر برای سه معدن فعال در دستور کار قرار گرفته است که تاکنون ۴۳ هزار متر حفاری انجام شده و نتایج خوبی به‌دست‌آمده است. همچنین انتظار می‌رود سال آینده برنامه حفاری تداوم یابد و به میزان ۵۰ هزار متر عملیاتی شود.

وی برپایی نمایشگاه متافو را فرصتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان دانست تا نسبت به رایزنی با تولیدکنندگان در بخش معدن و صنایع معدنی اقدام کنند چرا که این شرکت‌ها در زمینه‌های گوناگون از قبیل اکتشاف، استخراج و فراوری فعالیت دارند.

به گفته وی، امروز از معضلات معدن‌کاری در کشور، تقابل دستگاه‌های دولتی از قبیل ثبت‌اسناد، سازمان‌های منابع طبیعی و محیط‌زیست است که هریک قوانین خاص خود را دارند و در واقع تضاد قوانین وجود دارد.

 

استخراج سنگ آهن در تصویر نشان داده شده است.

 

سرپرست معاونت معدنی شرکت صبا نور خاطرنشان کرد: تأخیر و توقف برنامه‌ها که زیان‌های اقتصادی و افزایش قیمت تیرآهن، میلگرد و سایر محصولات فولادی را به دنبال دارد، ناشی از نبود هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط در بخش معادن است.

پوری ابراز امیدواری کرد:

 اگر بهره‌برداری از معادن که عمدتاً در مناطق محروم روستایی واقع شده‌اند به شکل مستمر دنبال شود باعث ایجاد اشتغال می‌شود.

وی لزوم به‌کارگیری نیروی متخصص محلی را ضروری دانست و گفت: بحث مهاجرت حاصل بی‌توجهی به جوانان متخصص است که امیدواریم، دولت سیزدهم رویکرد جدی به جوانان و متخصصان در بخش‌های مختلف داشته باشد و همین امر پیامد مهاجرت معکوس را به دنبال خواهد داشت.

شایان ذکر است ایران دهمین فولادساز جهان محسوب می‌شود که پیش‌بینی‌شده با تحقق اهداف سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ به جایگاه هفتم دنیا برسد.

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی ایران (ایران متافو) با حضور بیش از ۴۵۰ شرکت داخلی و نمایندگی شرکت‌های خارجی ۹ تا ۱۲ آذر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا و غرفه فولاد مبارکه و شرکت‌های تابعه آن در سالن ۳۸ این نمایشگاه برگزار شده و امکان بازدید برای عموم کردم وجود دارد.

تاریخ انتشار: یکشنبه 13 آذر 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
به‌روزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها
مقایسه قیمت‌ها
ارتباط مستقیم با تامین‌کنندگان
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
امکان ارائه فاکتور رسمی

گرفت، پلی میان تامین‌کنندگان و خریداران

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط تامین کنندگان مختلف بازار، کمک می‌کند بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده و با بهترین قیمت را تجربه کنید.

image