0آخرین بروزرسانی:یکشنبه 06 آذر 1401

در حالی در طول هفته‌های اخیر، توزیع‌کنندگان فولاد ضدزنگ به دنبال افزایش مجدد ذخایر خود بودند که قیمت‌ها به دلیل کاهش میزان تقاضا ثابت ماندند.

به گزارش خبرنگاران، براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، قیمت فولاد ضدزنگ ورق سرد ۲mm, grade 304، حمل به اروپای شمالی ۳۲۰۰-۳۴۰۰ یورو (۳۳۱۲-۳۵۱۹ دلار) به ازای هر تن بود که در مقایسه هفتگی ثابت بود.

در این میان، از ماه می تاکنون، به دلیل جنگ اوکراین و روسیه و نبود مشتری در بازار تقاضا، افزایش ذخایر قابل توجهی دیده نشده است. این نشریه از نبود مشتری در بازار به عنوان بادکردن محصولات در انبار یاد کرده است.

با وجود اختلال در زنجیره تقاضا در آغاز جنگ و افزایش قیمت، برخی توزیع‌کنندگان تا حد امکان برای حفظ حجم مورد نیاز و ثبات قیمت، ذخایر خود را تامین کردند.

با این حال، تاکنون میزان تقاضا در بازار کاهش یافته و در کنار ذخایر بالا بر بازار تاثیر چشم‌گیری گذاشته است به طوری که بسیاری از کارخانه‌های ذوبِ آهن و فولاد که فولاد ضدزنگ تولید می کنند، میزان تولیدات خود را کاهش داده اند.

 

 

در همین حین، تقاضای مصرف کنندگان نهایی تغییر قابل توجهی نداشته است. در این راستا، برخی توزیع کنندگان اعلام کردند که ذخایرشان تخلیه شده اس و در ماه نوامبر شرو به شارژ مجدد موجودی‌شان کرده اند.

گرچه، افزایش ذخایر شامل حجم بالا نمی‌شود و افزایش تقاضای توزیع‌کنندگان بر قیمت‌ آهن اثری نداشته است اما انتظار می‌رود تقاضای واقعی تا سال ۲۰۲۳ ثابت بماند و حتی ممکن است این روند تا شش ماهه نخست سال آینده ادامه یابد.

تاریخ انتشار: یکشنبه 06 آذر 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad