0آخرین بروزرسانی:شنبه 28 آبان 1401

در ماه سپتامبر، کشور ما حدود 40 درصد از تولیدات فولاد خود را وارد بازار صادرات نمود و توانست در "نسبت تولید به صادرات فولاد" جایگاهی بالاتر از بزرگان جهانی فولاد کسب کند. ایران در مدت مورد بررسی 1.1 میلیون تن فولاد به بازارهای هدف صادر کرد به طوری که نسبت تولید به صادرات به عدد 40 درصد رسید. تولید فولاد ایران در ماه سپتامبر به بیش از 2.7 میلیون تن رسیده بود. چین که مقام نخست تولید جهانی فولاد را در اختیار دارد، در ماه سپتامبر حدود 6.2 میلیون تن فولاد صادر کرده است که نسبت به تولید(86.9 میلیون تن) معادل هفت درصد است.

هند به عنوان دومین تولید کننده فولاد دنیا، در ماه سپتامبر امسال، حدود 0.8 میلیون تن فولاد صادر کرده است که نسبت به تولید(9.9 میلیون تن) معادل هشت درصد تولید این کشور است.

 

صادرات فولاد و محصولات فولادی به تصویر کشیده شده است.

 

ژاپن به عنوان سومین تولیدکننده فولاد، در ماه یاد شده 2.4 میلیون تن فولاد صادر و 7.2 میلیون تن فولاد تولید داشته است. این عملکرد معادل 33 درصد تولید است.

تولید فولاد ایران سالانه به مرز 28 میلیون تن رسیده که این امر سبب شده، رتبه دهم تولید فولاد در جهان، در اختیار کشورمان قرار گیرد و قیمت میلگرد، تیرآهن و سایر محصولات فولادی تحت تاثیر این مسئله قرار گرفته است. همچنین ایران در افق 1401، برای رسیدن به تولید 55 میلیون تنی برنامه ریزی نموده است.

تاریخ انتشار: شنبه 28 آبان 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad