صادرات فولاد نشان داده شده است.

ایران در "نسبت صادرات به تولید"، بالاتر از بزرگان جهانی فولاد ایستاد

اخبار
شنبه 28 آبان 1401

در ماه سپتامبر، کشور ما حدود 40 درصد از تولیدات فولاد خود را وارد بازار صادرات نمود و توانست در "نسبت تولید به صادرات فولاد" جایگاهی بالاتر از بزرگان جهانی فولاد کسب کند. ایران در مدت مورد بررسی 1.1 میلیون تن فولاد به بازارهای هدف صادر کرد به طوری که نسبت تولید به صادرات به عدد 40 درصد رسید. تولید فولاد ایران در ماه سپتامبر به بیش از 2.7 میلیون تن رسیده بود. چین که مقام نخست تولید جهانی فولاد را در اختیار دارد، در ماه سپتامبر حدود 6.2 میلیون تن فولاد صادر کرده است که نسبت به تولید(86.9 میلیون تن) معادل هفت درصد است.

هند به عنوان دومین تولید کننده فولاد دنیا، در ماه سپتامبر امسال، حدود 0.8 میلیون تن فولاد صادر کرده است که نسبت به تولید(9.9 میلیون تن) معادل هشت درصد تولید این کشور است.

 

صادرات فولاد و محصولات فولادی به تصویر کشیده شده است.

 

ژاپن به عنوان سومین تولیدکننده فولاد، در ماه یاد شده 2.4 میلیون تن فولاد صادر و 7.2 میلیون تن فولاد تولید داشته است. این عملکرد معادل 33 درصد تولید است.

تولید فولاد ایران سالانه به مرز 28 میلیون تن رسیده که این امر سبب شده، رتبه دهم تولید فولاد در جهان، در اختیار کشورمان قرار گیرد و قیمت میلگرد، تیرآهن و سایر محصولات فولادی تحت تاثیر این مسئله قرار گرفته است. همچنین ایران در افق 1401، برای رسیدن به تولید 55 میلیون تنی برنامه ریزی نموده است.

دیدگاه یا سوال خود را به اشتراک بگذارید