مصرف مواد نسوز در فولاد مبارکه نشان داده شده است.

ثبت رکورد کمترین میزان مصرف مواد نسوز در شرکت فولاد مبارکه

اخبار
یکشنبه 22 آبان 1401

مدیر مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه، با  اعلام اینکه فولاد مبارکه کمترین میزان مصرف مواد نسوز را داشته، گفت: رکورد قبلی ۶.۱۵ کیلوگرم بر تن مذاب و مربوط به فروردین‌ماه سال ۱۳۹۷ بوده است.

وی با بیان اینکه کاهش حداکثری مواد اولیه به‌ویژه انواع نسوزها در قیمت تمام‌شده محصولات نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، گفت: در راستای پیگیری مدیریت مصارف نسوز طبق شاخص‌های جهانی و ارتقای کیفیت این مواد، متناسب با افزایش و نیاز تولید، اقدامات متعددی از طرف مرکز نسوز و کارکنان آن در حال پیگیری و اجراست که یکی از نتایج چشمگیر آن ثبت رکورد مذکور است.

به گفته مدیر مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه کسب این رکورد ارزشمند به لطف خداوند متعال، حاصل تلاش و تعهد کارکنان سخت‌کوش مرکز تعمیرات نسوز و پیمانکاران مرتبط، تعامل و همکاری مؤثر واحدهای تولیدی و تعمیراتی ناحیه فولادسازی، اجرای صحیح دستورالعمل‌های بهره‌برداری، بازرسی‌های مداوم تجهیزات و همچنین همکاری واحد خرید مواد مصرفی در تأمین مواد نسوز باکیفیت است.

در پی کسب این موفقیت، برخی از کارشناسان و دست‌اندرکاران ذی‌ربط در این زمینه اظهارنظر کردند که سخنان ایشان را در ادامه می‌خوانیم.

رضا جهانشاهی، رئیس گروه فنی مرکز تعمیرات نسوز: مواد نسوز همواره یکی از اقلام عمده مصرفی در فرایند فولادسازی و ریخته‌گری مداوم محسوب می‌گردد که هرگونه نوسان در مقدار، کیفیت و قیمت آن مستقیما بر قیمت آهن تأثیرگذار است؛ بنابراین باید با بهبود مستمر و پیش‌بینی و تدارک به‌موقع مواد نسوز دائما هزینه‌های مواد نسوز را کنترل کرد.

مدیریت مصارف و هزینه‌ها از اهداف اصلی شرکت فولاد مبارکه جهت ادامه حضور موفق در بازارهای داخلی و جهانی است. با توجه به سهم تولید فولاد مبارکه در تولید فولاد کشور، کاهش مصارف مواد نسوز سهم بسزایی در رسیدن به این هدف خواهد داشت و در همین راستا، کیفیت نسوزهای مورد مصرف و هم‌زمان کنترل لحظه به لحظه فرایند فولادسازی و ریخته‌گری و تثبیت شرایط بهره‌برداری منجر به کاهش مصارف و هزینه‌های مواد نسوز می‌شود.

دست‌یابی به این افتخار ثمره تلاش و پیگیری مستمر تمامی کارکنان واحدهای واحد نسوز، ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، پیمانکاران و همکاران واحد خرید مواد مصرفی بوده است؛ ازاین‌رو از همه این عزیزان قدردانی می‌کنیم.

 

مصرف مواد نسوز در فولاد مبارکه نشان داده شده است.

 

احمدرضا ایران‌پور، رئیس تعمیرات نسوز فولادسازی: در ادامه موفقیت‌های پی‌درپی شرکت معظم فولاد مبارکه، موفق شدیم این رکورد ارزشمند را در زمینه مصرف مواد نسوز ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم به ثبت برسانیم.

یکی از رسالت‌های بزرگ کارکنان شرکت کاهش هزینه‌ها و تولید اقتصادی است که هم‌زمان با سایر پارامترهای تولید پیگیری می‌شود و یکی از اقلام هزینه‌بر مواد نسوز است. این موفقیت مرهون زحمات شبانه‌روزی کارکنان همه واحدهای ناحیه فولادسازی، نسوز، خرید مواد مصرفی و شرکت‌های پیمانکار بوده است. امید است با تلاش و کوشش شبانه‌روزی بتوانیم گامی در راستای سربلندی و اعتلای کشور عزیزمان برداریم.

محمد فخری، رئیس تولید ریخته‌گری:

با تشکر و قدردانی از زحمات و پیگیری‌های شبانه‌روزی کارکنان پرتلاش واحد نسوز که منجر به ثبت رکورد ارزشمند در مصرف ماهانه نسوز در مهرماه گردید، دستیابی به این رکورد را به کلیه کارکنان تولید واحد ریخته‌گری فولاد مبارکه تبریک عرض می‌کنم و از تلاش‌ها و مشارکت‌ ایشان در تحقق این امر مهم صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمایم.

امیرحسین مرادی، رئیس کوره‌های قوس الکتریکی:

کسب رکورد مصرف نسوز در مهرماه ۱۴۰۱، حاصل تلاش و پیگیری شبانه‌روزی کارکنان تولید، نسوز، تعمیرات و دفتر فنی کوره‌های قوس الکتریکی است. امید است این روند موفقیت‌آمیز که باعث کمک به ثبات در بازار فولاد و قیمت انواع ورق، میلگرد و سایر مقاطع فولادی می‌شود، با حفظ شرایط ایمن استمرار یابد.

دیدگاه یا سوال خود را به اشتراک بگذارید