0آخرین بروزرسانی:چهارشنبه 18 آبان 1401

کارخانه آهن و فولاد ارفع، زیر مجموعه شرکت فولاد چادرملو یزد، برای نخستین بار 10 هزار تن شمش فولاد را در دو عرضه 5 هزار تنی در تالار صادراتی بورس کالای ایران در تاریخ 18 آبان عرضه می کند.

عرضه شمش‌های فولادی از تالار صادراتی بورس کالا برای نخستین بار تحت شرایطی انجام ‌می‌شود؛ بدین ترتیب ۱۰ هزار تن شمش بلوم آهن و فولاد ارفع در دو نوبت عرضه می‌شود.

این شرکت قرار است هر کیلو شمش بلوم تحویل Ex Works:EXW (یعنی اینکه فروشنده باید کالا را در محل کار خود یا محل تعیین شده دیگری در اختیار خریدار قرار دهد) را به قیمت 14 هزار و 5.6 تومان و هر کیلو شمش بلوم فوب بندرعباس را با قیمت پایه 14 هزار و 598.5 تومان روی تابلوی عرضه ببرد.

عرضه صادراتی شمش فولاد برای نخستین بار است که در تالار صادراتی بورس کالا اتفاق می‌افتد. عرضه محصول‌های فولادی در بورس کالا با نبشی، ناودانی و میلگرد و از خرداد 1390 صورت گرفته بود. نرخ روز این محصولات را در لیست زیر می توانید مشاهده کنید:

 

 

آهن و فولاد ارفع از ابتدای امسال تاکنون در مجموع 136 هزار تن آهن اسفنجی و 474 هزار و 500 تن شمش بلوم در تالار محصول های صنعتی و معدنی بورس کالای ایران عرضه و موفق به فروش 70 هزار تن آهن اسفنجی و 419 هزار و 500 تن شمش بلوم خود در تالار مذکور شد.

بر اساس این گزارش، ارزش معاملات آهن اسفنجی فروخته شده این شرکت 517 میلیارد تومان و شمش بلوم بیش از 5.7 همت (هزار میلیارد تومان) بود.

ارفع چراغ نخست عرضه صادراتی شمش فولادی در بورس کالا را روشن کرد

در همین رابطه علیرضا موسوی، قائم مقام مدیرعامل و معاون فروش و بازاریابی شرکت آهن و فولاد ارفع با اعلام این خبر گفت: پیرو هماهنگی های صورت گرفته و رایزنی‌های انجام شده با بورس کالای ایران برای نخستین بار در کشور عرضه شمش فولادی تولیدی آهن و فولاد ارفع در رینگ صادراتی بورس کالا صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: پیش‌تر کاتد مس و شمش آلومینیوم در رینگ صادراتی بورس کالا عرضه شده و عرضه شمش فولادی «ارفع» برای نخستین بار در دستور کار بورس کالای ایران قرار گرفته است.

موسوی خاطرنشان کرد: عرضه در رینگ صادراتی بورس کالا مزایای فراوانی داشته؛ به طوری که شفافیت و کشف قیمت شمش آهن در آن اتفاق می‌افتد. همچنین دریافت ریال یا ارز و اینکه صادرات توسط خریدار باشد یا فروشنده از ظرفیت های این روش است.

معاون فروش و بازاریابی آهن و فولاد ارفع تصریح کرد: در این هفته عرضه نخست انجام می‌شود و سایر شرکت‌ها نیز می‌توانند از این امکان بدست آمده استفاده کنند.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 آبان 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
به‌روزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها
مقایسه قیمت‌ها
ارتباط مستقیم با تامین‌کنندگان
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
امکان ارائه فاکتور رسمی

گرفت، پلی میان تامین‌کنندگان و خریداران

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط تامین کنندگان مختلف بازار، کمک می‌کند بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده و با بهترین قیمت را تجربه کنید.

image