0آخرین بروزرسانی:سه‌شنبه 17 آبان 1401

کشور چین بر اساس گزارش اداره کل گمرک این کشور، شاهد رشد 4 درصدی ماهیانه در صادرات فولادش بوده است. کل صادرات فولاد چین در ۱۰ ماهه اول امسال (از ژانویه تا اکتبر) به ۵۶.۳۶ میلیون تن رسید که کاهش ۱.۸ درصدی سالیانه داشته است.

واردات سنگ آهن ‌و کنسانتره در ماه اکتبر با کاهش ۴.۷ درصدی ماهیانه به ۹۴.۹۷ میلیون تن رسید. کل واردات ۱۰ ماهه سنگ آهن ‌و کنسانتره چین (از ژانویه تا اکتبر) با کاهش سالیانه ۱.۷ درصدی به ۹۱۷.۴۱ میلیون تن رسید.

 

صادرات فولاد در چین رو به افزایش است.

 

واردات زغال سنگ و لیگنیت در ماه اکتبر با کاهش ۱۱.۷ درصد ماهیانه به ۲۹.۱۸ میلیون تن رسید. کل واردات ۱۰ ماهه زغال سنگ و لیگنیت چین (از ژانویه تا اکتبر) با کاهش سالیانه ۱۰.۵ درصدی به ۲۳۰.۱۰ میلیون تن رسید. قیمت آهن و تمامی مقاطع فولادی در اثر این تغییرات، نوسان محسوسی را تجربه کرده‌اند.

تحلیلگران علل موقتی را موجب این افزایش صادرات فولاد چین می دانند از جمله جنگ روسیه و اوکراین و رو آوردن خریداران اروپایی به چینی ها و همچنین قرنطینه های شدید کرونایی و افت تقاضای داخلی که فولادسازان چینی را مجبور کرد دنبال مشتری بیشتری در بازار صادرات باشند.

انتظار می رود در ماه‌های بعدی صادرات فولاد چین دیگر صعودی نباشد چراکه سیاست چین تاکید کمتر بر صادرات کالاهای تجاری و تمرکز بیشتر بر کالاهای با ارزش افزوده بیشتر و حاشیه سود بالاتر است. با راه اندازی پروژه های زیرساختی قطعا چینی ها ترجیح خواهند داد فولاد مورد نیاز پروژه های داخلی خود را تامین کنند تا به فکر توسعه صادرات باشند.

تاریخ انتشار: سه‌شنبه 17 آبان 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad