ذوب آهن در مصرف آب موفق عمل کرده است.

ذوب آهن در مصرف آب بهینه عمل کرده است!

اخبار
دوشنبه 16 آبان 1401

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری، حسن ساسانی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اصفهان و جمعی از مسئولین این شرکت، شنبه 14 آبان ماه با حضور در ذوب آهن اصفهان با مدیرعامل و دیگر مسئولین این مجتمع عظیم صنعتی پیرامون روش های مصرف بهینه آب گفتگو کردند. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ، ذوب آهن اصفهان را یک شرکت پیشرو و موفق در اجرای مسئولیت های اجتماعی و مشارکت در حل مسائل جامعه دانست و افزود: 

این شرکت جهت حمایت از راهپیمایی اربعین، مقابله با بحران شیوع بیماری کرونا ، کمک به مردم آسیب دیده از سیل و زلزله در نقاط مختلف و مواردی از این دست مشارکت فعال داشته که قابل تقدیر است.

وی به اشاره به کمبود آب در استان گفت: مردم اصفهان در صرفه جویی مصرف آب بسیار خوب عمل کردند و سرانه مصرف آب در این استان از تمام استان های کشور کمتر است ضمن اینکه صنایع نیز در کاهش مصرف آب خوب عمل کرده اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اظهار داشت: خشکی زاینده رود ، موجب ایجاد مشکلات بسیاری در تامین آب استان شده است و سال گذشته 100 هزار متر از اراضی مستعد کشاورزی در اطراف زاینده رود زیر کشت نرفت.

شیشه فروش گفت: احیای زاینده رود خواست جدی مسئولین و مردم اصفهان است که نقشه راه آن تدوین شده و باید توسط وزارت نیرو دنبال شود.

وی افزود: در این شرایط همه بخش های مصرف کننده باید بسته مصرف بهینه داشته باشند و روش های مصرف بهینه آب را عملیاتی کنند که جلسه امروز نیز با همین هدف برگزار شد.

مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اصفهان، نیز در این جلسه با اشاره به وسعت عملکرد این مجمع عظیم صنعتی گفت: فعالیت های ذوب آهن به تولید چدن، فولاد و  مقاطع ساختمانی محدود نمی شود و این شرکت از نیروگاه ، واحد تولید آهک ، تولید نسوز و ... برخوردار است. در واقع می توان گفت چند کارخانه در ذوب آهن وجود دارد و در کنار آنها شرکت فولاد سبا قرار دارد.

 

تصویری از جلسه مدیرعامل کارخانه ذوب آهن با مسئولین آب منطقه ای را مشاهده می کنید.

 

وی افزود: با وجود اینکه ذوب آهن اصفهان طبق اسناد رسمی دارای حق آبه است ، اما پروژه های توسعه این شرکت از گذشته دارای پیوست زیست محیطی و پیوست بهینه سازی مصرف آب است که این نشان دهنده اولویت این موضوعات در این مجتمع عظیم صنعتی می باشد .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود : این شرکت با وجود افزایش تولید که در سال جاری منجر به ثبت بالاترین میزان تولید از ابتدای تاسیس شد ، طی 10 سال گذشته 50 درصد مصرف آب خود را کاهش داده است و طبق برنامه تلاش می کند سال آینده با انجام پروژه استفاده از پساب شهرهای اطراف ، برداشت آب از زاینده رود را به حداقل برساند.

مهندس رخصتی با اشاره به اینکه ، مدیریت بحران تا کنون به خوبی انجام شده است ، گفت : خوشبختانه تولید بدون مشکل خاصی در حال انجام است و امیدوارم با همدلی همه تلاشگران شرکت به اهداف تولیدی امسال دست پیدا کنیم .

وی افزود : در قیمت گذاری آب و سایر حامل های انرژی نیز باید به این امر توجه شود که ذوب آهن اصفهان از یارانه انرژی برخوردار نیست و قیمت تمام شده محصولات این شرکت مانند قیمت میلگرد و تیرآهن، به دلیل عدم برخورداری از این یارانه ، بیشتر از سایر شرکت های فولادی است.

حسن ساسانی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اصفهان نیز گفت : یکی از اولویت های اصلی تامین آب ، مربوط به صنایع است که تا کنون با همکاری مسئولین و این صنایع ، مشکل خاصی در تولید به وجود نیامده است .

وی افزود : بسیاری از امکانات و تجهیزات مربوط به تامین آب در این منطقه از جمله سدها ، با هدف تامین آب ذوب آهن اصفهان ایجاد شده است و امروز هم وظیفه داریم ، برای تامین آب بخش صنعت تلاش کنیم .

شایان ذکر است در این جلسه در خصوص شیوه های مصرف بهینه و قیمت گذاری آب توافقاتی انجام شد.

دیدگاه یا سوال خود را به اشتراک بگذارید