0آخرین بروزرسانی:شنبه 14 آبان 1401

در بازار کومودیتی‌ها در سال جاری، سنگ آهن با رکود بسیار، ضعیف ترین عملکرد را داشته و تا زمانی که بهبود اقتصادی در چین قطعی نشود این روند نزولی و رکود عمیق تر هم خواهد شد. قراردادهای سنگ آهن در بورس سنگاپور 7 ماه متوالی نزولی بوده و بدترین عملکرد را از سال 2013 تاکنون داشته است. قیمت این قرارداد در حدود 81 دلار در هر تن و یک سوم اوج خود در ماه می سال گذشته است.

احتمالاً بازار سنگ آهن چشم انداز منفی بیشتری در پیش رو دارد، زیرا هنوز در مورد پایان قرنطینه‌های کووید در چین نقطه روشنی وجود ندارد و هیچ طرح کلی دقیقی از اقدامات اقتصادی برای تقویت اقتصاد این کشور به چشم نمی خورد. احتمالاً فشارها بر حاشیه سود  و قیمت آهن کارخانه های فولاد چین ادامه خواهد داشت.

صنعت فولاد چین از تابستان نسبت به یک بحران هشدار داده بود و در سه ماهه سوم، کارخانه‌های بزرگ اولین زیان کل خود را حداقل از سال 2018 تاکنون تجربه کردند و در مقابل خرید سنگ آهن را کاهش دادند.

 

قیمت سنگ آهن در جهان رو به کاهش است

 

بدون هیچ تغییر عمده ای در سیاست های دولت چین، انتظار می رود که قیمت سنگ آهن باز هم تضعیف شود و  آخرین پیش‌بینی‌های شرکت سیتی‌گروپ و گروه گلدمن ساکس، کاهش قیمت تا 70 دلار در هر تن را نیز برآورد نموده است.

شایعات تایید نشده در رسانه‌های اجتماعی در اوایل هفته گذشته اظهار داشتند که دولت چین نحوه خروج از سیاست کووید صفر را ارزیابی می‌کند و این به افزایش جزیی قیمت‌ها کمک کرد. با این حال، بسیاری از این که یک دستور ریاست جمهوری چین به راحتی ظرف چند ماه لغو شود، تردید دارند و اگر چیزی باشد، تنها هیجان بازار را نشان می دهد.

تاریخ انتشار: شنبه 14 آبان 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad