0آخرین بروزرسانی:دوشنبه 07 آذر 1401

بسیاری از افراد، نیاز دارند تا از قیمت آهن کیلویی، در هنگام خرید باخبر شوند؛ دانستن این موضوع به معیارهای تاثیرگذار در نرخ این محصول بستگی دارد. به‌همین‌دلیل، باید این موارد را بشناسید و درباره آهن کیلویی اطلاعات کافی داشته باشید. ما در این مقاله، هر‌آنچه که لازم است تا درباره آهن کیلویی و ارزش آن بدانید را در اختیار شما گذاشته‌ایم؛ با ما در ادامه همراه باشید.

قیمت آهن کیلویی امروز

قیمت مقاطع فولادی در تمامی انواع، بر حسب کیلوگرم محاسبه می‌شوند. در واقع قیمت آهن کیلویی، پایه اصلی تعیین نرخ مقاطع فولادی است که خود با متغیرهای روز بازار آهن، دچار افت و خیز می‌شود. عواملی همچون: نرخ دلار، نرخ جهانی آهن، تورم، عوامل سیاسی و اجتماعی و … همگی از عوامل موثر بر قیمت آهن کیلویی هستند.

 

مقاطع فولادی در انواع مختلف نشان داده ده است.

 

آهن کیلویی دست دوم با ضایعات آهن چه تفاوتی دارد؟

گاهی ممکن است سازنده‌های سازه‌های ساختمانی یا مواردی از این قبیل، به‌دلیل کاهش هزینه‌های ساخت، ترجیح دهند تا از آهن‌ آلات دست دوم استفاده کنند. اما این تمام دلیل خرید آهن دست دوم نیست! برخی پروژه‌های ساخت‌وساز هستند که به‌دلایلی مختلف همچون کمبود بودجه رها می‌شوند؛ در این حالت، کالاهای فولادی استفاده شده در این سازه‌های رها شده برای مصرف به‌صورت دست دوم ارائه می‌شوند؛ این مقاطع که به‌صورت کیلویی به‌فروش می‌رسند، خریداران زیادی دارند. آهن‌آلاتی که در حد نو بوده و ایرادی ندارند، در صنایع بزرگ و ساخت‌وسازهای عظیم استفاده می‌شوند؛ اما آن دسته از محصولاتی که معیوب، زنگ‌زده یا دارای ایراد هستند، در کاربردهایی کم‌ اهمیت‌تر استفاده می‌شوند. برخی اوقات، این مقاطع آنقدر آسیب دیده هستند که به‌هیچ دردی جز بازیافت نمی‌خورند و این دسته از کالاها در دسته ضایعات آهنی قرار می‌گیرند و نرخ بالایی ندارند.

چرا آهن دست دوم بخریم؟

کاهش هزینه‌ها وافرایش سود حاصل، یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می‌شود تا خریداران به‌سمت این بازار قدم بردارند. گاهی تخریب یک ساختمان نیمه‌کاره و استفاده از مقاطع آن در ساختمانی دیگر، می‌تواند ایده‌ای عالی و بکر باشد. با خرید آهن آلات دست دوم ضمن اینکه در مخارج خود صرفه‌جویی می‌کنید، به حفاظت و زیبایی محیط زیست نیز کمک شایانی خواهید کرد, همچنین همه عوامل موثر بر قیمت آهن آلات در سال 1401، بر نرخ آهن کیلویی دست دوم نیز تاثیرگذار است.

 

برخی آهن آلات کیلویی دست دوم را به ضایعات آهن تبدیل می کنند.

 

مزایا و معایب آهن کیلویی دست دوم

خرید آهن کیلویی دست دوم هم دارای مزایا است و هم معایب؛ ما در ادامه صادقانه هم مزایا و هم معایب خرید آهن‌آلات دست دوم را بیان می‌کنیم.

خرید آهن آلات کیلویی و یکبار استفاده شده؛ به‌طورکلی سه مزیت بزرگ را با خود به همراه دارد. اگر دوستدار طبیعت و محیط زیست هستید، باید بگوییم که با خرید آهن دست دوم به محیط زیست و زیبایی آن کمک می‌کنید. استفاده کمتر از انرژی برای بازیافت دوباره آهن و برگرداندن آن به چرخه، از دیگر مزایای خرید این دسته از آهن‌آلات به‌شمار می‌روند؛ عمده‌ترین دلیلی که مشتریان را به خرید مقاطع فولادی دست دوم ترغیب می‌کند، قیمت به‌صرفه‌تر و صرفه‌جویی در هزینه‌هاست. خرید این محصولات به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های خود را کاهش داده و ضمن سود بیشتر، همان عملکرد را به‌دست آورید؛ در واقع فرقی ندارد که از آهن نو استفاده می‌کنید یا دست دوم.

حال به‌سراغ معایب خرید آهن کیلویی دست دوم می‌رویم؛ نحوه قیمت‌گذاری منصفانه آهن دست دوم، یکی از مشکلات آن محسوب می‌شود؛ همچنین عدم اعتماد به این محصولات، از دیگر معایب آن هستند.

درواقع تنها راه بررسی کیفیت این کالاها، بررسی ظاهری است؛ همچنین ممکن است ابعادی که شما نیاز دارید در بین آن‌ها وجود نداشته باشد و مجبور باشید تا آن را برش بزنید. اگر مشکل آهن جدی نباشد، می‌توانید آن را برطرف کنید؛ اما اگر مشکل اساسی بود، خرید خود را از جایی مطمئن انجام دهید.

فاکتورهای تعیین قیمت هر کیلو آهن دست دوم در سال 1401

فاکتورهای تعیین قیمت هر کیلو آهن امروز دست دوم نیز تا حدودی مشابه آهن نو بوده و قیمت آهن کیلویی دست دوم به تغییرات این موارد بستگی دارد. بهای ارز و دلار و نرخ محصولات فلزی دیگر همچون فولاد، از فاکتورهای تعیین ارزش ریالی محسوب شده و تاثیرگذار هستند. قیمت هر کیلو آهن یکبار استفاده شده، باتوجه به شکل ظاهری آن تعیین می‌شود؛ هرچه آهن سالم‌تر و بی‌عیب و نقص باشد، نرخ بالاتری خواهد داشت. وجود زنگ‌زدگی، له‌شدگی و ایرادات ظاهری باعث می‌شوند تا بهای هر کیلو آهن کاهش پیدا کند.

کدام آهن آلات را به صورت دست دوم می توان خرید؟

در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که تقریبا هر نوع آهن‌آلاتی را می‌توانید دست دوم خریداری کنید. معمولا هر آهن‌آلاتی که به‌شکل نو در بازار موجود هستند، به‌صورت دست دوم نیز معامله می‌شوند. گالوانیزه، آهن، تیرآهن، پروفیل و موارد دیگری از این قبیل را می‌توانید دست دوم تهیه کنید؛ مثلا قیمت میلگرد دست دوم کمی کمتر از نو آن است.

قیمت تیرآهن کیلویی دست دوم 1401 در مقایسه با سال 1400 صعودی بوده یا نزولی؟

نرخ تیرآهن کیلویی دست دوم ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ۱۴۰۰ می‌توان گفت که نوسانات زیادی داشته است؛ ۴ ماه اول سال ۱۴۰۰ قیمت تیرآهن کیلویی سیر صعودی و ۴ ماه اول سال ۱۴۰۱ سیر نزولی داشته است. البته تقاضا برای آهن و تیرآهن همواره زیاد بوده و مشتریان خود را دارد؛ بنابراین آهن دست دوم همیشه ارزشمند است.

 

تیرآهن کیلویی تغییرات قیمت نوسانی را در بازار تجربه می کند.

 

قوطی و پروفیل آهن دست دوم در نقاط مختلف کشور چه قیمتی دارد؟

معمولا قیمت قوطی آهن دست دوم در تهران و پس از آن، شهرهای بزرگ، ارزانتر بوده و نرخ مناسب‌تری دارد. علت این بهای به‌صرفه، تقاضای زیاد و تخریب‌های زیاد ساختمانی است. در واقع تخریب ساختمان در تهران زیاد بوده و آهن کیلویی دست دوم بیشتری موجود است؛ در نتیجه با نرخ کمتری می‌توانید آن را تهیه کنید.

آهن کیلویی دست دوم را از چه منابعی تامین کنیم؟

اگر کار شما ساخت‌وساز بوده و سازنده ساختمان یا سازه‌های بزرگ هستید، لازم است تا از جایی مطمئن خرید کرده و تحقیقات زیادی انجام دهید؛ اما اگر تنها برای مصارف معمولی یا کم‌توجه به آهن کیلویی نیاز دارید، می‌توانید خرید خود را از هر منبعی حتی بازیافتی‌ها انجام دهید.

قیمت هر کیلو آهن امروز

برای افراد فعال در حوزه عمران و پروژه‌های ساختمانی کوچک و بزرگ، آگاهی از قیمت هر کیلو آهن امروز، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا که این افراد برای تامین تمامی مقاطع فولادی مورد نیاز ساختمان، با این مسئله درگیر بوده و با بررسی تغییرات روند این نرخ، می‌توانند بهترین موقعیت جهت خرید را پیدا کرده و خریدی به صرفه انجام دهند. در واقع قیمت هر کیلو آهن امروز که توسط مجریان طرح‌های عمرانی خریداری می‌شوند، تاثیر زیادی بر هزینه کل پروژه می‌گذارد.

سخن پایانی

در این مطلب درباره صفر تا صد آهن کیلویی صحبت کردیم و مزایا و معایب آن را بیان کردیم؛ درباره روند تغییر قیمت آهن کیلویی توضیح دادیم و عوامل موثر بر نرخ آن را با هم بررسی کردیم. اگر هنوز سوالی درباره اهن کیلویی دارید، مطالب و مقالات مرتبط در سایت را مطالعه کنید و هر سوالی که داشتید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

تاریخ انتشار: یکشنبه 06 آذر 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad