افت نماد فولاد در بازار بورس به تصویر کشیده شده است.

فولاد؛ پیشران بازار در روز نزولی بورس

اخبار
سه‌شنبه 08 شهریور 1401

شاخص بورس نسبت به روز قبل 3 هزار و 875 واحد ریخته و روی عدد یک میلیون و 441 هزار و 263 واحد رسید.

شاخص هم‌وزن بورس با رشد 143 واحدی در سطح 410 هزار و 777 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 14 واحد پائین آمد و در سطح 19 هزار و 298 واحد باقی ماند.  

امروز نمادهای «فولاد»، «تاپیکو» و «خودرو» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای «حکشتی»، «جم» و «فخاس» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. در پی افت نماد فولاد در بازار بورس امروز، شاهد تغییر در قیمت میلگرد بودیم.  

در فرابورس نیز نمادهای «دی»، «فزر» و «آریا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «بمپنا»، «مادیرا» و «قچار» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خساپا صدرنشین است و خودرو و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فزر و آریا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات فولاد در بورس 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 20 هزار و 273 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 15 هزار و 777 میلیارد تومان بود که 78 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 13 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 724 میلیارد تومان رسید. 

 

نماد فولاد در بازار بورس امروز نزولی بوده است.

 

صف‌های بازار سهام

در معاملات سه‌شنبه 84 نماد صف خرید داشتند و 31 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید به 171 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 159 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار 18 میلیارد تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم 106 میلیارد تومان ایستاد. 

در پایان معاملات نماد غدشت (شرکت دشت مرغاب) با صف‌ خرید 12 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از غدشت، نمادهای شپارس (شرکت محصولات پارس) و بهپاک (شرکت صنعتی بهپاک) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد غنوش (شرکت نوش مازندران) تعلق داشت که ارزش آن 15 میلیارد تومان بود. پس از غنوش، نماد فنورد صف فروش بازار را داشت. 

جهت بررسی تاثیر روند بازار بورس، بر نرخ مقاطع فولادی، لیست قیمت روزانه محصولات در سایت گرفت را پیگیری کنید.

دیدگاه یا سوال خود را به اشتراک بگذارید