0آخرین بروزرسانی:شنبه 25 تیر 1401

طبق آمار و بررسی نمودارهای قیمتی انواع محصولات فولادی، قیمت آهن آلات در یک هفته اخیر بین 10 تا 15 درصد افزایش یافته که این موضوع باعث ایجاد نگرانی های زیادی برای خریداران محصولات فولادی کرده است.

حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه آهن فروشان گفت: 

متاسفانه قیمت آهن و میلگرد در هفته جاری بدون منطق اقتصادی بین 10 تا 15 درصد در بازار افزایش یافته است.

حمیدرضا رستگر در گفت وگویی با اشاره به اینکه هفته گذشته بازار آهن و فولاد روال عادی خود را طی کرد، اظهار داشت: 

متاسفانه در هفته جاری بدون منطق اقتصادی بازار، قیمت میلگرد و سایر آهن آلات 10 تا 15 نسبت به هفته قبل رشد قیمت را تجربه کرده است. این اتفاق باوجودی رخ داده است که قیمت دلار و ارز نیز دچار نوسان شده و زمزمه هایی از برگشت برجام نیز به گوش می رسد.

 

تیرآهن در طی هفته اخیر دچار افزایش بها شده است.

 

وی گفت:

اگر عرضه بیشتر از تقاضا باشد دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد؛ به نظر می رسد این افزایش قیمت ها به نفع عده ای است که می خواهند با راه اندازی بازار دلالی، سود بیشتری کسب کنند.به همین منظور واحد های نظارتی باید به این قضیه ورود کنند و از بروز همچین اتفاقاتی جلوگیری کنند.

رئیس اتحادیه آهن فروشان افزود: 

بلاتکلیفی بازار در ساخت 1 میلیون مسکن ، نوسانات نرخ ارز به همراه اتفاقات بین المللی در تنظیم برجام را باید از عوامل مؤثر بر رفع آرامش بازار آهن عنوان کرد.

رستگار گفت: 

در حال حاضر بازار خرید و فروش آهن آلات رشدی ندارد و افزایش قیمت تیرآهن، پروفیل، میلگرد و… خود باعث افزایش رکود بازار شده است.

تاریخ انتشار: سه‌شنبه 14 تیر 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad