0آخرین بروزرسانی:دوشنبه 13 تیر 1401

 باتوجه به اعمال محدودیت‌های برق کارخانه های فولادی از نیمه خرداد ماه سال جاری، آمارها نشان می دهد که روند افزایشی تولید فولاد همانند دو ماه ابتدایی سال ادامه داشته و میزان تولید فولاد در سه ماه نخست سال 1401 افزایشی بوده است.

طبق  آمار، طی دو ماه اول امسال میزان تولید کل آهن اسفنجی بیشترین افزایش را داشته‌ و در مقابل کمترین میزان افزایش را مقاطع طویل فولادی در این مقایسه آمار به خود اختصاص داده‌اند. در عین افزایش تولید مقاطع طویل، قیمت میلگرد، تیرآهن، ناودانی و نبشی نوساناتی را داشته و در حال حاضر افت قیمت داشته اند.

در مجموع فروردین و اردیبهشت ماه امسال دو میلیون و ۲۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی تولید شده است که نسبت به یک میلیون و ۹۴۰ هزار تن تولیدی در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ رشد چهار درصدی داشته است.

پس از آن، تولید شمش فولاد (فولاد میانی) با رشد پنج درصدی و محصولات فولادی با رشد شش درصدی از به ترتیب: پنج میلیون و ۶۰۵ هزار تن شمش فولاد و سه میلیون و ۵۷۶ هزار تن محصولات فولادی، به پنج میلیون و ۸۸۵ هزار تن شمش فولاد و سه میلیون ۷۹۷ هزار تن رسیده‌اند. 

 

با افزایش تولید محصولات فولادی، قیمت میلگرد و سایر محصولات دچار نوسان شده است.

 

طبق آمار، طی دو ماهه ابتدایی امسال یک میلیون و ۷۶۹ هزار تن مقاطع طویل فولادی شامل: تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و سایر مقاطع تولید شده که نسبت به یک میلیون و ۶۳۶ هزار تن تولیدی طی دو ماهه نخست ۱۴۰۰، رشد هشت درصدی را تجربه کرده است. قیمت تیرآهن به عنوان یکی از این کالاهای پرمصرف فولادی، روند خوبی را طی این دوماه داشته است.

در نهایت شش میلیون و ۵۳۷ هزار تن آهن اسفنجی در دو ماه ابتدایی سال جاری تولید شده که ۶۵۲ هزار تن معادل ۱۱ درصد بیشتر از میزان تولید آن در مدت مشابه سال گذشته است. 

 این آمار رشد، حاکی از آن است که تا پیش از اعمال محدودیت های برق و انرژی، صنایع توان تولید مناسبی داشته اند و آمارها این موضوع را ثابت می کنند؛ اما با قطعی های برق پیش بینی شده برای کارخانه ها، باید انتظار داشته باشیم که تولید فولاد کاهشی شود و بالتبع قیمت محصولات فولادی دچار افزایش شود.

تاریخ انتشار: دوشنبه 13 تیر 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad