0آخرین بروزرسانی:سه‌شنبه 06 اردیبهشت 1401

طی جلسه تنظیم بازار و تایید وزارت صمت، مقرر شد تا کلاف فولادی، نبشی و ناودانی از لیست کالاهایی که باید عوارض صادراتی پرداخت کنند، معاف شوند در این مصوبه، رشد قیمت محصولات، ملاک تعیین عوارض صادراتی خواهند بود.

حذف عوارض صادراتی این کالاها در حالی صورت گرفت که مدتی قبل ورق های گالوانیزه و رنگی، انواع مفتول های فولادی و لوله و پروفیل هم از لیست کالاهای مشمول عوارض صادراتی حذف شده بودند.

جدای از این موضوع، شاهد کاهش عوارض صادراتی برای تمامی کالاها بودیم و این امر به صورتی است که کالاها اگر تا ۵ درصد افزایش قیمت صادراتی نسبت به نرخ مبنا داشته باشند، مشمول هیچ گونه عوارض صادراتی نمی شوند.

 

ناودانی، نبشی و کلاف فولادی نیازی به عوارض صادراتی ندارند.

 

قیمت محصولات فولادی امروز را در لیست زیر مشاهده کنید:

رشد ۵ درصدی معادل ۲ درصد عوارض، رشد ۵ تا ۱۰ درصدی معادل ۵ درصد عوارض و رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی مشمول ۸ درصد عوارض خواهند شد.

در جلسه کارگروه مدیریت بازار وزارت صمت، ضریب قیمت تیرآهن نسبت به نرخ کشف شده شمش برای عرضه در بورس کالا هم ۱۴ درصد تعیین شد. ستاد تنظیم بازار دولت قصد دارد تا نسبت به تغییر نرخ مبنای تعیین عوارض صادراتی که در اوایل سال جاری به تصویب رسید، تصمیمات جدیدی بگیرد.

تاریخ انتشار: سه‌شنبه 06 اردیبهشت 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
به‌روزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها
مقایسه قیمت‌ها
ارتباط مستقیم با تامین‌کنندگان
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
امکان ارائه فاکتور رسمی

گرفت، پلی میان تامین‌کنندگان و خریداران

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط تامین کنندگان مختلف بازار، کمک می‌کند بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده و با بهترین قیمت را تجربه کنید.

image