0آخرین بروزرسانی:یکشنبه 14 فروردین 1401

ایرج رخصتی، سرپرست مدیریت عامل کارخانه ذوب‌ آهن اصفهان، ضمن بازدید عیدانه خود از دیسپاچر و هماهنگ‌کنندگان کل خطوط تولید شرکت، در جلسه‌ای به همراه مهرداد تولائیان معاون بهره‌برداری و محسن سلطانی مدیر امور فنی و برنامه‌ریزی تولید، در جریان مراحل اجرایی پروژه مهم و تاثیرگذار جمع‌آوری داده و کنترل نظارتی خطوط تولید شرکت (اسکادا) قرار گرفت.

آقای رخصتی در این بازدید بر لزوم تسریع بخشی پروژه تکمیل فرایند ثبت و هوشمندسازی داده های کنترلی در ذوب‌آهن اصفهان علی‌الخصوص خطوط تولید با علم و تجهیزات مدرن و عملیاتی کردن پروژه‌های زیرساختی و دانش‌بنیان در این شرکت بزرگ تاکید کرد و گفت: 

کارخانه ذوب‌ آهن اصفهان، به‌عنوان مادر صنعت فولاد کشور با قدمتی بیش از نیم قرن، از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و خطوط تولیدی دنیا استفاده می‌کند و با تکیه برتجربه مهندسان و متخصصان داخلی، خود را با علم روز دنیا به روزرسانی کرده است و این فرایند مستمر و ادامه دارد.

 

کارخانه ذوب آهن اصفهان، بیش از نیم قرن تجربه در صنعت فولاد ایران دارد.

 

رخصتی در ادامه افزود:

سیستم جمع‌آوری داده و کنترل نظارتی خطوط تولید شرکت (اسکادا) از سال ۱۳۹۸ شروع شده و طبق گراف و زمانبندی، در حال تکمیل و پیاده‌سازی می‌باشد که با اجرای کامل آن امکان مدیریت بیشتری برمنابع و مصارف مختلف برای ما فراهم خواهد شد.

تولاییان، معاون بهره برداری شرکت نیز ضمن توضیح شرایط موجود و تشریح ضرورت اجرای پروژه اسکادا در خطوط تولید و بهره‌برداری جهت به روز نمودن تجهیزات قبلی و ایجاد یک سیستم جامع گردآوری داده‌های بخش‌های تولیدی و مدیریت دقیق و موثر آن گفت:

با توجه به سرعت پایین و عدم شمول امکان انتقال اطلاعات میدانی به منظور کنترل و مدیریت پارامترهای موثر بر بهره‌برداری بهینه و تولید مستمر و اقتصادی‌، این معاونت بر آن شد تا با بهره‌گیری از دانش روز و تکنولوژی پیشرفته اقدام به تعریف پروژه‌های اسکادا در اغلب واحدهای تولیدی و پشتیبانی نماید.

تولاییان افزود: 

علیرغم محدودیت مالی و تحریم ‌های موجود و با تکیه بر توان تجربی و علمی کارکنان معاونت بهره‌برداری، این پروژه‌ها در حال اجرا می‌باشد که امید است با حمایت بیشتر در آینده خیلی نزدیک بهره‌برداری و مورد استفاده قرار گیرد.

از مزایای اجرای پروژه‌های فوق امکان مدیریت منابع انرژی نظیر آب، برق، گاز و بخار و تولید اقتصادی واحدهای بهره‌برداری و امکان تهیه گزارشات مختلف روی فرآیندهای تولیدی به منظور تحلیل و مدیریت اقتصادی و فنی می‌باشد.

محسن سلطانی، مدیر امور فنی و برنامه‌ریزی تولید شرکت نیز گفت: 

با توجه به گستردگی شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان و لزوم کنترل و نظارت بر کلیه اطلاعات و داده‌های بخش‌های مختلف بهره‌برداری و مدیریت موثر داده‌های فوق، نظر به اینکه این داده‌ها با سیستم‌های آنالوگ قدیمی انجام می‌گردید و از طرفی با توجه به لزوم به روزرسانی تجهیزات فوق جهت بالا رفتن سرعت، دقت و ایمنی کار پروژه‌های اسکادا یا همان سامانه سرپرستی و گردآوری داده در بخش‌های مختلف تعریف و طراحی گردیده و در حال انجام می‌باشد که پس از اتمام کلیه پروژه‌ها و یکپارچه شدن آن می‌توان به صورت جامع بر پارامترهای کلیدی بخش‌های مهم تولیدی نظارت و کنترل داشته و مدیریت دقیق‌تری اجرا نمود.

لازم به ذکر می باشد که کلیه اقدامات انجام گرفته در این راستا با تکیه بر دانش و توانمندی‌های پرسنل سختکوش بهره‌برداری ذوب آهن اصفهان در حال انجام می‌باشد و ان‌شالله در آینده نزدیک شاهد تکمیل پروژه های فوق خواهیم بود.

تاریخ انتشار: یکشنبه 14 فروردین 1401
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad