0آخرین بروزرسانی:چهارشنبه 25 اسفند 1400

با توجه به وضعیت کنونی اوکراین، که کارخانه های بسیاری مجبورند تولید را متوقف کنند، بنادر اوکراین نیز فعالیت نمی کنند؛ در این حالت یک عرضه کننده بزرگ مواد اولیه فولادی و محصولات نیمه تمام فولادی در دنیا برای مدت نامشخصی از بازار جهانی حذف شده است که این مورد،  تبعات سنگینی برای مصرف کننده ها خواهد داشت.

 

به دلیل جنگ اوکراین و روسیه، بازار میلگرد ملتهب است.

 

انجمن جهانی تولید کنندگان و صادرکنندگان میلگرد، بر این باور است که بازار جهانی میلگرد در شرایط فعلی با توجه به جنگ اوکراین کاملا غیر قابل پیش بینی و ملتهب است و قیمت میلگرد دچار نوسان خواهد بود.

در این شرایط، مشکلات حمل و نقل زیادی برای حمل از روسیه رخ خواهد داد مشکلات مالی و بانکی هم مطرح است. کشتی هایی که از روسیه کالا حمل کنند شامل تحریم می شوند و بیمه شامل آن ها نمی شود از این رو مشتریان نیز قطعا ترجیح می دهند چنین ریسک بزرگی را متحمل نشوند.

گرچه برخی معتقدند شاید تحریم ها اثر زیادی بر تجارت فولاد روسیه نمی گذارد چرا که هم اکنون نیز روس ها با رشد قیمت های جهانی، در حال فروش محصولات خود در قیمت های بالا هستند. در حال حاضر صنعت فولاد دنیا نمی داند مواد اولیه کافی برای تولیدات آوریل خود دارد یا نه و این که قیمت کالاهای موجود در بازار به کجا خواهد رسید.

بر اساس آخرین داده های موجود روسیه ژانویه تا نوامبر سال گذشته، 8.44 میلیون تن اسلب و 3.83 میلیون تن بیلت صادر کرده است. در همین مدت، اوکراین 2.77 میلیون تن اسلب و 2.13 میلیون تن بیلت صادر کرده است. در این زمان کشورهای هند، چین، ترکیه، برزیل و ایران از جمله کشورهایی هستند که در تلاشند تا این کمبود بازار جهانی را جبران کنند.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 اسفند 1400
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad