0آخرین بروزرسانی:یکشنبه 22 اسفند 1400

طبق آمار منتشر شده از کارخانه های فولاد، از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن 1400، محصولات و فرآورده های فولادی مثل: شمش، مقاطع تخت و طویل فولادی، از یک تا 9 درصد دچار افت تولید به نسبت زمان مشابه در سال گذشته شده اند.

در ۱۱ ماهه امسال میزان تولید کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) و شمش فولاد بیشترین میزان کاهش تولید را داشته‌اند.

 

مقاطع تخت فولادی بیشترین میزان کاهش تولید را تجربه کرده اند.

 

میزان تولید فولاد میانی (شمش فولاد) در مجموع ۱۱ ماهه سال جاری ۹ درصد افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است. تولید این ماده معدنی از ۲۷ میلیون و ۷۲۴ هزار تن به ۲۵ میلیون و ۳۳۸ هزار تن تقلیل یافته است.

پس از آن، تولید مقاطع تخت فولادی نیز از هشت میلیون و ۳۱۵ هزار تن در مجموع ۱۱ ماهه ۱۳۹۹ به هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تن در مدت مشابه سال جاری رسیده و بدین ترتیب هفت درصد  کاهش تولید را ثبت کرده است.

از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه به ترتیب ۱۸ میلیون و ۲۸ هزار تن محصولات فولادی و ۱۰ میلیون و ۳۰۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و سایر مقاطع) تولید شده است که نسبت به ۱۸ میلیون و ۹۸۳ هزار تن (محصولات فولادی) و ۱۰ میلیون و ۶۶۸ هزار تن (مقاطع طویل فولادی) تولیدی ۱۱ ماهه ۱۳۹۹ به ترتیب پنج درصد و سه درصد کاهش تولید داشته‌اند.

برای مشاهده قیمت این محصولات فولادی می توانید از لیست زیر استفاده کنید:

همچنین بر اساس آمار، در مدت زمان ذکر شده به نسبت زمان مشابه سال گذشته، آهن اسفنجی کمترین میزان کاهش تولید را داشته است. در این مدت 27 میلیون و 478 هزار تن آهن اسفنجی در کشور تولید شده است که به نسبت سال پیش، 364 هزار تن که معادل یک درصد است، کاهش تولید را شاهد بوده است.

تاریخ انتشار: یکشنبه 22 اسفند 1400
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad