0آخرین بروزرسانی:دوشنبه 14 آذر 1401

محمد محمدپور رئیس اتحادیه آهن‌فروشان استان اردبیل اظهار داشت:

کاهش عرضه و تقاضا در بازار، از یک سو باعث کاهش قیمت محصولات فولادی در بازار شده و از سوی دیگر بیشتر واحدهای تولیدکننده فولاد و آهن، تولیدشان همراه با ضرر بوده است.

پیرو این موضوع، تعدادی از تولیدکنندگان محصولات فولادی به دنبال راهی برای جبران ضرر و زیان ناشی از رکود در بازار هستند.

کمبود اعتبارات و رکود بازار مسکن باعث توقف فعالیت‌های عمرانی دولتی شده است که نتیجه آن سیر کاهشی قیمت‌ها بوده است.

بر اساس اظهارات مدیر یک واحد تولید شمش در اردبیل، هزینه برق و انرژی کارخانه در اسفند سال گذشته ۲۵ میلیون تومان بود که در سال جاری این رقم به بیش از ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است که بر این اساس قیمت حامل‌های انرژی تولیدکنندگان واحدهای فولادی شاهد رشد ۸ برابری نسبت به سال گذشته بوده اند.

 

در این تصویر، نمایی از بازار آهن را مشاهده میکنید.

 

محمدپور در ادامه افزود:

اگر دولت در سال آینده قیمت آهن اسفنجی و سایر مواد اولیه را کاهش ندهد، با توجه به مواردی همچون افزایش هزینه تولید، رشد تورم و افزایش۳۰ درصدی حقوق کارگران، تولیدکنندگان راهی جز افزایش قیمت محصولات خود برای جبران این موارد نخواهند داشت.

رئیس اتحادیه آهن‌فروشان استان اردبیل در انتها گفت:

زمانی که طرح ملی مسکن اجرایی شود و با توجه به اینکه در این طرح قرار است یک میلیون واحد در سال ساخته شود، این میزان از ساخت‌وساز طبیعتا نیاز به آهن و محصولات فولادی دارد که احتمالا شاهد افزایش تقاضای ۱۰۰درصدی خواهیم بود و بازار بار دیگر افزایشی خواهد شد.

تاریخ انتشار: شنبه 23 بهمن 1400
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad