0آخرین بروزرسانی:دوشنبه 18 بهمن 1400

آیدین فتحی مدیر عامل گروه صنعتی پرشین فولاد ضمن اشاره به قطعی گاز و برق به عنوان مانعی برای تولید فولاد، اظهار داشت:

متاسفانه صنعت فولاد جزو آخرین اولویت‌ها برای قطعی‌های برق و گاز است و با توجه به اینکه از یک سو صنعت فولاد در مقایسه با صنایع دیگر مصرف گاز و برق کمتری دارد و از سوی دیگر در شرایط فعلی کشور که تحریم‌های گسترده‌ای را شاهد هستیم، این صنعت جزو ارزآورترین صنایع به حساب می آید، وزارت صمت برای این مشکل باید یک مدیریت و راه‌کاری ارائه دهد.

یکی از راه‌حل‌های عنوان شده برای این مشکل، استفاده از سهمیه سوخت دوم و جایگزین است که با توجه به شرایط فعلی، همه شرکت‌ها قابلیت استفاده از این نوع سوخت را ندارد.

البته در حال حاضر وزارت صمت هیچ برنامه و هدفی برای بهبود این وضعیت و افزایش تولید و صادرات ندارد.

 

قطعی های برق و گاز نگرانی هایی را برای اینده فولاد در پی دارد.

 

فتحی در ادامه افزود:

 افزایش میزان تولید فولاد تا حد زیادی وابسته به مدیریت بحران انرژی در این بخش است که برای حل این موضوع نیاز است تا بخش صنعت با کمک انجمن‌های زنجیره مانند انجمن فولاد، انجمن نورد و سنگ آهن برنامه‌ریزی‌هایی انجام دهند تا بتوانند این بحران را به بهترین شکل مدیریت کنند.

وی در انتها افزود:

قطعی گاز و برق امسال به شدت صنعت فولاد را با مشکل مواجه کرد به طوری که صنعتگران این حوزه بر این باورند که این رویه باعث کاهش ۲۰ درصدی حجم تولید می شود که نتیجه آن عقب ماندگی ۴۰ درصدی نسبت به چشم اندازهای صنعت فولاد خواهد بود.


 

تاریخ انتشار: دوشنبه 18 بهمن 1400
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad