0آخرین بروزرسانی:چهارشنبه 06 بهمن 1400

تولید فولاد ایران، در ماه دسامبر 2021، در مقایسه با زمان مشابه 2020، 15.1 درصد رشد داشته است؛ همچنین تولید فولاد خام جهانی نیز در مقایسه با سال 2020، رشد 3.5 درصدی داشته است.

نکته جالب این موضوع است که کشور چین که بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در دنیا است، در سال 2021 با کاهش 3 درصدی تولید فولاد مواجه شده است.

در دسامبر ۲۰۲۱ میزان تولید فولاد چین ۸۶.۲  میلیون تن بوده است که نشان دهنده کاهش ۶.۸ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۲۰ است.

در سال ۲۰۲۱ در مجموع ۵۲.۹ درصد فولاد خام دنیا در چین تولید شد که البته این در حالی بود که چین به علت سیاست های محیط‌زیستی، تولید فولاد را کاهش داده بود.

 

در این تصویر، نمایی از تولید فولاد خام را مشاهده می کنید.

 

بعد از چین وضعیت تولید فولاد در سایر کشورها که در جایگاه ۲ تا ۹ بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فولاد در جهان ایستاده‌اند در مقایسه با سال ۲۰۲۰ به شرح زیر بوده است:

  • رشد تولید فولاد هند ۱۷.۸ درصد
  • رشد تولید فولاد ژاپن ۱۵.۸ درصد
  • رشد تولید فولاد آمریکا ۱۸.۳ درصد
  • رشد تولید فولاد روسیه ۶.۱ درصد
  • رشد تولید فولاد کره جنوبی ۵.۲ درصد
  • رشد تولید فولاد ترکیه ۱۲.۷ درصد
  • رشد تولید فولاد آلمان ۱۲.۳ درصد
  • رشد تولید فولاد برزیل ۱۴.۷ درصد

پس از این کشورها ایران در جایگاه دهم قرار گرفت و از بین این ۱۰ کشور تنها ایران و چین در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سال ۲۰۲۰ شاهد کاهش در تولید خود بوده اند.

ایران، در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سال ۲۰۲۰، ۲۸.۵ میلیون تن تولید داشت که کاهش ۱.۸ درصدی را شاهد بوده است و این در حالی است که از سال ۲۰۱۵ این اولین کاهش تولید در صنعت فولاد ایران بوده است.

از آنجایی که میزان تولید فولاد چین به‌عنوان “بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد جهان” با کاهش مواجه شده است؛ این امر در کاهش 3 درصدی تولید فولاد خام جهان نیز اثرگذار است.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 06 بهمن 1400
برچسب ها :
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad