فیلتر ها
قیمت ورق آهن سیاه

قیمت ورق آهن سیاه

یکی از محصولات حوزه آهن آلات، که کاربرد زیادی در صنایع مختلف به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم دارد، ورق سیاه، است و امروزه به‌دلیل استفاده فراوان صنایع مختلف از ورق آهن سیاه، اطلاع از قیمت آن برای فعالین حوزه ساختمانی، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ از این رو وجود یک منبع مناسب، برای اطلاع از قیمت‌ مقاطع فولادی از نیازهای اساسی در این حوزه است تا بتوانید با اطلاعات دقیق و درست از قیمت ورق سیاه، اقدام به بهترین خرید کنید. این محصول فولادی که در انواع مختلف مانند ورق St37، در بازار عرضه می‌شود؛ متاثر از عوامل مختلف، دچار تغییر بهای روزانه می‌گردد. مجموعه گرفت، با هدف آگاهی لحظه‌ای شما از تغییرات قیمت محصولات فولادی، مقایسه قیمت‌ها و در نهایت انتخاب مناسب‌ترین گزینه برای خرید شروع به فعالیت کرده است؛ تا بتواند گامی مفید در این راستا بردارد.

قیمت ورق سیاه امروز

باتوجه به کاربرد بالای ورق سیاه آهنی در پروژه‌های ساخت‌و‌ساز مختلف و کارهای عمرانی، اطلاع از قیمت ورق سیاه به صورت روزانه برای همه افراد فعال در این حوزه و نیز فروشندگان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. متغیرهای بسیاری بر این نرخ اثرگذار هستند که نرخ انواع ورق‌های سیاه در تمامی دسته‌بندی‌ها را تعیین می‌نمایند. مهم‌ترین برندها و دسته‌بندی‌های ورق سیاه به شرح زیر است:

کارشناسان گرفت بر این باور هستند که:

“با توجه به مصرف بالای ورق آهن سیاه 2، 3، 6 و 8 در صنایع مختلف استفاده از روش نوردکاری سرد یا روش‌های مشابه اصلا به صرفه نبوده، از این رو با استفاده از روش نوردکاری گرم قیمت ورق آهنی بسیار کاهش یافته و به صرفه بوده؛ در نهایت با توجه به مناسب بودن قیمت ورق آهن سیاه، تقاضا برای این محصول بسیار بالا بوده و همین امر باعث اهمیت فراوان قیمت ورق سیاه، شده است.”

عوامل موثر بر قیمت ورق

ورق آهن در برندهای مختلف، با توجه به جنس مواد اولیه و نیز استانداردهای رعایت شده برای ساخت، دارای کیفیت متفاوت و در نتیجه قیمت متفاوت است. در واقع هر چه کیفیت مرغوب‌تری داشته باشد، وزن کیلویی آن بیشتر است. از طرف دیگر، عوامل متغیر در بازار آهن مثل: نرخ ارز، تورم ، قیمت جهانی آهن و … نیز از دلایل افت و خیز این محصول فولادی هستند.

 

از ورق آهن سیاه در صنایع زیادی استفاده می شود.

 

ورق آهن به دلیل استفاده در صنعت ساختمان‌سازی، خودروسازی، تجهیزات کشاورزی، کشتی‌سازی و کاربردهای فراوان دیگری که دارد مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

این محصول با ضخامت‌های 1.8 تا 100 میلی‌متر تولید می‌شود و در بازار موجود است؛ که از بین آن‌ها قیمت ورق آهنی با ضخامت 3 میلی‌متر به دلیل استفاده بیشتر از سایر ضخامت‌ها مورد توجه قرار گرفته است. به‌طورکلی، روند نرخ ورق سیاه برای تعیین جهت قیمت انواع ورق، نقش تعیین‌کننده است.

در تولید این محصول فولادی، از روش نورد گرم استفاده می‌شود که این خود عاملی بر ارزان بودن قیمت ورق آهن، نسب به ورق‌هایی که با روش نورد سرد تولید می‌شوند گردیده است. ورق‌ سیاه، معمولا به دو صورت معمولی و صنعتی در استانداردهای زیادی تولید می‌شود که دو استاندارد ST52 و ST37  در ایران مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.

تشخیص ورق سیاه از سایر ورق ها

ورق سیاه، در کارخانجات با نورد گرم و حرارت‌دهی زیاد تولید می‌شود. ورق سیاه از نظر ظاهری تفاوت زیادی با ورق‌های دیگر دارد که به‌دلیل حرارت زیادی که این ورق، درحین تولید می‌بیند رنگ آن مات است. طول این محصول به‌صورت رولی با سایر ورق‌ها متفاوت بوده و مقاومت بالاتری دارد.

مقایسه ورق سیاه با ورق روغنی و رنگی

ورق‌های سیاه در صنایع سنگین کاربرد داشته و ورق‌های روغنی و رنگی، برای ساخت لوازم خانگی فلزی مناسب هستند. می‌توان گفت که ورق‌های روغنی مقاومت کمتری دارند. شناخت این ورق‌ها از نظر استحکام و حتی ظاهری به‌راحتی انجام‌پذیر است. ازنظر ظاهری هم، رنگ ورق‌ روغنی روشن‌تر است.

فرآیند تولید ورق آهن سیاه

فرآیند تولید ورق آهن سیاه، چند مرحله‌ای است که برای تولید آن،ابتدا تختالی که تولید شده را در کوره قرار می‌دهند. پس‌از خروج از کوره، باید عملیات پوسته‌شویی روی آن انجام شود. پس‌از آن نوبت به مرحله نورد خشن می‌رسد. برای این کار باید قطعه را چندین بار از غلتک‌ها عبور دارد. این کار باعث می‌شود که ورق به ابعاد موردنظر می‌رسد. پس از نورد خشن نوبت به نورد نهایی می‌رسد.

انواع ورق سیاه

از انواع ورق سیاه می‌توان به a283,a516وst52 اشاره نمود. هریک از این ورق‌ها دارای مشخصات مختلفی هستند و ممکن است کاربردهای متفاوتی داشته باشند.

کارخانه های تولید کننده ورق سیاه

از کارخانه‌های داخلی تولیدکننده ورق سیاه، می‌توان به فولاد مبارکه، اکسین اهواز، فولاد کاویان اهواز و فولاد گیلان اشاره کرد. تولیدکنندگان خارجی نیز شامل: پوسکو کره، ایثار هند، دوفرکو بلژیک و... می‌شوند. هرکدام از محصولات که در این کارخانه‌ها تولید می‌شوند کیفیت‌ مطلوبی دارند. برای خرید کافی است به جدول سایت گرفت مراجعه کرده و نرخ‌ها را مقایسه کنید.

قیمت روز ورق سیاه در بازار

عوامل و متغیرهای بسیاری بر قیمت Hot Rolled Sheet، اثرگذار هستند؛ در واقع این نرخ براساس ضخامت، ابعاد، کارخانه تولیدکننده آن متفاوت است؛ از سویی تغییرات عرضه و تقاضا، تغییرات قیمتی سنگ آهن، اسلب و قراضه، نوسانات نرخ ارز، تورم جهانی، قیمت حمل و نقل و... توانسته تاثیرات به‌سزایی در نرخ این محصول داشته باشد.

قیمت پلیت

به ورق های سیاه با ضخامت کم، پلیت گفته می شود که کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. قیمت پلیت، باتوجه به ضخامت، سایز، برند تولیدکننده و… در بازار تعیین می‌شود که به‌دلیل موارد مصرف بالایی که در تولید سایر قطعات فلزی، ساختمان سازی، خودروسازی و… دارد، برای این دسته از صنایع و افراد فعال در آن اهمیت بالایی دارد. 

قیمت ورق آهن 2 میل

ورق آهن دو میل، در هر فروشگاه قیمت مشخصی دارد. برای اینکه اطلاع دقیقی از نرخ این محصول به‌دست‌آورید به سایت گرفت مراجعه کنید. در سایت ما جداول مخصوصی برای ارائه قیمت ورق آهن دو میل وجود دارند.

 

ورق آهن در تصویر به تصویر کشیده شده است.

 

قیمت ورق آهن 1 میل

به‌دلیل نوساناتی که در بازار وجود دارد، نمی‌توان نرخ ثابتی برای ورق آهن یک میل، بیان کرد. قیمت ورق‌ها در بازه‌های زمانی گوناگون با یکدیگر متفاوت هستند. سعی کنید خرید خود را با مقایسه قیمت‌ها انجام دهید. این ورق‌ها در هر فروشگاه قیمت مشخصی دارند که برای اطلاع از نرخ ارائه‌شده توسط فروشندگان مختلف، به سایت گرفت مراجعه نمایید.

قیمت ورق 3 میل

این محصول به علت قیمت مناسب در کنار کارایی بالا، درخواست بسیار زیادی از سمت مصرف‌کنندگان دارد. قیمت ورق آهن 3 میل، روزانه با تغییرات نرخ آهن نوسان می‌کند و البته در برندهای مختلف با توجه به کیفیت ساخت و دقت ابعادی، متفاوت است؛ برای مثال: قیمت ورق 3 میل مبارکه، به علت کیفیت بالا، نسبت به سایر برندهای بازار زیادتر است.

قیمت ورق 8 میل

ورق سیاه 8 میل، که از روش نورد گرم در کارخانه تولید می‌شود، به صورت شیت و رول به بازار آهن ارائه می‌گردد. قیمت ورق 8 میل، در برندهای مختلف متفاوت است و همچنین با نوسانات روز بازار نیز، افت و خیز می‌کند؛ ولی در یک برند قیمت هر شیت یا رول در مجموع، به وزن آن بستگی دارد. در ادامه جدولی از قیمت ورق st37، کارخانه‌ها در ضخامت‌های متفاوت را مشاهده می‌کنید؛ برای مشاوره و خرید آسان با بهترین قیمت ورق آهنی می‌توانید با ما در ارتباط باشید و خریدی مطمئن را با گرفت تجربه کنید.

قیمت ورق رول و شیت

ورق آهن در ضخامت‌های مختلف به دو صورت رول و شیت در بازار موجود است. شیت‌ها فابریک یا برشی هستند که نوع فابریک آن‌ها با توجه به ضخامت، در ابعاد مشخصی به بازار عرضه می‌گردند. ورق رول شده در عرض‌های 1000، 1250، 1500 و 2000 سانتی متر و در طول‌های مختلف وجود دارند که قیمت آن‌ها نسبت به نوع فابریک کمتر است. 

 

قیمت ورق آهن سیاه به عوامل مختلفی مثل قیمت دلار بستگی دارد.

 

قیمت ورق st37

یکی از انواع ورق‌های آهن موجود در بازار، ورق اس تی 37، است که از آن برای تولید انواع مقاطع فولادی مانند لوله و پروفیل استفاده می‌شود؛ همچنین این کالا به‌صورت مستقیم نیز در صنایع به کار برده می‌شود؛ به همین سبب اطلاع از قیمت ورق st37 امروز، برای مصرف کنندگان آن اهمیت زیادی دارد. به علت خاصیت جوش پذیری بالایی که ورق st37 دارد، و میزان کربن کمی که در آن به کار رفته است، از آن برای جوشکاری استفاده می‌شود. کارخانجات مختلفی در ایران اقدام به تولید این محصول می کنند که از شناخته شده‌ترین آن‌ها می‌توان به فولاد مبارکه و صنایع ورق سازی گیلان اشاره کرد.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم، قیمت ورق آهن سیاه، در بازار ایران به عوامل متعددی وابسته است که تمامی این فاکتورها باعث می شود تا این محصول فولادی پرکاربرد در اکثر صنایع کشور، به‌صورت روزانه و لحظه‌ای دچار تغییر نرخ شود. در این صفحه از سایت گرفت، شما می‌توانید قیمت ورق سیاه برندهای مختلف کشور را که فروشندگان معتبر در بازار ارائه می کنند، مشاهده کنید و پس از مقایسه نرخ هریک، بهترین عرضه کننده را انتخاب و محصول مورد نیاز خود را از آن تهیه کنید.

سوالات متداول

قیمت ورق آهن سیاه، در چه ضخامت هایی اعلام می گردد؟

معمولا قیمت ورق سیاه، از ضخامت 2 تا 80 میل، در ابعاد مختلف در این صفحه درج می شود.

چه متغیرهایی در بازار آهن روزانه بر قیمت ورق سیاه، تاثیر گذار هستند؟

عواملی مانند: نرخ دلار، قیمت جهانی آهن، مسائل سیاسی و اقتصادی، تورم و … در تعیین روند نوسان قیمت ورق سیاه، اثرگذار هستند.

آیا قیمت ورق آهن سیاه، در سایت گرفت بروز است؟

بله؛ در این صفحه به صورت روزانه لیست قیمت ورق آهن، اعلام شده توسط فروشندگان مختلف، بارگذاری می گردد.

معتبرترین تولیدکنندگان ورق آهن سیاه در کشور، چه برندهایی هستند؟

در ضخامت های کمتر، فولاد مبارکه، گیلان، قطعات و در ضخامت های بیشتر، اکسین اهواز و کاویان، از معروف ترین تولیدکنندگان این محصول هستند.

قیمت ورق آهن سیاه، به صورت شیت اعلام می شود یا کیلویی؟

با توجه به احتمال وجود اختلاف ضخامت در طول یک شیت، حتی در حد بسیار کم، بین شیت ها اختلاف وزن وجود خواهد داشت و در نتیجه، معمولا قیمت ورق آهن سیاه، کیلویی اعلام می گردد.

... بیشتر

قیمت ورق 2 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1000فولاد مبارکهرول384,000
1250فولاد مبارکهرول389,100
1250سبارول389,100
2500*1250فولاد مبارکهشیت384,000
2000*1000فولاد مبارکهشیت389,000
tel banner

قیمت ورق 3 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1000فولاد مبارکهرول384,000
1250فولاد مبارکهرولاز
379,000
تا
384,000
1500سبارول387,000
1500فولاد مبارکهرول387,000
1500*6000فولاد مبارکهشیت389,000
2000*1000فولاد مبارکهشیت389,000
2500*1250فولاد مبارکهشیت384,000
tel icon

مشتریان دست به نقد در کانال تلگرام “گرفت”

با عضویت در کانال تلگرامی "گرفت" ، درخواست‌های خرید را زودتر از رقبای خود ببینید و مشتری بگیرید.

عضویت در کانال تلگرام

قیمت ورق 4 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1000فولاد مبارکهرول384,000
1250فولاد مبارکهرول379,000
1500فولاد مبارکهرولاز
384,000
تا
389,000
1500سبارول392,400
1500*6000فولاد مبارکهشیت389,000
2000*1000فولاد مبارکهشیت389,000
2500*1250فولاد مبارکهشیت384,000
3000*1500فولاد مبارکهشیت389,000

قیمت ورق 5 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1000فولاد مبارکهرولاز
384,000
تا
389,000
1500فولاد مبارکهرولاز
384,000
تا
389,000
1500*6000فولاد مبارکهشیت389,000
1500*6000فولاد مبارکهفابریک404,000

قیمت ورق 6 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1000مجتمع فولاد گیلانرول320,600
1000فولاد مبارکهرولاز
384,100
تا
389,000
1250فولاد مبارکهرول379,000
1250*6000گیلانشیت350,700
1500فولاد مبارکهفابریک385,900
1500فولاد مبارکهرول383,700
1500*6000فولاد مبارکهشیت384,000
1500*6000فولاد مبارکهفابریک394,000
2000*1000گیلانشیت343,700
2500*1250گیلانشیت350,700
6000*1000گیلانشیت343,500

قیمت ورق 8 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1000مجتمع فولاد گیلانرول320,600
12000*2000اکسین اهوازفابریک454,500
1250*6000گیلانشیت350,500
1500فولاد مبارکهفابریک385,900
1500فولاد مبارکهرول383,700
1500سبارول383,700
1500*6000فولاد مبارکهرول384,000
1500*6000فولاد مبارکهشیت384,000
1500*6000فولاد مبارکهفابریک394,000
6000*2000اکسین اهوازشیت500,000
6000*2000اکسین اهوازفابریکاز
454,500
تا
464,500

قیمت ورق 10 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1200*6000قطعاتشیت333,500
1500فولاد مبارکهرول383,700
6000*2000اکسین اهوازفابریکاز
444,500
تا
449,500
1000مجتمع فولاد گیلانرول320,600
1250گیلانرول273,200
1500فولاد مبارکهفابریک385,900
6000*1000گیلانشیت343,500
1000گیلانرول343,500
1500سبارول383,700
12000*2000اکسین اهوازفابریکاز
444,500
تا
449,500
1500*6000فولاد مبارکهشیت384,000
1200قطعاتفابریک206,000
1500*6000فولاد مبارکهفابریک384,000

قیمت ورق 12 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1200قطعاتفابریک206,000
1500فولاد مبارکهفابریک385,900
1200*6000قطعاتشیت333,500
1500سبارول383,700
1500*6000فولاد مبارکهفابریکاز
384,000
تا
394,000
12000*2000اکسین اهوازفابریکاز
396,000
تا
404,000
6000*2000اکسین اهوازفابریک465,400
1500*6000کاویانفابریک214,500
1500*6000فولاد مبارکهشیت384,000
1500فولاد مبارکهرول383,700

قیمت ورق 15 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1000گیلانرول240,000
1200قطعاتفابریک206,000
12000*2000اکسین اهوازفابریک396,000
1200*6000قطعاتشیت333,500
1250گیلانرول248,000
1250*6000کاویانفابریک424,500
1250*6000گیلانشیت353,500
1500*6000فولاد مبارکهفابریکاز
379,000
تا
384,000
1500فولاد مبارکهرول383,700
1500*6000فولاد مبارکهشیت384,000
1500*6000کاویانفابریکاز
313,000
تا
336,000
6000*2000اکسین اهوازفابریک465,400
1500فولاد مبارکهفابریک385,900

قیمت ورق 20 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1000شیت923,800
12000*2000اکسین اهوازفابریک320,000
1250کاویانفابریک357,500
1250*6000کاویانفابریکاز
328,500
تا
331,500
1500کاویانفابریک379,300
1500*6000کاویانفابریکاز
338,500
تا
351,500
6000*2000اکسین اهوازفابریک383,700

قیمت ورق 25 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1000فولاد مبارکهرولاز
384,100
تا
389,100
1000شیت923,800
12000*2000اکسین اهوازفابریکاز
320,000
تا
328,500
1250فولاد مبارکهرولاز
379,000
تا
384,100
1250کاویانفابریک357,500
1250*6000کاویانفابریکاز
328,500
تا
331,500
1250*6000فولاد مبارکهرول384,000
1500کاویانفابریک379,300
1500*6000کاویانفابریکاز
338,500
تا
351,500
2000*1000فولاد مبارکهشیت389,000
6000*2000اکسین اهوازفابریک378,200
2500*1250فولاد مبارکهشیت384,000

قیمت ورق 30 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
1000شیت923,800
1250کاویانفابریک357,500
1250*6000کاویانفابریکاز
328,500
تا
331,500
1500کاویانفابریک379,300
1500*6000کاویانفابریکاز
338,500
تا
351,500
6000*2000اکسین اهوازفابریک381,500

قیمت ورق 35 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
12000*2000اکسین اهوازفابریک343,500
1250*6000کاویانفابریکاز
328,500
تا
331,500
1500*6000کاویانفابریکاز
338,600
تا
351,500
6000*2000اکسین اهوازفابریک381,500

قیمت ورق 40 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
12000*2000اکسین اهوازفابریک331,500
1250*6000کاویانفابریکاز
328,600
تا
331,500
1500کاویانفابریک379,300
1500*6000کاویانفابریکاز
338,600
تا
351,500
6000*2000اکسین اهوازفابریکاز
338,500
تا
353,500

قیمت ورق 45 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
6000*2000اکسین اهوازفابریکاز
320,000
تا
328,500

قیمت ورق 50 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
12000*2000اکسین اهوازفابریکاز
348,500
تا
363,500
6000*2000اکسین اهوازفابریکاز
343,500
تا
348,600

قیمت ورق 60 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
6000*2000اکسین اهوازفابریک348,500

قیمت ورق 70 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
6000*2000اکسین اهوازفابریکاز
348,500
تا
348,600

قیمت ورق 80 میل

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ابعادبرندوضعیتبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
6000*2000اکسین اهوازفابریکاز
348,500
تا
348,600
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad