فیلتر ها
قیمت تیرآهن بناب

قیمت تیرآهن بناب

تیرآهن یکی از مهم‌ترین اجزای هر ساختمان است که جهت مقاوم‌سازی آن در بخش اسکلت تعبیه می‌شود. کارخانه ظفر بناب با تولید میلگرد و تیرآهن‌های باکیفیت در پیشبرد ساخت‌وسازهای حرفه‌ای کشور مهم و تأثیرگذار بوده است. قیمت تیرآهن ظفر بناب نیز به چندین عامل مهم ازجمله مواد به‌کاررفته در ترکیب آن، سایز و وزن تیرآهن و سایر مشخصات تخصصی محصول بستگی دارد. ضمن اینکه، نرخ روز تیرآهن ظفر بناب توسط کارشناسان گرفت به‌صورت دقیق ثبت‌شده است. در این صفحه به بررسی ویژگی‌ها و بهای انواع تیرآهن ظفر بناب می‌پردازیم.

طبق نظر کارشناسان گرفت:

"شرکت ظفر بناب با برخورداری از کادر تولید حرفه‌ای و تجهیزات مناسب موفق به تولید تیرآهن در مدل‌های مختلف شده است. قیمت تیرآهن ظفر بناب نیز به نظر کارشناسان این حوزه با توجه به کیفیت قابل‌قبول این محصول در رنج مناسبی قرار دارد. قیمت روز تیرآهن ظفر بناب به مدل محصول بستگی دارد که در سایت گرفت امکان مقایسه مدل‌های مختلف با یکدیگر فراهم‌شده است."

قیمت روز تیرآهن بناب

قیمت تیرآهن ظفر بناب امروز را می‌توانید در جدول‌‌های مربوطه در سایت گرفت مورد بررسی قرار بدهید. این مقاطع فولادی از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا تابستان، ثبات قیمت داشتند. البته در اواخر فروردین، جهش ۴۰۰ هزار تومانی را تجربه کردند، اما این جهش موقتی بود و نرخ مقاطع از ابتدای اردیبهشت به روال عادی برگشت تا جایی که بین نرخ این محصولات در ابتدای اردیبهشت و ابتدای تیر، اختلاف چندانی وجود نداشت. البته قیمت‌ها از ابتدای تابستان، روند نزولی محدودی به خود گرفت و بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزارتومان کم‌تر شد.

در سایت گرفت، نرخ روز سایزهای مختلف تیرآهن‌های برند بناب درج شده و هرروز هم آپدیت می‌شود. با بررسی جدول‌های قیمت گرفت، از نرخ روز این محصولات مطلع خواهید شد.

 

تیرآ]ن ظفر بناب در سایزهای 14 و 16 تولید می‌شود.
تیرآ]ن ظفر بناب در سایزهای 14 و 16 تولید می‌شود.

 

مشخصات فنی تیرآهن ظفر بناب تبریز

وزن محصولات، سایز، استانداردهای تولید و طول هر شاخه، مهم‌ترین مشخصات فنی هستند که برای تیرآهن‌های مختلف تعریف می‌شوند. برندهای مطرح بازار تنها به خاطر رعایت کیفیت بالا در تعیین مشخصات فنی محصولاتشان توانسته‌اند سهمی از بازار را به دست آورند. تولیدات ظفر بناب هم تاکنون رضایت کارفرماهای بسیاری را جلب کرده‌اند؛ در این مجموعه واحد کنترل کیفیت برای نظارت بر تولید محصولات استاندارد وجود دارد.

مجتمع فولاد ظفر بناب، محصولاتش را بر اساس استاندارد IPE تولید می‌کند. این استاندارد اروپایی است که در ایران هم بیشترین کاربرد را دارد. پروفیل‌هایی که مطابق با این استاندارد تولید می‌شوند، به شکل حرف I انگلیسی هستند.

مشخصات واقعی محصولات ظفر بناب با آنچه کارخانه به صورت اسمی اعلام کرده، اختلاف چندانی ندارد. به عنوان مثال اگر اعلام شده که وزن هر شاخه از سایز ۱۴ این تیرآهن‌ها، ۱۲۴ کیلوگرم است، با وزن کردن شاخه‌های مختلف این نوع تیرآهن متوجه می‌شوید هیچکدام از آن‌ها خیلی سبک‌تر یا سنگین‌تر از این مقدار نیستند.

تیرآهن بناب تبریز در چه سایزهایی تولید می‌شود؟

کارخانه ظفر بناب،‌ ظرفیت و امکانات مورد نیاز برای تولید انواع سایزهای تیرآهن (از ۱۲ تا ۲۷ میلی‌متر) را دارد؛ اما در حال حاضر تعداد محدودی از سایزهای این محصول به بازار عرضه می‌شود. سایزهای ۱۴ و ۱۶ تنها محصولات موجود از کارخانه بناب در بنگاه‌های فولاد تهران هستند.

تیرآهن بناب 14

قیمت تیرآهن 14 بناب امروز در جدول‌های مربوطه در وب‌سایت گرفت درج شده است. قیمت آهن ۱۴ بناب نسبت به سایزهای بزرگ‌تر مناسب‌تر است و وزن کم‌تری هم دارند. این محصولات در پروژه‌های مختلفی چون ساختمان‌سازی، پل‌سازی و راه‌آهن مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین دلیل تقاضای زیادی هم دارند.

تیرآهن 16 بناب

قیمت تیرآهن ۱۶ بناب بالاتر از سایز ۱۴ است. این محصولات مقاومت بیشتری دارند و تاحدودی هم سنگین‌تر هستند. البته سایزهای ۱۴ و ۱۶، هردو به عنوان تیرهای متوسط شناخته می‌شوند و در برخی موارد می‌توان از آن‌ها به جای یکدیگر استفاده کرد. در حالت کلی سایز ۱۶ برای فضاهایی که مقاومت بیشتری نیاز است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وزن تیرآهن بناب

وزن تیرآهن بناب با استفاده از جدول اشتال محاسبه می‌شود. در این جدول بر اساس مشخصات فنی، وزن هر متر از محصولات محاسبه شده است. برای محاسبه وزن کلی هم باید عدد موجود در جدول اشتال را در ۱۲ ضرب کرد. سایز استاندارد شاخه‌های آهن‌ها بناب، ۱۲ متری است.

در سایت گرفت می‌توانید به جدول وزن تیرآهن بناب دسترسی داشته باشید. در این جدول، وزن سایزهای مختلف محصولات برندهای گوناگون محاسبه شده است. شما همچنین می‌توانید از این جدول‌ها اسکرین شات بگیرید تا در مواقعی که به اینترنت دسترسی نداشتید، بتوانید وزن محصولات مورد نظرتان را محاسبه کنید

تیرآهن ظفر بناب در چه صنایعی به کار برده می‌شود؟

همانطور که گفتیم، کیفیت بالای محصولات این کارخانه بسیاری از صنعتگران را برآن داشته تا از محصولات این برند استفاده کنند. در سال‌های قبل، تنها پروژه‌هایی که در محدوده شمال غربی کشور فعالیت داشتند، از تیرآهن‌های ظفر بناب استفاده می‌کردند. اما امروزه تولیدات این کارخانه در انبارهای بنگاه‌های شهرهای بزرگ هم وجود دارند و برای همه پروژه‌های کشور قابل استفاده هستند. در ادامه به مهم‌ترین کاربردهای تیرآهن بناب اشاره می‌کنیم.

 • صنایع ساختمان‌سازی
 • صنایع پل‌سازی
 • ساخت راه‌آهن
 • صنایع تولید تجهیزات صنعتی

نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب

خریداران حرفه‌ای، علاوه بر بررسی بهای تیرآهن بناب به صورت روزانه، نمودار نوسانات نرخ فروش این محصولات را هم مورد بررسی قرار می‌دهند تا در جریان روندها و فراز و نشیب‌های آن قرار داشته باشند. در تصویر زیر نوسانات قیمت تیرآهن بناب در خرداد و تیر 1402 را مشاهده می‌کنید. در نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب موجود در گرفت، می‌توانید نرخ این محصولات را در بازه‌های زمانی مختلف مورد بررسی قرار بدهید. این نمودارها، امکان تحلیل تکنیکال روندها و همچنین بررسی تأثیر شرایط مختلف بازار بر صعود یا نزول قیمت تیرآهن بناب تبریز را برای شما فراهم می‌کنند. 

 

نوسانات قیمت تیرآهن14 بناب
نوسانات قیمت تیرآهن14 بناب 

 

عوامل تاثیرگذار بر روی بهای تیرآهن بناب

عوامل تأثیرگذار روی نرخ این محصولات، منحصر به فرد نیست. مشخصات فنی یکی از معیارهای موثر بر قیمت هستند که هیچوقت تغییری نمی‌کنند، اما سایر معیارها متغیر هستند و باعث ایجاد نوسان روزانه در هزینه محصولات می‌شوند. مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت تیرآهن بناب تبریز عبارت است از:

 • میزان عرضه و تقاضا
 • نرخ داخلی و بین‌المللی آهن
 • نرخ ارز (به خصوص دلار)
 • هزینه‌های جانبی مانند هزینه سوخت یا حمل و نقل
 • شرایط داخلی کارخانه
 • نرخ تورم
 • جو سیاسی و اجتماعی حاکم بر جامعه
 • اتفاقات مهم و اخبار بین‌المللی

خرید تیرآهن از کارخانه ظفر بناب تبریز

خریدارانی که قصد خرید عمده تیرآهن را دارند، می‌توانند به صورت مستقیم محصولات مورد نیازشان را از کارخانه ظفر بناب خریداری کنند. کارخانه‌های فولاد سراسر کشور محصولاتشان را با قیمت مناسب‌تر و تنها به صورت عمده عرضه می‌کنند. آن‌ها تنها پاسخگوی مشتریانی هستند که چند تن تیرآهن را به صورت یکجا خریداری می‌کنند. سفارشات مستقیم، درب کارخانه به خریداران تحویل می‌شود و مسئولیت حمل و نقل به محل پروژه برعهده خودشان است.

اگر به حجم کم‌تری از محصولات بناب نیاز دارید، نیازی نیست برای خرید به کارخانه مراجعه کنید. تیرآهن‌های این برند در انبارهای معتبرترین بنگاه‌های سراسر کشور وجود دارند. بعضی از این بنگاه‌های معتبر، به صورت اینترنتی هم کار می‌کنند و امکان خرید آنلاین را برای مشتریانشان فراهم کرده‌اند. بنابراین شما در هرجای کشور که باشید، می‌توانید لیست محصولات مورد نظرتان را به بنگاه‌های آنلاین معتبر تهران ارائه بدهید و بعد از ثبت نهایی سفارش، آن‌ها را در محل پروژه‌تان تحویل بگیرید. با خرید از بازار، دغدغه‌ای بابت حجم سفارش و حمل و نقل آن نخواهید داشت. 

... بیشتر

قیمت تیرآهن بناب بناب

نمایش قیمت با ارزش افزوده
نام کالابازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
تیرآهن IPE 14 ظفر بناب33,500,000
تیرآهن IPE 16 ظفر بناب42,500,000
tel banner
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
021-2842483809962666137
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت تجربه نمایید.