فیلتر ها
قیمت تیرآهن فایکو

قیمت تیرآهن فایکو

تیرآهن فایکو در کارخانه فولاد البرز ایرانیان تولید می‌شود و در بازار با نام تجاری این مجموعه (فایکو) شهرت دارد. این کارخانه یکی از قدیمی‌ترین مجتمع‌های فولاد ایران است که بخشی از نیاز کشور به مقاطع فولادی را برآورده می‌کند. قیمت تیرآهن فایکو یکی از پرطرفدارترین عباراتی است که روزانه جستجو می‌شود و این مسئله نشان از تقاضای بالا برای مقاطع فولادی این برند و کیفیت و اعتبار آن‌ها دارد. در این مقاله نرخ انواع تیرآهن‌هایی که در کارخانه فولاد البرز ایرانیان تولید می‌شوند را بررسی می‌کنیم.

طبق نظر کارشناسان گرفت:

"وزن و سایز دو عامل تأثیرگذار بر قیمت تیرآهن فایکو امروز هستند؛ بنابراین قیمت روز تیرآهن فایکو به مشخصات آن و نحوه تولیدش بستگی دارد. ضمن اینکه، تیرآهن شرکت فایکو تحت مدل‌هایی نظیر IPE، IPN، IPB و ... تولید می‌شود که هرکدام از این محصولات از ویژگی‌ها و قیمت‌های منحصربه‌فردی برخوردار هستند. از بین محصولات تولیدی فایکو نیز مدل‌های IPE و IPN پرطرفدارتر هستند."

قیمت روز تیرآهن فایکو در بازار و کارخانه

قیمت روز محصولات کارخانه‌های پرطرفداری مثل فایکو، تا حد زیادی به تقاضای مشتریان بستگی دارد. کارخانه در اکثر روزهای سال، حجم تولید مشخص و برنامه‌ریزی‌شده دارد و تنها در موارد استثنا، میزان عرضه کاهش یا افزایش پیدا می‌کند. پس در اغلب روزها، تنها چیزی که عرضه و تقاضا را از تعادل خارج می‌کند و باعث نوسان قیمت می‌شود، میزان تقاضا برای این محصولات است.

 

سایزهای 14 و 16 تیرآهن فایکو فروش بالایی دارند.
سایزهای 14 و 16 تیرآهن فایکو فروش بالایی دارند.

 

قیمت روزانه تیرآهن فایکو، به فاکتورهای دیگری هم بستگی دارد و نوسان‌های آن در اکثر روزهای سال، مشابه سایر برندهای این محصول است. به عنوان مثال در روزهای رکود بازار فولاد در تابستان ۱۴۰۱، نمودار قیمت سایزهای مختلف این محصول هم روند نزولی یا ثابت داشت. ما در سایت گرفت، قیمت تیرآهن فایکو را به صورت روزانه قرار می‌دهیم تا شما در جریان آخرین نرخ سایزهای مختلف این محصول قرار داشته باشید. با گرفت، هم در جریان اخبار و روندهای بازار قرار می‌گیرید و هم می‌توانید از نرخ روز مقاطع اطلاع داشته باشید.

مشخصات فنی تیرآهن فایکو

مشخصات فنی این مقاطع در کارخانه‌های مختلف، تاحدودی با یکدیگر تفاوت دارد. به همین دلیل است که پیمانکاران و مهندسان عمران باتجربه، روی انتخاب برند محصولاتی که خریداری می‌کنند، حساس هستند. کارخانه فایکو استانداردهای بالایی برای تولید محصولاتش در نظر می‌گیرد و مشخصات فنی تولیدات آن نیز، کیفیت آن‌ها را نشان می‌دهد.

تیرآهن‌های فایکو در انواع IPE و IPN تولید می‌شوند و سایزهای مختلفی هم دارند. در مقاله «کارخانه فولاد البرز ایرانیان (فایکو)» می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره محصولات، ظرفیت و فرایند تولید محصولات این کارخانه به دست بیاورید. اما در ادامه این مقاله، مشخصات فنی تیرآهن را بیشتر بررسی می‌کنیم و توضیحاتی درباره سایز و وزن این مقاطع فولادی ارائه می‌دهیم.

 

در این جدول مشخصات فنی تیرآهن فایکو، نمایش داده شده است.
در این جدول مشخصات فنی تیرآهن فایکو، نمایش داده شده است.

 

انواع سایز تیرآهن فولاد البرز ایرانیان

ضخامت بال محصولات IPE در تمام قسمت‌ها برابر است؛ این محصول مطابق با استانداردهای اروپا و در سایزهای ۱۴ تا ۲۴  تولید می‌شود. مقاطع IPN به گونه‌ای تولید می‌شوند که با دور شدن از جان محصول، ضخامت بال‌هایشان کاهش پیدا می‌کند. این مقاطع به شکل دوک هستند و تنها در پروژه‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. کارخانه فایکو این مقاطع را نیز در سایزهای متداول تولید می‌کند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بعضی از سایزهای این مقاطع فولادی،‌ پرکاربردتر هستند. به همین دلیل ظرفیت بالاتری از خطوط تولید به آن‌ها اختصاص پیدا می‌کند. اما بعضی از سایزها کاربرد محدود دارند و تنها در موارد خاص، خط تولید به آن‌ها اختصاص پیدا می‌کند. 

تیرآهن 14 فایکو

تیرآهن‌های فایکو، در چندین مدل مختلف از جمله IPE، IPN، IPB و... تولید می‌شوند که باعث شده از نظر ویژگی‌ها و قیمت تفاوت‌هایی داشته باشد. در میان مدل‌های مختلف تیرآهن فایکو، مدل‌های IPE و IPN در سایز 14 پرطرفدارتر و پرکاربردتر هستند. اگر در بازار قصد اطلاع از قیمت تیرآهن فایکو سایز 14، را دارید بهتر است ابتدا با توجه به ساختمان خود، سایز و اندازه تیرآهن مورد نیاز ان را مشخص و سپس در میان مدل‌های تیرآهن فایکو مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

تیرآهن ۱۸ فایکو

 قیمت تیرآهن ۱۸ فایکو، نیز به‌‌صورت روزانه با شرایط مختلف تغییر می‌کند. از جمله عواملی که موجب نوسان در نرخ این مقطع فولادی می‌شوند می‌توان به وزن، برند تولیدکننده، قیمت متریال اولیه و نرخ ارز اشاره کرد. اما درکل باید بدانید که قیمت تیرآهن ۱۸ فایکو، نسبت‌ به کیفیت بالا و کاربرد فراوانی که دارد، بسیار مناسب است.

وزن تیرآهن فایکو

کارخانه‌های گوناگون، معیارهای متفاوتی برای تولید تیرآهن یا سایر محصولات فولادی در نظر می‌گیرند. حتی ممکن است آلیاژ و مواد اولیه‌ای که هر کارخانه استفاده می‌کند، با دیگری تفاوت داشته باشد. این تفاوت‌ها، روی وزن محصول نهایی تأثیر می‌گذارد و محاسبه وزن دقیق هم در پروژه‌های ساختمانی، اهمیت بسیاری دارد.

 

در این تصویر، نمایی از کاربرد تیرآهن فولاد البرز ایرانیان را مشاهده می کنید.
در این تصویر، نمایی از کاربرد تیرآهن فولاد البرز ایرانیان را مشاهده می کنید.

 

کارخانه‌های مختلف، از جمله فایکو، جدول وزن محصولات مختلفشان را ارائه می‌دهند تا خریداران و مهندسان، با توجه به این جدول، وزن سایزهای مختلف را برآورد کنند و متوجه شوند که آیا سایزی که انتخاب کرده‌اند، برای پروژه مورد نظرشان مناسب است یا خیر. در صفحه «وزن تیرآهن فایکو» جدول وزن مقاطع این برند را ارائه می‌دهیم و درباره فرمول محاسبه وزن آن نیز صحبت خواهیم کرد.

نمودار قیمت تیرآهن فایکو

بازار فولاد گاهی راکد و ثابت است، گاهی پررونق و گاهی بسیار پرنوسان! این مسئله علت‌های مختلفی دارد، اما چیزی که به اندازه بررسی علت مهم است، تحلیل روند قیمت‌هاست. جالب است بدانید که فعالان باسابقه بازار فولاد،‌ از شاخص‌های تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند و نمودار قیمت مقاطع مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهند. به عنوان مثال در روزهای پرنوسان بازار، با تعیین حد مقاومت یا حد حمایت، کف یا سقف قیمت را تعیین می‌کنند و بر اساس این حدس، معاملاتشان را انجام می‌دهند.

بازار فولاد و روندهای آن، هیچوقت به صورت دقیق قابل پیش‌بینی نیست. اما با تحلیل نمودارها، می‌توان حدس‌هایی درباره آینده این بازار زد که به احتمال زیاد، نزدیک به واقعیت هستند. ما در گرفت، نمودارهای هفتگی، ماهانه، سه ماهه و سالیانه انواع مقاطع فولادی را ارائه می‌دهیم. برای بررسی نمودار قیمت تیرآهن فایکو، وارد صفحه مخصوص به آن شوید و روند نمودار هر محصول را در کنار آن ببینید.

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعاتی درباره قیمت تیرآهن فایکو و مشخصات فنی این محصول ارائه دادیم. اگر قصد خرید مقاطع این برند را دارید، ابتدا جدول‌های نرخ روز سایزهای مختلف را بررسی کنید. با توجه به قیمت روز و نمودارهای موجود، می‌توانید بهترین زمان خرید را انتخاب کنید. ما در گرفت تمام اطلاعاتی که لازم است درباره مقاطع فولادی بدانید را به شما ارائه می‌دهیم و نرخ روزانه محصولات را نیز در سایت درج می‌کنیم. دقت داشته باشید که برای خرید، بنگاهی را انتخاب کنید که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، فاکتور نهایی سفارشتان را صادر می‌کند. زیرا با گذشت چند ساعت، احتمال نوسان قیمت و بر هم خوردن برنامه‌ریزی‌های شما وجود دارد. همچنین با مراجعه به صفحه قیمت تیرآهن می توانید نرخ اعلامی تمامی برندها را مشاهده کنید و با مقایسه قیمت ها در زمان مناسب اقدام به خرید کنید.

... بیشتر

قیمت تیرآهن فایکو

نمایش قیمت با ارزش افزوده
نوعسایزبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
سنگین14286,000
سبک1439,000,000
IPE1443,055,000
IPE1653,955,000
IPE1865,945,000
IPE2076,845,000
IPE22از
281,000
تا
87,500,000
IPE24109,545,000
tel banner
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad