فیلتر ها
قیمت لوله مانیسمان

قیمت لوله مانیسمان

یکی از انواع محصولات فولادی که نقش مهمی در انتقال سیالات در صنایع عمرانی و ساختمان‌سازی دارد، لوله مانیسمان، است که عوامل متعددی بر تغییرات بهای این محصول در بازار دخیل است. اخیرا نوسانات ارز بازار باعث شده تا نرخ محصولات آهنی نیز سیرهای صعودی و نزولی را تجربه کنند؛ یکی از محصولاتی که دستخوش تغییرات شده، قیمت لوله مانیسمان، است؛ به‌دلیل استراتژیک بودن این محصول، امروزه قیمت لوله مانیسمان بسیار با اهمیت شده است؛ محصول مذکور به دلیل ویژگی‌ها و کاربردهای بالا، اخیرا توجه بسیاری از مهندسان و متخصصان را به خود جلب کرده و باعث شده تا جایگزین بسیاری از لوله‌های دیگر شود. فروش لوله مانیسمان در کشور هم به صورت وارداتی و هم تولید داخل صورت می‌گیرد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت لوله مانیسمان

همانطور که می‌دانید برند و کارخانه تولیدکننده از اساسی‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله مانیسمان هستند؛ از آنجایی که نیاز بازار برای این محصول هم به صورت وارداتی و هم تولید داخل تامین می‌شود در نتیجه تفاوت نرخ کارخانه‌ها و برند کاملا مشهود است. از کارخانه‌های تولیدکننده داخلی می‌توان اهواز، دقیق کاوه، ساوه و... اشاره کرد؛ همچنین واردات محصول مذکور از کشور چین نیز بسیار متداول بوده که از برترین برند‌های چینی می‌توان به Hebi Huke ،JST و Lontrin اشاره کرد. از کشورهایی که این محصول را تولید می‌کنند می‌توان از ایران، چین، آلمان، اوکراین، هنند، اسپانیا و روسیه نام برد.

طبق نظر کارشناسان گرفت:

“قیمت لوله مانیسمان نسبت به سایر لوله‌ها بالاتر بوده و دلیل آن هم ویژگی‌هایی مانند مقاومت و استحکام بیشتر ، کیفیت بالاتر، تحمل بالا در برابر دما و فشار بوده است. فروش لوله مانیسمان نسبت به سایر محصولات مشابه کمتر بوده و تنها در صنایع بسیار حساس استفاده می‌شود؛ همچنین نرخ رده‌های 20، 40 و 80 در لیست قیمت انواع لوله مانیسمان متفاوت خواهد بود.”

قیمت لوله مانیسمان 8 اینچ

قیمت روز لوله مانیسمان، را با توجه به قطر و ضخامتی که دارد باید ارزیابی کنید. لوله مانیسمان در برابر دما، خوردگی و فشارهای بالا کیفیت قابل قبولی را از خود نشان می‌دهد. این لوله به‌دلیل استحکام بالا در صنایع گوناگونی از جمله پالایشگاهی، پتروشیمی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً ایران، آلمان، چین و هند به ساخت این محصول می‌پردازند که تولید کشور نیز با استقبال خوبی روبرو شده است؛ چرا که کارخانه‌های موجود با خط تولید باکیفیت خود توانسته‌اند محصولاتی در مقابل محصولات رقبا وارد بازار کنند که بسیار قدرتمند هستند. قیمت لوله مانیسمان 4 اینچ، در مقایسه با 8 اینچ کمتر برآورد می‌شود که دلیل اختلاف نرخ، قطر و ضخامت کمتر این لوله است.

قیمت لوله مانیسمان ۱۰ اینچ

لوله مانیسمان ۱۰ اینچ رده ۴۰، با استفاده از شمش فولادی به لوله بدون درزجوش می‌خورد و به این ترتیب استحکام آن افزایش می‌یابد. قطر خارجی این لوله ۲۷۳/۱ است. این لوله برای مواردی که نیاز به تحمل فشار بالا باشد کاربرد دارد. در صنعت نفت‌و‌گاز و خودروسازی از آن به‌صورت گسترده استفاده می‌شود. برای اطلاع از قیمت لوله مانیسمان ۱۰ اینچ، به جدول زیر مراجعه کنید.

قیمت لوله مانیسمان گالوانیزه

لوله مانیسمان گالوانیزه، لوله‌هایی هستند که روی آن‌ها عمل گالوانیزاسیون انجام می‌شود و به‌این‌ترتیب روی آن‌ها محافظ و پوششی از روی قرار می‌گیرد. روی این پوشش از آهن هم استفاده می‌شود تا استحکام این لوله‌ها را افزایش دهند. قیمت لوله مانیسمان گالوانیزه، باتوجه به وزن، ضخامت، قطر، سایز، کارخانه تولیدکننده، میزان عرضه‌و‌تقاضا، تغییر نرخ ارز و دلار و … متغیر است. برای اطلاع از بهای روز آن به جدول زیر مراجعه نمایید.

 

یکی از پرکاربردترین لوله‌ها، لوله مانیسمان است.

 

لیست تغییرات قیمت لوله مانیسمان رده 40

لوله مانیسمان رده 40، که به جهت خاصیت تحمل فشار بالا در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مورد استفاده واقع می‌شوند، توسط سازندگان در برندهای مختلفی تولید و به بازار ارائه می‌شود. قیمت لوله مانیسمان رده 40، نسبت به رده 80 پایین‌تر است؛ زیرا به خاطر کمتر بودن ضخامتش، از متریال کمتری در ساخت آن استفاده می‌شود. تغییر قیمت روز این لوله در جدول این صفحه از سایت گرفت، ثبت می‌شود.

مشخصات فنی لوله مانیسمان

به‌علت استحکام بالای لوله مانیسمان، از آن در صنایع مختلف استفاده می‌شود. این لوله‌ها در رده‌های 20، 40، 60، 80، 120، 140 تولید می‌شود. از مشخصات رده‌های مختلف آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لوله مانیسمان رده ۲۰: این لوله بدون‌درز برای گازکشی در داخل ساختمان و به‌صورت توکار کاربرد دارد. از آن در ساختمان‌هایی که تا ۵ طبقه هستند، استفاده می‌شود تا درصورت وقوع زلزله، نشست و تخریب ساختمان و… آسیب نبیند و حوادث ناگواری پیش نیاید.

لوله مانیسمان رده ۴۰: رنگ این لوله‌ها مایل به رنگ سفید است و از این لوله‌ها برای برج و تجهیزات آتش‌نشانی و صنایع غذایی و دارویی استفاده می‌نمایند.

لوله مانیسمان رده ۶۰: این لوله کاربرد کمتری در صنعت دارد و تولید آن بیشتر در قطر اسمی ۸ تا ۲۴ اینچ است.

لوله مانیسمان رده ۸۰: این لوله هم در پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی کاربرد زیادی دارد. رده ۸۰ شبیه رده ۴۰ است با این تفاوت که رده ۸۰، ضخامت و استحکام بیشتری دارد. سایزهای آن بین ۱/۲ تا ۳۴ هستند و رنگ آن‌ها مایل به طوسی است.

لوله مانیسمان رده ۱۲۰: این لوله‌ خاصیت ضدخوردگی دارد و تا ۶ متر تولید شده و در برابر دمای ۱۴۰ درجه مقاوم است؛ همچنین مقاومت بالایی در برابر اسید، نمک، هالوژن‌ها و … دارد و در صنایع پتروشیمی، لوله‌کشی آب و فاضلاب و … استفاده می‌شود.

لوله مانیسمان رده ۱۴۰: این لوله در سایز اسمی ۱۸ اینچ است و از بقیه محصولات ضخامت بیشتری دارد.

 

مشخصات لوله مانیسمان در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

قیمت لوله مانیسمان رده ۲۰

لوله مانیسمان بدون درز رده ۲۰، در اندازه‌های 2/1 تا ۱۲۰ اینچ موجود هستند و سایز۶ آن متر است. قیمت لوله مانیسمان رده ۲۰، تحت تاثیر عوامل خاصی متفاوت است. ازجمله عواملی که در نرخ آن موثر است می‌توان به سایز و ضخامت لوله، کشور تولید کننده لوله، کاربرد و متراژ آن اشاره کرد؛ همچنین قیمت آن در بازارهای جهانی، نرخ ارز و دلار، میزان عرضه‌و‌تقاضا، هزینه حمل‌ونقل و هزینه انرژی و… روی قیمت نهایی آن تاثیر می‌گذارد. برای استعلام نرخ آن به جدول این صفحه مراجعه کنید.

قیمت لوله مانیسمان رده 40

لوله مانیسمان رده 40، شاید به 500 کیلوگرم هم برسد که مابین 1 اینچ و 12 اینچ کاملاً سایز این رده لوله مانیسمان متفاوت است. ضخامتی بین 2 الی 12 میلی‌متر را می‌توانید برای لوله مانیسمان رده 40، نیز در نظر بگیرید. قیمت لوله مانیسمان اهواز که کارخانه آن را با نام گروه ملی صنعتی فولاد ایران هم امروزه می‌شناسند یکی از قدرترین کارخانه‌های تولیدکننده لوله مانیسمان در کشور است که همیشه منصفانه‌ترین نرخ‌ها را برای فروش محصولات این‌چنینی خود پیشنهاد می‌دهد و به‌همین‌دلیل، بازار فروش بسیار خوبی را از آن خودکرده است. قیمت لوله مانیسمان کاوه، را نیز می‌توانید در جداول مربوط به این محصول در سایت گرفت، مشاهده کنید. خط تولید کارخانه کاوه بروز و مکانیزه است تا شما را از انتخابی که دارید در طولانی ‌مدت ناامید نکند.

قیمت لوله مانیسمان رده 80

لوله مانیسمان رده 80، وزنی 150 کیلوگرمی دارد که با ضخامت 3 الی 9 میلی‌متر به فروش می‌رسد. سایز این محصول فولادی کاملاً متنوع است و این یکی از شاخصه‌هایی است که می‌توان برای لوله مانیسمان رده 80 در نظر بگیرید. نرخ لوله مانیسمان وارداتی، که در کشورهایی نظیر آلمان، هند و چین تولید می‌شود طبیعتاً نسبت به لوله مانیسمانی که در کشور تولید می‌شود گران‌تر است ولی شما در این سایت می‌توانید محصولات وارداتی مناسبی را بیابید.

لوله‌ها بطور کلی به دو دسته درزدار (Welded Pipes) و بدون درز (Seamless Pipe) تقسیم می‌شوند که محصول مذکور در دسته بدون درز قرار دارد؛ در نوع بدون درز مقاومت بالاتر، فرایند تولید پیچیده‌تر و در نهایت قیمت بیش‌تر خواهد بود اما با کمی دقت و بررسی می‌توان متوجه شد که این نرخ در ظاهر فقط بالا بوده است. از آنجایی که طول عمر و مقاومت لوله‌های بدون درز چندین برابر درزدار بوده، در نتیجه نرخ این محصولات به‌صرفه‌تر از سایر محصولات است. در ادامه بخشی از ویژگی‌های این لوله با کیفیت قرار گرفته تا از مزیت‌های آن با خبر و با محصول مذکور بیش‌تر آشنا شوید:

  • استحکام بالا
  • مقاومت در برابر فشار و دما
  • سازگاری با انواع شرایط آب‌و‌هوایی
  • یکنواختی محصول
  • قیمت مقرون به‌صرفه
  • سبکی وزن نسبت به سایر محصولات

و...

 ویژگی‌های بالا موجب شده تا از این لوله در صنایع غذایی و دارویی، پتروشیمی، نفت و گاز، ساختمان‌سازی، برق، خطوط آتش‌نشانی و... استفاده شود. قیمت لوله بدون درز یا مانیسمان، با نوسانات سایر مقاطع فولادی در بازار آهن، تغییر می‌کند.

 

عوامل متعددی بر قیمت لوله مانیسمان تاثیرگذار است.

 

قیمت لوله بدون درز

لوله بدون درز که همان لوله مانیسمان است، به خاطر دقت بالایی که در ساخت آن بکار گرفته می‌شود، در موارد بسیار حساس مثل: انتقال مواد نفت و گاز، مخازن CNG، ساخت بویلرها و …مورد استفاده واقع می‌شود. از دیگر عوامل مهم در قیمت لوله بدون درز یا مانیسمان،  وزن، کیفیت، ضخامت و نوع بوده است؛ به طبع هرچه وزن و ضخامت بیش‌تر باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد بود و بالعکس. سایزهای 2 تا 12 اینچ در رده لوله‌های کوچک و سایز 14 به بالا در رده بزرگ قرار می‌گیرند؛ رده‌های 20، 40، 60 و 80 از محبوبیت بالاتری نسبت به بقیه رده‌ها برخوردار هستند. انواع این محصول به سه دسته گالوانیزه، آلیاژی و سیاه تقسیم می‌شوند که دارای ویژگی‌ها و نرخ‌های متفاوتی هستند. قیمت لوله مانیسمان، یا بدون درز، تحت تاثیر عوامل متعددی تغییر می کند، در ادامه می توانید نرخ لوله های پرفروش بازار را مشاهده کنید:

سخن پایانی
عواملی همچون میزان عرضه و تقاضا، نرخ نفت، هزینه گمرک، نرخ ارز و دلار نیز بر قیمت لوله مانیسمان تاثیر گذار خواهند بود. در ادامه می‌توانید با بررسی لیست قیمت انواع لوله مانیسمان که قرار داده شده است، انتخاب بهتری هنگام خرید داشته باشید.

... بیشتر

قیمت لوله مانیسمان 20

نمایش قیمت با ارزش افزوده
سایزردهبرندطولبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
6 اینچرده 20چینشاخه 6 متری623,800
tel banner

قیمت لوله مانیسمان 40

نمایش قیمت با ارزش افزوده
سایزردهبرندطولبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
10 اینچرده 40چینشاخه 6 متری623,800
11.2 اینچرده 40چینشاخه 6 متری22,293,600
11.4 اینچرده 40چینشاخه 6 متری20,458,700
1.2 اینچرده 40چینشاخه 6 متری6,513,800
12 اینچرده 40چینشاخه 6 متری623,800
14 اینچرده 40چینشاخه 6 متری623,800
16 اینچرده 40چینشاخه 6 متری623,800
1 اینچرده 40چینشاخه 6 متری13,853,200
21.2 اینچرده 40چینشاخه 6 متری38,990,800
2 اینچرده 40چینشاخه 6 متری27,614,700
3.4 اینچرده 40چینشاخه 6 متری7,431,200
3 اینچرده 40چینشاخه 6 متری50,091,700
4 اینچرده 40چینشاخه 6 متری67,706,400
5 اینچرده 40چینشاخه 6 متری92,110,100
6 اینچرده 40چینشاخه 6 متری623,800
8 اینچرده 40چینشاخه 6 متری623,800
tel icon

مشتریان دست به نقد در کانال تلگرام “گرفت”

با عضویت در کانال تلگرامی "گرفت" ، درخواست‌های خرید را زودتر از رقبای خود ببینید و مشتری بگیرید.

عضویت در کانال تلگرام

قیمت لوله مانیسمان 80

نمایش قیمت با ارزش افزوده
سایزردهبرندطولبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
10 اینچرده 80چینشاخه 6 متری623,800
11.2 اینچرده 80چینشاخه 6 متری27,889,900
11.4 اینچرده 80چینشاخه 6 متری22,293,600
1.2 اینچرده 80چینشاخه 6 متری7,889,900
12 اینچرده 80چینشاخه 6 متری623,800
14 اینچرده 80چینشاخه 6 متری623,800
16 اینچرده 80چینشاخه 6 متری623,800
1 اینچرده 80چینشاخه 6 متری16,697,300
21.2 اینچرده 80چینشاخه 6 متری52,844,000
2 اینچرده 80چینشاخه 6 متری36,146,800
3.4 اینچرده 80چینشاخه 6 متری8,807,300
3 اینچرده 80چینشاخه 6 متری82,477,100
4 اینچرده 80چینشاخه 6 متری111,284,400
5 اینچرده 80چینشاخه 6 متری125,137,600
6 اینچرده 80چینشاخه 6 متری623,800
8 اینچرده 80چینشاخه 6 متری623,800
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad