کارخانه تهران شرق

کارخانه تهران شرق

صنعت در تهران نسبت به سایر شهرهای ایران پررونق‌تر است. در این شهر کارخانه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند که مواد اولیه خود را از کارخانه‌های فولاد تهیه می‌کنند. همچنین صنعت ساخت و ساز هم در این شهر نسبت به شهرهای دیگر رونق بیشتری دارد. این نیاز تهران به کارخانه‌های تولید پروفیل و مقاطع فولادی را نشان می‌دهد. یکی از تأمین‌کننده‌های تهران، کارخانه شرق تهران است که از سال ۱۳۸۰ در زمینه ساخت انواع لوله و پروفیل فعالیت داشته. در این مقاله توضیحاتی درباره خطوط تولید و محصولات کارخانه می‌خوانید.

معرفی کارخانه شرق تهران

کارخانه شرق تهران در جاده خاوران- پاکدشت قرار دارد. این کارخانه در زمینی به مساحت ۸ هزار متر مربع تأسیس شده و شامل انبار، سوله و خطوط تولید پروفیل‌های مختلف ساختمانی و صنعتی می‌شود. این کارخانه جزو شرکت‌های سهامی خاص ایرانی است که محصولاتش برای تأمین نیازهای داخلی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و هنوز به مرحله صادرات نرسیده است.

 

کارخانه تهران شرق
کارخانه تهران شرق

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

این کارخانه در ابتدا با خطوط تولید لوله از ۰.۵ تا ۵ اینچ راه‌اندازی شد. از آنجایی که صنعتگران تهرانی به شدت به چنین کارخانه‌ای در نزدیکی محل کسب و کارشان نیاز داشتند، مدیران کارخانه با استقبال بسیار زیاد مشتریان مواجه شدند و تصمیم گرفتند ظرفیت خطوط تولید کارخانه را افزایش بدهند. مدیران این شرکت در نهایت ۶ سال بعد از راه‌اندازی اولیه، توانستند فضای کافی برای راه‌اندازی انبارها و سوله‌های تولیدی ایجاد کنند و خطوط تولید را مجهز کنند. در حال حاضر این کارخانه ظرفیت تولید ۷۰۰ هزار تن محصول را در یک سال دارد. 

مطابق با نظر کارشناسان گرفت:

"کارخانه شرق تهران پتانسیل لازم برای رشد بیشتر و گذر از مرز تأمین نیاز داخلی را دارد. مدیران کارخانه نیز از این موضوع اطلاع دارند و درحال برنامه‌ریزی برای آغاز صادرات لوله و پروفیل به کشورهای همسایه و کشورهای آسیایی هستند."

محصولات تولیدی کارخانه شرق تهران

کارخانه تهران شرق، ظرفیت لازم برای تولید لوله‌ و پروفیل در انواع سایز را دارد. در ادامه توضیحاتی درباره انواع محصولات این تولیدکننده فولاد ارائه می‌دهیم.
لوله تهران شرق: در ابتدا سایز لوله‌های تولیدی توسط این کارخانه محدود بود، اما به مرور زمان خطوط تولید مجهز شدند و اکنون، ظرفیت لازم برای تولید لوله‌های ضخیم را نیز دارد و در حال حاضر لوله‌های تولیدی آن  از سایز ۱ تا ۱۰ تولید می‌شوند. معمولا قیمت لوله تهران شرق برای پروژه‌هایی که در تهران فعال هستند، مقرون به صرفه‌تر از محصولات سایر برندهاست.

  • لوله تهران شرق

در ابتدا، سایز لوله‌های تولیدی توسط این کارخانه محدود بود، اما به مرور زمان خطوط تولید مجهز شدند و اکنون این کارخانه ظرفیت لازم برای تولید لوله‌های ضخیم را نیز دارد. در حال حاضر لوله‌های تولیدی این کارخانه از سایز ۱ تا ۱۰ تولید می‌شوند. معمولا قیمت لوله این برند برای پروژه‌هایی که در تهران فعال هستند، مقرون به صرفه‌تر از محصولات سایر برندهاست. 

  • پروفیل تهران شرق

در این کارخانه انواع پروفیل‌های آهنی و فولادی برای کاربردهای مختلف صنعت تولید می‌شود. بعضی از خطوط تولید این کارخانه در زمینه تولید پروفیل مخصوص درب و پنجره کار می‌‌کنند؛ این محصولات با نام پروفیل ۵۰۷، ۵۰۹ و ۵۰۸ شناخته می‌شوند. پروفیل‌های ساختمانی با سطح مقطع مربع یا مستطیل هم از دیگر محصولاتی هستند که در این کارخانه تولید می‌شوند. برای بررسی قیمت پروفیل این برند باید نوع محصول مورد نظر و سایز آن را مشخص کنید. هرچقدر وزن محصول بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه 

آدرس و دیگر اطلاعات کارخانه تهران شرق را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

آدرس کارخانه: استان تهران، شهرک صنعت عباس آباد، بلوار ابن سینا، خیابان مدرس ،نبش خیابان ۱۷، پلاک ۲۱۸۴.
آدرس دفتر مرکزی: تهران ،کیلومتر ۲۰ جاده خاوران ،پاکدشت ، خاتون آباد،خیابان کانال آب شمالی، پلاک ۴۹
شماره تماس: ۳۶۴۶۵۶۱۰- ۰۲۱
فکس: ۳۶۴۶۵۳۹۱- ۰۲۱

... بیشتر