کارخانه سیادن ابهر

کارخانه سیادن ابهر

کارخانه سیادین که در استان زنجان واقع شده است و با هدف اشتغال‌زایی و تأمین نیاز داخل برای مقاطع فولادی شروع به کار کرد. این استان با دارا بودن کارخانه‌های خوش‌نام و فعال در حوزه فولاد یکی از قطب‌های محصولات فولادی در کشور است و کارخانه سیادین ابهر نیز یکی از موفق‌ترین آن‌ها بوده که تا به امروز، توانسته برای 112 نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی داشته باشد.

محصولات ارائه شده توسط این کارخانه، همگی از استاندارد‌های روز اروپایی برخوردار هستند که کیفیت بالای آن‌ها را تضمین می‌کند. لازم به ذکر است بخش بزرگی از فروش محصولات این کارخانه در بورس انجام می‌شود.

به گفته متخصصان گرفت:

“یکی از موفق‌ترین کارخانه‌های استان زنجان، کارخانه سیادن ابهر است؛ این مجتمع با استفاده از تجهیزات روز دنیا و کادری مجرب قابلیت تولید میلگرد گرید A2 و A3 در سایزهای 10 تا 22 را با بالاترین کیفیت دارد.”

هدف اصلی از انتشار این مقاله، آشنایی بیشتر شما با کارخانه سیادین ابهر است و اطلاعاتی شامل خطوط تولید و محصولات این کارخانه را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

معرفی کارخانه سیادین ابهر

این کارخانه در زمینی به مساحت 24000 متر مربع و در سال 1385، فعالیت خود را آغاز نمود و پس از مدت کوتاهی به عنوان یکی از برترین‌ تولیدکنندگان استان زنجان شناخته شد.

 

میلگردهای کارخانه سیادن ابهر
خط تولید میلگرد کارخانه سیادن ابهر

 

احداث این کارخانه موجب شد تا 250 نفر به صورت مستقیم و 500 نفر به صورت غیر مستقیم، مشغول به کار شوند و سهم زیادی در پایین‌ آوردن درصد بیکاری در این استان داشته است. از 24 هزار متر مربعی که برای این کارخانه اختصاص یافته است، 7000 متر مربع آن برای امور کاربری و گسترش کارخانه و ما‌بقی آن را ساختمان‌های اداری و خط‌های تولید تشکیل می‌دهند.

خط های تولید و ظرفیت تولید

کارخانه سیادین ابهر با توجه به استاندارد ملی 3132، محصولات خود را به بازار عرضه می‌کند. چند گرید متفاوت از میلگرد در یک خط تولید کارخانه سیادین ابهر، به تولید می‌رسند که ظرفیت اسمی آن‌ها، سالانه برابر با 288 هزار تن خواهد بود.

محصولات تولیدی کارخانه سیادین ابهر

محصولاتی که از این کارخانه در بورس به فروش می‌رسند را می‌توان در گرید‌های مختلف میلگرد دسته‌بندی کرد. گرید A2 و A3، استاندارد‌هایی هستند که برای تولید میلگرد در این کارخانه به کار می‌روند. این محصولات در بتن‌ریزی و ساختمان سازی به افزایش استحکام سازه کمک خواهند کرد. لازم به ذکر است تمامی این میلگرد‌ها از نوع آجدار موازی و جناغی هستند.

در ادامه میلگرد‌های تولید این کارخانه را به صورت دقیق‌تری مورد بررسی قرار خواهیم داد، پس همراه ما باشید:

  • میلگرد گرید A2 ابهر

میلگرد‌های آجدار گرید A2، با تنش جاری 3400، تنش گسیختگی 5000 و تغییر شکل 19 درصد که در این کارخانه به تولید می‌رسند، برای مصارفی هم‌چون خاموت‌زنی و دیگر مراحل ساختمان‌سازی، به کار می‌روند. قیمت میلگرد ابهر نیز با توجه به وزن نهایی محصول معین می‌شود.

 

میلگردهای کارخانه سیادن ابهر
میلگردهای کارخانه سیادن ابهر

 

  • میلگرد گرید A3 ابهر

تنش جاری برای این محصول برابر با 4000، تنش گسیختگی آن معادل 6000 و درصد تغییر شکل این محصول 14 است. این اطلاعات نشان‌دهنده استحکام بالاتر این گرید در مقابل گرید A2 است که در نتیجه باعث پرکاربرد‌تر بودن آن نیز خواهد شد. این میلگرد را به عنوان یک میلگرد خشک به فروش می‌رسانند و دلیل آن هم بالا بودن درصد کربن به کار رفته در آن است.

هم‌چنین لازم به ذکر است که جوشکاری بر روی این محصول توصیه نمی‌شود، چرا که باعث بی‌استفاده شدن میلگرد گرید A3 خواهد شد. در نهایت و برای بحث قیمت میلگرد A3 ابهر، لازم است بدانید که با توجه به وزن نهایی محصول در زمان خرید، محاسبه خواهد شد.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

برای برقراری ارتباط با کارخانه سییادین ابهر می‌توانید از این اطلاعات استفاده کنید:

آدرس: استان زنجان - کیلو‌متر 7 جاده تاکستان شهرستان ابهر

شماره تماس: 03135155     

... بیشتر