کارخانه شکفته مشهد

کارخانه شکفته مشهد

کارخانه شکفته مشهد، یکی از تولیدکنندگان مقاطع فولادی باکیفیت بالاست و محصولات آن مطابق با استانداردهای ایران و جهان تولید می‌شوند. اولین روزهای کار این کارخانه به سال ۱۳۳۰ برمی‌گردد که به‌عنوان یک کارگاه ریخته‌گری، فعالیت خود را آغاز کرد. در سال ۱۳۶۰، این کارخانه در زمینه تولید قطعات مورد نیاز برای ماشین‌آلات کارخانه‌ای کار می‌کرد و از اواسط دهه ۷۰ هم تولید مقاطع فولادی کارخانه شکفته مشهد آغاز شد. در این مقاله توضیحاتی درباره خطوط تولید و محصولات این مجموعه تولیدکننده مقاطع فولادی ارائه می‌دهیم.

معرفی کارخانه شکفته مشهد

آقای حبیب شکفته، بنیانگذار این مجموعه در سال ۱۳۳۰ بود. این کارخانه همیشه با نیاز روز کشور هماهنگ بوده است؛ در دهه ۶۰ بخاطر نیاز کشور به ماشین‌آلات صنعتی و تأسیس کارخانه‌هایی مثل قطعات ریلی، قطعات خودرو، قند و شکر، در زمینه تولید ماشین‌های مورد نیاز برای فعالیت می‌کرد، اما در دهه ۷۰ بخاطر نیاز کشور به فولاد، وارد حوزه تولید مقاطع فولادی شد و حتی خط نورد اختصاصی خود را نیز راه‌‌اندازی کرد.

 

کارخانه شکفته مشهد
کارخانه شکفته مشهد

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

کارخانه شکفته مشهد، زیرمجموعه‌های مختلفی در شهرهای گوناگون کشور دارد و یکی از گسترده‌ترین مجموعه‌های صنعتی ایران است. در ادامه به خطوط تولید و ظرفیت تولید هرکدام از کارخانه‌های وابسته صحبت می‌کنیم:

  • کارخانه نورد مقاطع فولادی شکفته: تولیدکننده نبشی، ناودانی، چهار پهلو و سپری با ظرفیت تولید ۵۰ هزار تن در سال
  • کارخانه فولاد الماس یزد: تولیدکننده نبشی و ناودانی با ظرفیت ۳۵۰ هزار تن در سال
  • فولاد تابان کویر یزد: تولیدکننده ۱۲۰ هزار تن بیلت فولادی در سال
  • کارخانه فولاد کبکان مشهد: تولیدکننده نبشی، سپری، چهار پهلو و بیلت با ظرفیت تولید ۱۲۰ هزار تن در سال

مطابق با نظر کارشناسان گرفت:

"کارخانه شکفته مشهد، یکی از مجتمع های صنعتی بزرگ شمال شرق کشور است که با ظرفیت تولید 50 هزارتن در سال، پاسخگوی نیاز عمده صنایع کشور به محصولاتی چون نبشی، ناودانی و سپری است. تغییرات قیمت محصولات کارخانه شکفته مشهد به علت پرمصرف بودن آن‌ها موردتوجه فعالان و پیمانکاران پروژه های عمرانی است. "

محصولات تولیدی کارخانه شکفته مشهد

این کارخانه به‌همراه زیرمجموعه‌هایش در زمینه تولید انواع آهن‌آلات مورد نیاز در کشور فعالیت می‌کنند و اعتبار خوبی هم در بازار دارند. برخی از محصولات این کارخانه تنها برای کاربردهای تخصصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • نبشی شکفته مشهد

نبشی‌های تولیدی در این کارخانه بال‌های مساوی دارند و از سایز ۲.۵ تا ۱۰ را در بر می‌گیرند. این محصولات با روش نورد گرم تولید می‌شوند. قیمت نبشی شکفته مشهد، نوسان‌های روزانه را تجربه می‌کند و از عوامل مختلفی تأثیر می‌پذیرد. به‌همین‌دلیل، پیش از خرید باید حتما جدول قیمت نبشی را بررسی و بعد از آن برای خرید اقدام کرد.

 

خط تولید کارخانه شکفته مشهد
خط تولید کارخانه شکفته مشهد

 

  •  سپری شکفته مشهد

می‌توان گفت سپری هم جزء مقاطع فولادی خاص است و در صنایع عمومی مثل ساختمان‌سازی کم‌تر به‌کار می‌رود. این محصول در کارخانه شکفته مشهد در ضخامت‌های ۴ تا ۶ سانتی‌متر تولید می‌شود. قیمت سپری این برند همچون سایر مقاطع خاص و محصولات پرکاربرد نوسان دارد و از میزان عرضه‌وتقاضا و سایر عوامل تأثیر می‌پذیرد.

  • ناودانی شکفته مشهد

ناودانی‌های کارخانه شکفته مشهد، در سایزهای ۶ تا ۱۶ تولید می‌شوند؛ این مقاطع در دو طول ۶ و ۱۲ متر تولید می‌شوند و مشتریان با توجه به نیازشان می‌توانند محصول مناسب را انتخاب کنند. قیمت ناودانی شکفته مشهد برای پروژه‌های شمال شرق و شمال کشور مناسب‌تر خواهد بود، زیرا بهای کم‌تری برای حمل و نقل محصولاتشان می‌پردازند. نبشی‌های تولیدی این کارخانه معمولا از نوع بال‌شیبدار هستند.

 

ناودانی های تولیدی کارخانه شکفته مشهد
ناودانی های تولیدی کارخانه شکفته مشهد

 

آدرس، ‌شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

آدرس: مشهد – شهرک صنعتی فن آوریهای برتر – بلوار صنعت - صنعت 2 پلاک 1

شماره تماس: ۵۰-۳۲۴۰۰۴۴۰-۰۵۱

... بیشتر