کارخانه نورد و پروفیل ساوه

کارخانه نورد و پروفیل ساوه

یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده لوله و پروفیل در مدل‌های سبک و سنگین در ایران، کارخانه لوله و پروفیل ساوه است. بی‌شک نام این شرکت برای فعالان در حوزه‌های مربوطه، آشنا بوده و از اعتبار و کیفیت محصولات این مجموعه آگاه هستند.

در این مقاله سعی بر معرفی بیش‌تر در کنار اطلاعات کارخانه، ظرفیت تولید و محصولات آن خواهیم داشت. پس تا انتها همراه ما باشید!

معرفی کارخانه لوله ساوه

این شرکت در سال 1354 در شهر ساوه از توابع استان مرکزی با هدف تولید انواع لوله و پروفیل فولادی تاسیس گردید. پس از 12 سال تولید، در سال 1366 این مجموعه با بهره‌برداری از خطوط گالوانیزه، اولین لوله گالوانیزه را به بازار عرضه کرد. طولی نکشید که با پشتکار و مدیریت دقیق، محصولات این شرکت به کشورهای خارجی نیز صادر گردید.

 

کارخانه نورد و پروفیل ساوه
کارخانه نورد و پروفیل ساوه

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

در سال‌های ابتدایی تاسیس کارخانه، ظرفیت محصولات در سال تنها 50000 تن بود اما دیری نگذشت که با مدیریت مناسب، این ظرفیت افزایش پیدا کرد. در حال حاضر ظرفیت تولیدی انواع مقاطع فولادی در سایزهای مختلف این کارخانه 2000000 تن در سال است.

تولید در این مجتمع در 3 فاز زیر صورت می‌گیرد:

  • فاز اول: در این بخش تولید لوله‌های درزجوش به روش ERW صورت می‌گیرد؛ این بخش قابلیت تولید لوله با قطر خارجی 10 الی 168 میلی‌متر را دارد. در این فاز انوع لوله، قوطی، لوله‌های آب و گاز، مقاطع صنعتی و... تولید می‌شود.
  • فاز دوم: در این فاز از روش Hot Deep Galvanizing استفاده می‌شود؛ در این بخش قطر خارجی لوله‌ها 21 الی 60 میلی‌متر در سایزهای 19.5 تا 610 میلی‌متر است.
  • فاز سوم: در این فاز قطر خارجی لوله‌ها 60 الی 610 میلی‌متر و تا ضخامت 20 میلی‌متر است. در این بخش امکان تولید قوطی‌های سنگین و لوله‌های گاز نیز وجود دارد.

محصولات تولیدی کارخانه لوله ساوه

مجتمع تولیدی کارخانه ساوه محصولات متنوعی تولید می‌کند، که قیمت این محصولات با تغییرات کلی قیمت پروفیل، لوله و … در بازار آهن تحت تاثیر قرار گرفته و دچار نوسان می‌شوند.

  • پروفیل سبک ساوه

یکی از محصولات محبوب و با کیفیت این مجتمع، پروفیل سبک بوده است که کاربردهای گسترده‌ای دارد. امروزه با توجه به نوسانات روز بازار قیمت پروفیل سبک ساوه ثابت نبوده و برای اطلاع از آن نیاز به منابع معتبر است.

  • لوله گاز خانگی ساوه

لوله گازی ساوه طبق استاندارد DIN2440 تولید و در بازار عرضه می‌گردد؛ این محصول در نیروگاه‌ها، پالایشگاه، سوله صنعتی و از همه مهم‌تر ساختمان‌های مسکونی و اداری کاربرد دارد.

  • لوله مبلی ساوه

لوله مبلی ساوه، که به لوله روغنی یا سبک نیز شناخته می‌شود، از محصولات پرفروش این شرکت است. این محصول طبق استانداردهای DIN234 (1) 94 و EN10219-2 تولید می‌شود.

 

خط تولید لوله کارخانه نورد و پروفیل ساوه
خط تولید لوله کارخانه نورد و پروفیل ساوه

 

  • لوله داربست ساوه

با توجه به اهمیت بالا لوله داربست، میزان تقاضا برای آن همیشه بالا بوده است؛ قیمت لوله داربست ساوه به عوامل متعددی همچون سایز و طول آن بستگی دارد. از پرفروش‌ترین آن می‌توان به نوع 14 و 17 کیلویی در ضخامت‌های 2 و 2.5 میلی‌متر اشاره کرد.

  • پروفیل ساوه

این مجتمع قادر به تولید انواع پروفیل بوده و بخش چشمگیری از نیاز بازار را با محصولات با کیفیت خود تامین می‌کند. کاربرد گسترده این محصول باعث شده تا قیمت آن از اهمیت بالایی برخوردار باشد؛ قیمت پروفیل ساوه به‌صورت روزانه از سوی تولیدکننده اعلام می‌شود.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

جهت اطلاعات بیش‌تر و یا ارتباط با کارخانه، از راه‌های ارتباطی زیر می‌توانید استفاده کنید:

شماره تلفن کارخانه: 42432000-086

شماره تلفن واحد فروش: 88959090-021

آدرس دفتر مرکزی:  تهران، بلوار کشاورز، پلاک 146

آدرس کارخانه: ساوه، کیلومتر 3 جاده قدیم سلفچگان

نشانی الکترونیکی: info@savehrolling.com

فکس: 42432302-086

... بیشتر