کارخانه فولاد صائب تبریز

کارخانه فولاد صائب تبریز

کارخانه فولاد صائب تبریز یکی از مجتمع‌های تولیدی فولاد در شمال غرب کشور است که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود. این مجموعه عظیم دارای چندین خط تولید است و درصد زیادی از محصولات فولادی موردنیاز کشور را تامین می‌کند. موقعیت منطقه‌ای مناسب مجتمع فولاد صائب تبریز و تولید انواع مقاطع فولادی در سطح کیفی بالا باعث شهرت روزافزون آن در بازار فولاد کشور شده است. در ادامه با مجموعه فولاد صائب تبریز و مقاطع تولیدی آن آشنا خواهید شد.

آشنایی با مجتمع فولاد صائب تبریز

کارخانه فولاد صائب تبریز در چندین فاز مجزا در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار در سال ۹۱ راه‌اندازی شد. تنها مساحت واحدهای تولیدی، اداری و رفاهی آن به حدود ۱۴ هکتار می‌رسد. به‌طورکلی، مجتمع فولاد صائب تبریز دارای ۶ واحد تولیدی و بازرگانی اعم از خط نورد، خط تولید فولاد خام از سنگ آهن، خط تولید شمش فولادی و ذوب و همینطور شرکت فرآوری سنگ آهن صائب، شرکت آذر فولاد صائب آذربایجان و شرکت بازرگانی سهند صائب تبریز است. انواع محصولات فولادی نیز مانند میلگرد، تیرآهن، آهن اسفنجی و... در خطوط تولید آن ساخته می‌شوند.

 

image not found
کارخانه فولاد صائب تبریز

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

خطوط تولید و ظرفیت تولید مجموعه فولاد صائب تبریز به شرح زیر است:

  • واحد تولید گازهای صنعتی نظیر اکسیژن، آرگون و نیتروژن
  • نورد گرم میلگرد شاخه‌ای و کلاف با ظرفیت سالیانه ۲۵۰ هزار تن
  • ذوب و ریخته‌گری مداوم با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن انواع شمش فولادی در سال
  • احیای مستقیم مجهز به کوره تونلی با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال
  • نورد گرم محصولات فولادی نظیر تیرآهن بال پهن، نبشی و ناودانی با ظرفیت سالیانه ۳۰۰ هزار تن

محصولات کارخانه فولاد صائب تبریز

محصولات فولادی کارخانه صائب تبریز عبارت‌اند از میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی و شمش فولادی. میلگرد آجدار کارخانه صائب تبریز در سایزهای گوناگونی تولید می‌شود و به دلیل مقاومت بالایش در حوزه‌های مختلفی صنعتی و ساختمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد. تیرآهن صائب تبریز در مدل‌های سبک، نیمه سنگین و سنگین تولید می‌شود. در زمان تولید انواع تیرآهن استانداردهای بین‌المللی مدنظر قرار گرفته‌اند.

نبشی و ناودانی صائب تبریز در مدل‌ها و سایزهای متنوعی تولید و روانه بازار می‌شوند. کیفیت و مقاومت بالا نیز از ویژگی‌های بارز آن‌ها به شمار می‌آید. شمش فولادی صائب تبریز در داخل کوره‌هایی با دمای ۱۲۰۰ درجه سانتی‌گراد قرار می‌گیرد و مقاومت بسیار عالی دارد. بسیاری از مقاطع فولادی با کمک همین شمش‌های فولادی مقاوم تولید می‌شوند.

آدرس و شماره تماس مجتمع فولاد صائب تبریز

آدرس: استان آذربایجان شرقی، شهرستان عجب شیر، شهرک صنعتی خضرلو

شماره تماس: ۹۷–۰۴۱۳۷۶۳۳۹۹۶

 فکس: 3763991 - 041

پست الکترونیک: info@saebsteelco.ir

... بیشتر