کارخانه اکسین اهواز

کارخانه اکسین اهواز

امروزه زندگی بشر با فولاد آمیخته شده و مقاطع فولادی نقش بسزایی در زندگی افراد دارند؛ با توجه به نیاز بازار به ورق‌های فولادی عریض، شرکت اکسین اهواز راه‌اندازی شده تا بخش قابل توجه نیاز به این محصول را برآورد سازد. این شرکت از معدود تولیدکنندگان این محصولات در خاورمیانه بوده و ورق‌هایی با ضخامت‌های متفاوت و مقاومت بسیار بالا تولید می‌کند. تا انتها همراه ما باشید تا به معرفی کامل‌تر این کارخانه معتبر بپردازیم.

طبق نظر مشاوران گرفت:

“کارخانه اکسین اهواز، با تولید ورق‌های باکیفیت و کم‌نظیر طبق استاندارد توانسته از تولیدکنندگان محبوب میان متخصصان شود و جایگاه ویژه‌ای در بازار پیدا کند. کارخانه اکسین خوزستان با تولید ورق سیاه، st37 و st52 به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان ورق‌های گرم در ایران شناخته شده است. این مجتمع با ظرفیت سالیانه 1 میلیون و 50 هزار تن علاوه بر تامین نیازهای داخلی، بخشی از ورق‌ها را نیز به خارج از کشور صادر می‌کند.”

معرفی کارخانه اکسین اهواز

این شرکت افتخار آفرین در 23 خرداد سال 1384 در جهت رفع نیاز محصولات استراتژیک صنعتی در شهر اهواز، در زمینی به مساحت 160 هکتار با مجموع زیربنایی حدود 100 هزار مترمربع به ثبت رسید و در سال‌های 1384 تا 1387 نصب ماشین‌آلات صورت گرفت. سپس در سال 1388 خط تولید راه‌اندازی شده و تولید انبوه خود را آغاز کرد.

 

خط تولید کارخانه اکسین اهواز
خط تولید کارخانه اکسین اهواز

 

 کارخانه اکسین طی چند سال با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌ها  توانست خود را به عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر ورق‌های فولادی در ایران تبدیل کند و با کسب گواهینامه‌های متعدد افتخاراتی را برای مجموعه خود و کشور ایران رقم بزند. همچنین لازم به ذکر بوده که در سال 1393 این کارخانه از سوی اداره استاندارد به عنوان شرکت فولادی برتر انتخاب گردید.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

مواد اولیه برای تولید در این شرکت صنعتی اسلب بوده که توسط  کارخانه‌های فولادسازی تامین می‌گردد؛ در خط تولید ورق‌های فولادی، فرایند در 6 مرحله زیر صورت می‌گیرد:

1.  پیش گرم کردن اسلب

2.  عملیات نورد

 • پوسته‌زدایی
 • نورد گرم
 • موج‌گیری در حالت گرم

3.  بازرسی ورق

 • بازرسی چشمی (VT)
 • آزمون فراصوتی (UT)

4.  برشکاری و موج‌گیری

 • قیچی لبه‌زن (Trimming Machine)
 • قیچی برش طولی (Slitting Machine)
 • قیچی برش عرضی (Dividing Machine)
 • موج‌گیری سرد

5.  بسته‌بندی محصول

6.  عملیات حرارتی

 

کارخانه اکسین اهواز
کارخانه اکسین اهواز

 

برای مشاهده پیشرفت این کارخانه کافی بوده تا روند ظرفیت تولید آن در سال‌های مختلف را در نظر گرفت؛ در سال 1390 میزان ظرفیت تنها 300 هزار تن بود و در سال 1391 این ظرفیت دو برابر و به مقدار 600 هزار تن رسید. هم‌اکنون نیز ظرفیت تولید این کارخانه با کیفیت به 1 میلیون و 50 هزار تن در سال رسیده که حدود 210 هزار تن از آن قابلیت انجام عملیات حرارتی را دارد.

محصولات تولیدی کارخانه اکسین اهواز

کارخانه اکسین انواع ورق‌های فولادی جهت مصرف در صنایع پتروشیمی، لوله‌های انتقال نفت و گاز، دیگ‌های بخار صنعتی، کشتی‌سازی، سازه‌های ساختمانی و... را تولید می‌کند. 

 • ورق اکسین اهواز

کیفیت این محصول بسیار بالا بوده و همین امر موجب تقاضای بالا برای آن شده است؛ قیمت ورق سیاه اکسین اهواز با توجه به میزان عرضه و تقاضا در فصل‌های مختلف تغییراتی دارد.

 • ورق st37 اکسین اهواز

قیمت ورق st37 اکسین اهواز به عوامل متعددی بستگی  که از اساسی‌ترین عوامل ابعاد و ضخامت‌های آن بوده است و از مهم‌ترین محصولات تولیدی این شرکت صنعتی است.

 • ورق st52 اکسین اهواز

ورق st52 یکی از پرکاربردترین ورق‌های فولادی بوده است؛ قیمت ورق st52 این برند اقتصادی بوده و سطح کیفیت آن نسبت به محصولات مشابه بسیار بالا است.

 

خط تولید ورق کارخانه اکسین اهواز
خط تولید ورق کارخانه اکسین اهواز

 

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

برای ارتباط بیش‌تر با این کارخانه می‌توانید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید:

نشانی: اهواز، کیلومتر 10 جاده بندر امام خمینی (ره)

شماره تماس: ۹-۳۲۹۰۹۰۰۰ ۰۶۱

کد پستی: ۱۳۱۱۱-۶۱۷۸۸

سامانه پیام کوتاه: 3000639133380

... بیشتر