فیلتر ها
کارخانه نیکان پروفیل

کارخانه نیکان پروفیل

کارخانه‌های مختلفی در زمینه تولید محصولات فولادی در ایران فعالیت می‌کنند و کارخانه نیکان پروفیل، یکی از مشهورترین آن‌هاست. بسیاری از کارخانه‌ها فقط در زمینه تولید یک محصول خاص مانند میلگرد فعالیت می‌کنند، اما نیکان پروفیل محصولات فولادی مختلفی به بازار عرضه می‌کند و وظیفه تامین بخشی از نیاز بازار ایران را بر عهده دارد.

معرفی کارخانه نیکان پروفیل

کارخانه نیکان پروفیل، فعالیت خود را در سال ۱۳۶۴ در اصفهان آغاز کرد. نیکان پروفیل در ابتدا در زمینه تولید محصولات فولادی به روش نورد سرد فعالیت داشت، اما بعد از چند سال فعالیت‌های مجموعه توسعه پیدا کرد و خطوط تولید بیشتری به آن اضافه شد. تغییرات قیمت پروفیل در بازار آهن بر نرخ محصولات این کارخانه اثرگذاری مستقیم دارد.

 

کارخانه نیکان پروفیل فعالیت خود را از سال 64 آغاز کرد.


 

در حال حاضر این کارخانه مجموعه‌ای از سه بخش است؛ شرکت صنعتی نیکان پروفیل، نیکان نورد شرکت اسپادانا، شرکت نیکان صنعت اژیه. در این کارخانه بیش از ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار هستند و محصولات آن در شهرهای مختلف عرضه می‌شود.

طبق نظر کارشناسان گرفت:

کارخانه نیکان پروفیل اصفهان، محصولات فولادی متنوعی را تولید و در بازار داخل ایران عرضه می‌کند؛ این کارخانه در سال 1364 تاسیس و با ظرفیت تولید 7 هزار تن پروفیل و 13 هزار تن ورق آهن شروع به فعالیت کرد و سپس در سال های74 و 82 تا 87 نیز ظرفیت خطوط تولید خود را افزایش داد؛ در حال حاضر این کارخانه به طور سالانه 70 هزار تن محصول فولادی را به بازار عرضه می‌کند و مازاد مصرف داخلی را به سایر کشورها، صادر می‌نماید.”

خطوط تولید و ظرفیت تولید

همانطور که گفتیم مجموعه نیکان پروفیل در ابتدا کار خود را با تولید نورد سرد آغاز کرد؛ در سال ۷۴ خطوط تولید این کارخانه توسعه پیدا کرد و محصولات آن متنوع‌تر شد. این کارخانه در سال ۷۴ ظرفیت تولید ۷ هزار تن پروفیل و ۱۳ هزار تن ورق آهن برش خورده را به ظرفیت‌های قبلی خود اضافه کرد.

پیشرفت کارخانه به همینجا منتهی نشد؛ کارخانه نیکان پروفیل اصفهان در سال ۸۲ تا ۸۷ هم ظرفیت و تعداد خطوط تولید خود را افزایش داد. در حال حاضر این کارخانه ۶ خط تولید پروفیل و ۲ خط برش ورق دارد و می‌تواند سالانه ۷۰ هزار تن محصول به بازار عرضه کند. البته مجموعه نیکان اژیه هم تابعه کارخانه نیکان پروفیل است و با ۵ خط تولید ظرفیت سالانه تولید ۱۰۰ هزار تن قوطی و پروفیل را دارد.

محصولات تولیدی کارخانه نیکان پروفیل

این کارخانه از پیشرفته‌ترین امکانات مانند دستگاه برش CNC پلاسما برخوردار است و به همین دلیل محصولاتش مطابق با استانداردهای روز دنیا و بالاترین کیفیت تولید می‌شود. نیکان پروفیل در حال حاضر محصولات متنوعی در بازار ایران عرضه می‌کند که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم و درباره آن‌ها توضیح خواهیم داد.

قوطی و پروفیل

قوطی و پروفیل کارخانه نیکان اصفهان با ضخامت‌های ۲ و ۲.۵ تولید می‌شوند. این محصولات به صورت ورق‌های برش خورده و فابریک در بازار موجود هستند و در سایزهای مختلف عرضه می‌شوند. قیمت پروفیل نیکان پروفیل به ابعاد محصول، محل بارگیری (کارخانه یا نمایندگی)، قیمت آهن و... بستگی دارد.

پروفیل ستونی نیکان پروفیل

پروفیل‌های ستونی کاربردهای مختلفی دارند. این محصولات به عنوان پایه و ستون در مکان‌هایی که بار سنگین وجود ندارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت پروفیل ستونی نیکان پروفیل به ضخامتی که انتخاب می‌کنید وابسته است. طول هر شاخه از آن‌ها ۱۲ متر است و با ضخامت‌های بین ۲.۸ تا ۴ سانتی‌متر عرضه می‌شوند.

 

پروفیل ستونی یکی از محصولات کارخانه نیکان پروفیل است.

 

ورق سیاه نیکان پروفیل

کارخانه نیکان خط تولید انواع ورق فولادی مانند ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق روغنی و ورق رنگی را دارد، اما این خطوط به صورت محدود فعالیت می‌کنند و باید پیش از خرید موجودی آن‌ها را چک کنید. قیمت ورق آهن نیکان پروفیل در روزهای مختلف متفاوت است و بیشتر از سایر انواع ورق تولید می‌شود.

سایر محصولات نیکان پروفیل

همانطور که پیش از این گفتیم نیکان پروفیل ظرفیت تولید ۲۵ نوع محصول را دارد، اما در حال حاضر همه خطوط تولید آن فعال نیست و بسیاری از محصولات آن در بازار موجود نمی‌شود. برای اطلاع از خطوط تولید موجود در این کارخانه در ادامه سایر محصولات آن را نیز نام می‌بریم.

  • تیرآهن نیکان پروفیل
  • میلگرد نیکان پروفیل: میلگرد ساده و آجدار در سایزهای مختلف
  • نبشی نیکان پروفیل: نبشی، سپری، ناودانی، سیم و توری در اندازه‌های گوناگون
  • لوله نیکان پروفیل: انواع لوله آبرسانی، گازرسانی، صنعتی، مبلی و داربستی

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

همانطور که پیش از این گفتیم این کارخانه در شهر اصفهان قرار دارد. در ادامه آدرس و اطلاعات تماس آن را قرار داده‌ایم.

آدرس: اصفهان، شهرک صنعتی جی، خیابان سوم، شرکت صنعتی نیکان پروفیل

شماره تماس: ۳۵۷۲۲۸۲۸- ۰۳۱

سخن پایانی

در این مقاله کارخانه نیکان پروفیل اصفهان و محصولات تولیدی آن را معرفی کردیم. این کارخانه با مساحت ۱۰ هزار متر مربع به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید محصولات فولادی در ایران شناخته می‌شود. شرکت‌های زیرمجموعه این کارخانه نیز در سطح گسترده فعالیت می‌کنند و مقاطع و صفحات فولادی با کیفیت را به بازار ارائه می‌دهند. گرفت به صورت روزانه قیمت همه محصولات نیکان پروفیل را بروزرسانی می‌کند و اطلاعاتی که پیش از خرید باید داشته باشید را در اختیار شما قرار خواهد داد. 

... بیشتر

قیمت ورق آهن نیکان

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ضخامتوضعیتعرضبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
2فابریک1000340,000
2فابریک1250344,000
tel banner

قیمت پروفیل نیکان

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ضخامتسایزطولبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
ضخامت 3135*13512 متری361,000
ضخامت 3.5135*13512 متری361,000
ضخامت 2.8135*13512 متری361,000
ضخامت 3.8135*13512 متری361,000
ضخامت 4135*13512 متری361,000
ضخامت 2.6135*13512 متری361,000
ضخامت 2.535*356 متری351,000
ضخامت 235*356 متری362,000
ضخامت 25096 متری362,000
ضخامت 2.55096 متری361,000
tel banner

قیمت لوله داربست نیکان

نمایش قیمت با ارزش افزوده
ضخامتسایزطولبازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگانقیمت روز
ضخامت 2.511.2 اینچ6 متری362,000
ضخامت 211.2 اینچ6 متری363,000
tel banner
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad