کارخانه نیکان پروفیل

کارخانه نیکان پروفیل

کارخانه‌های مختلفی در زمینه تولید محصولات فولادی در ایران فعالیت می‌کنند و کارخانه نیکان پروفیل، یکی از مشهورترین آن‌هاست. بسیاری از کارخانه‌ها فقط در زمینه تولید یک محصول خاص مانند میلگرد فعالیت می‌کنند، اما نیکان پروفیل محصولات فولادی مختلفی به بازار عرضه می‌کند و وظیفه تامین بخشی از نیاز بازار ایران را بر عهده دارد.

معرفی کارخانه نیکان پروفیل

کارخانه نیکان پروفیل، فعالیت خود را در سال ۱۳۶۴ در اصفهان آغاز کرد. نیکان پروفیل در ابتدا در زمینه تولید محصولات فولادی به روش نورد سرد فعالیت داشت، اما بعد از چند سال فعالیت‌های مجموعه توسعه پیدا کرد و خطوط تولید بیشتری به آن اضافه شد. تغییرات قیمت پروفیل در بازار آهن بر نرخ محصولات این کارخانه اثرگذاری مستقیم دارد.

 

ورق های تولیدی کارخانه نیکان پروفیل
ورق های تولیدی کارخانه نیکان پروفیل


 

در حال حاضر این کارخانه مجموعه‌ای از سه بخش است؛ شرکت صنعتی نیکان پروفیل، نیکان نورد شرکت اسپادانا، شرکت نیکان صنعت اژیه. در این کارخانه بیش از ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار هستند و محصولات آن در شهرهای مختلف عرضه می‌شود.

طبق نظر کارشناسان گرفت:

“کارخانه نیکان پروفیل اصفهان، محصولات فولادی متنوعی را تولید و در بازار داخل ایران عرضه می‌کند؛ این کارخانه در سال 1364 تاسیس و با ظرفیت تولید 7 هزار تن پروفیل و 13 هزار تن ورق آهن شروع به فعالیت کرد و سپس در سال های74 و 82 تا 87 نیز ظرفیت خطوط تولید خود را افزایش داد؛ در حال حاضر این کارخانه به طور سالانه 70 هزار تن محصول فولادی را به بازار عرضه می‌کند و مازاد مصرف داخلی را به سایر کشورها، صادر می‌نماید.”

خطوط تولید و ظرفیت تولید

همانطور که گفتیم مجموعه نیکان پروفیل در ابتدا کار خود را با تولید نورد سرد آغاز کرد؛ در سال ۷۴ خطوط تولید این کارخانه توسعه پیدا کرد و محصولات آن متنوع‌تر شد. این کارخانه در سال ۷۴ ظرفیت تولید ۷ هزار تن پروفیل و ۱۳ هزار تن ورق آهن برش خورده را به ظرفیت‌های قبلی خود اضافه کرد.

پیشرفت کارخانه به همینجا منتهی نشد؛ کارخانه نیکان پروفیل اصفهان در سال ۸۲ تا ۸۷ هم ظرفیت و تعداد خطوط تولید خود را افزایش داد. در حال حاضر این کارخانه ۶ خط تولید پروفیل و ۲ خط برش ورق دارد و می‌تواند سالانه ۷۰ هزار تن محصول به بازار عرضه کند. البته مجموعه نیکان اژیه هم تابعه کارخانه نیکان پروفیل است و با ۵ خط تولید ظرفیت سالانه تولید ۱۰۰ هزار تن قوطی و پروفیل را دارد.

محصولات تولیدی کارخانه نیکان پروفیل

این کارخانه از پیشرفته‌ترین امکانات مانند دستگاه برش CNC پلاسما برخوردار است و به همین دلیل محصولاتش مطابق با استانداردهای روز دنیا و بالاترین کیفیت تولید می‌شود. نیکان پروفیل در حال حاضر محصولات متنوعی در بازار ایران عرضه می‌کند که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم و درباره آن‌ها توضیح خواهیم داد.

  • قوطی و پروفیل نیکان

قوطی و پروفیل کارخانه نیکان اصفهان با ضخامت‌های ۲ و ۲.۵ تولید می‌شوند. این محصولات به صورت ورق‌های برش خورده و فابریک در بازار موجود هستند و در سایزهای مختلف عرضه می‌شوند. قیمت پروفیل نیکان پروفیل به ابعاد محصول، محل بارگیری (کارخانه یا نمایندگی)، قیمت آهن و... بستگی دارد.

  • پروفیل ستونی نیکان پروفیل

پروفیل‌های ستونی کاربردهای مختلفی دارند. این محصولات به عنوان پایه و ستون در مکان‌هایی که بار سنگین وجود ندارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت پروفیل ستونی نیکان پروفیل به ضخامتی که انتخاب می‌کنید وابسته است. طول هر شاخه از آن‌ها ۱۲ متر است و با ضخامت‌های بین ۲.۸ تا ۴ سانتی‌متر عرضه می‌شوند.

 

پروفیل های تولیدی کارخانه نیکان
پروفیل های تولیدی کارخانه نیکان

 

  • ورق سیاه نیکان پروفیل

کارخانه نیکان خط تولید انواع ورق فولادی مانند ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق روغنی و ورق رنگی را دارد، اما این خطوط به صورت محدود فعالیت می‌کنند و باید پیش از خرید موجودی آن‌ها را چک کنید. قیمت ورق آهن این برند در روزهای مختلف متفاوت است و بیشتر از سایر انواع ورق تولید می‌شود.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

همانطور که پیش از این گفتیم این کارخانه در شهر اصفهان قرار دارد. در ادامه آدرس و اطلاعات تماس آن را قرار داده‌ایم.

آدرس: اصفهان، شهرک صنعتی جی، خیابان سوم، شرکت صنعتی نیکان پروفیل

شماره تماس: ۳۵۷۲۲۸۲۸- ۰۳۱

... بیشتر