فیلتر ها
کارخانه صبا فولاد منظومه

کارخانه صبا فولاد منظومه

اصفهان، یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعت آهن‌آلات و فولاد در کشور است؛ زیرا هم مواد اولیه مورد نیاز برای مقاطع فولادی را تولید می‌کند و هم کارخانه‌هایی برای پردازش فولاد خام و تبدیل آن به نبشی، ناودانی و... دارد. کارخانه صبا فولاد منظومه، یکی از مجموعه‌های بزرگ اصفهان است که بخشی از نیاز مناطق مرکزی کشور را تأمین می‌کند. در این مقاله توضیحاتی درباره کارخانه صبا فولاد و محصولات آن ارائه می‌دهیم.

معرفی کارخانه صبا فولاد منظومه

این کارخانه، در سال ۱۳۸۹ تأسیس شد و بخاطر محصولات باکیفیتی که ارائه می‌داد، توانست در مدت کوتاهی به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر کشور شناخته شود. صبا فولاد علاوه بر مقاطع فولادی کاربردی برای صنایع مختلف، از ضایعات فولاد هم استفاده می‌کند و شمش فولاد تولید و عرضه می‌کند. این کارخانه در حال حاضر ۵۰ نفر پرسنل دارد و گروهی هم به‌واسطه فروش و پخش محصولات آن در حال کسب درآمد هستند. محصولات صبا فولاد برای تأمین نیاز داخل کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و هنوز به صادرات نرسیده است.

 

کارخانه صبا فولاد منظومه یکی از کارخانجات تولید نبشی و ناودانی معتبر کشور است.

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

کارخانه صبا فولاد منظومه در زمینه تولید نبشی، ناودانی و شمش فولادی فعالیت دارد که از این میان نبشی و ناودانی پرکاربردترین محصولات آن در بازار هستند. خطوط تولید این کارخانه با توجه به نیاز بازار فعالیت می‌کنند تا بین عرضه و تقاضا تناسب وجود داشته باشد. این مجتمع ظرفیت تولید ۹۰ هزار تن محصول در سال را دارد و این ظرفیت بین سایزهای مختلف نبشی و ناودانی تقسیم خواهد شد.

مطابق با نظر کارشناسان گرفت:

"نوسان‌های قیمت محصولات کارخانه صبا فولاد منظومه با نوسان قیمت سایر مقاطع فولادی هماهنگ است. ازآنجاکه این کارخانه محصولات متنوعی مانند نبشی و ناودانی را با ظرفیت 90 هزارتن در سال تولید می کند، اطلاع از قیمت روز مقاطع فولادی کارخانه منظومه برای خرید بهتر این محصولات به شما کمک می کند."

محصولات تولیدی کارخانه صبا فولاد منظومه

همانطورکه پیش از این اشاره کردیم، نبشی و ناودانی مهم‌ترین تولیدات صبا فولاد منظومه هستند که در ادامه درباره آن‌ها توضیح خواهیم داد. قیمت محصولات این کارخانه را در لیست زیر مشاهده کنید:

نبشی

نبشی، یکی از پرکابردترین پروفیل‌های فولادی در صنایع مختلف است؛ این محصولات در دو نوع بال مساوی و بال نامساوی تولید می‌شوند. روش تولید نبشی فابریک یا پرسی است؛ در روش فابریک، نبشی به همان شکلی که باید (دارای زاویه ۹۰ درجه) از دستگاه خارج می‌شود، اما در روش پرسی یک ورق فولادی از وسط تا می‌شود تا به شکل نبشی درآید. هرچقدر نبشی بزرگ‌تر باشد، وزن بیشتری دارد و گران‌تر خواهد بود؛ پس قیمت نبشی منظومه به سایز آن وابستگی دارد. این کارخانه نبشی‌های خود را در سایز ۴۰ تا ۱۰۰ میلی‌متر تولید می‌کند.

 

قیمت نبشی منظومه به عوامل مختلفی چون سایز، بال مساوی بودن یا نبودن و نوع تولید بستگی دارد.

 

ناودانی

ناودانی، از دیگر مقاطعی است که در صنایع مختلف به کار می‌رود. این محصول کاربردهایی در ساخت قطعات فولادی کشتی‌سازی و خودروسازی، استحکام دادن به سازه‌های فولادی، تولید چارچوب درب و پنجره، ساخت اسکلت‌های فلزی و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد. قیمت ناودانی منظومه با توجه به زمان خرید و عوامل تأثیرگذار روی قیمت تعیین می‌شود و در بازه‌‌های مختلف متفاوت خواهد بود. ناودانی کارخانه صبا فولاد منظومه در سایزهای ۶۰ تا ۱۰۰ میلیمتر تولید می‌شوند.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

اطلاعات تماس و دسترسی به کارخانه را در زیر می توانید مشاهده کنید:

آدرس: اصفهان؛ شهرک صنعتی سه راهی مبارکه؛ فاز دوم؛ خیابان دهم پلاک 1

شماره تماس و فکس: ۱-۵۲۳۷۴۴۴۰-۰۳۱

سخن پایانی

در این مقاله کارخانه صبا فولاد منظومه را معرفی کردیم و اطلاعاتی درباره محصولات آن ارائه دادیم. محصولات این کارخانه برای صنایعی که در استان‌های اصفهان، قم، یزد و چارمحال و بختیاری فعالیت می‌کنند، مناسب هستند؛ زیرا هزینه زیادی برای حمل و نقل ندارند و از نظر اقتصادی به‌صرفه هستند. در مجموعه گرفت می‌توانید اطلاعاتی درباره کارخانه‌های مختلف سراسر کشور، نوع و قیمت محصولاتشان به دست آورید.

... بیشتر
گرفت
آسان و آنلاین
آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
شماره تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درباره گرفت

گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

enamad