کارخانه خرمدشت تاکستان

کارخانه خرمدشت تاکستان

کارخانه خرمدشت تاکستان در سال 1388 با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی شد و کار خود را در دو واحد تولیدی واقع در استان‌های کرمانشاه و قزوین آغاز کرد. مجموعه تولیدی میلگرد و مفتول آن در شهرک صنعتی خرمدشت در نزدیکی استان قزوین قرار دارد و مجموعه تولیدی شمش و بریکت نیز در شهر سنقر استان کرمانشاه دایر شده است؛ دلیل این موضوع، نزدیکی به مرز و مسیرهای منتهی به مصرف‌کنندگان است. در حال حاضر، مجتمع خرمدشت تاکستان یکی از تامین‌کنندگان اصلی مقاطع فولادی در ایران است و محصولات آن در بسیاری از صنایع کشور مورداستفاده قرار می‌گیرند. در ادامه بیشتر با مجموعه تولیدی خرمدشت تاکستان آشنا خواهید شد.

معرفی کارخانه میلگرد خرمدشت تاکستان

مساحت کارخانه خرمدشت تاکستان حدود 30 هزار مترمربع است و ظرفیت تولید آن نیز 300 هزار تن در سال برآورد می‌شود. مجتمع خرمدشت تاکستان علاوه بر تولید محصولات فولادی پرمصرف، سهامدار کارخانه‌های بزرگ فولادی نیز است. این مجتمع ‌اکنون سهامدار شرکت‌هایی مانند ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد کاوه، فولاد خوزستان، گل گهر سیرجان، چادرملو و جنوب کیش است. بر همین اساس، مجتمع فولادی خرمدشت یکی از سهامداران بزرگ پروژه‌های فولادی در کشور محسوب می‌شود. نقش این کارخانه در اشتغالزایی برای مردم منطقه قابل‌تقدیر است؛ حدود 150 نفر به صورت مستقیم برای مجموعه تولیدی خرمدشت تاکستان کار می‌کنند.

خط تولید میلگرد شرکت فولاد خرمدشت تاکستان

خطوط تولید و ظرفیت تولید

شرکت فولاد خرمدشت تاکستان دارای خطوط تولید مجزایی در کارخانه‌های احداث‌شده خود در کرمانشاه و قزوین است. همان‌طور که بیان شد، کارخانه خرمدشت تاکستان واقع در شهرک صنعتی خرمدشت در مجاورت قزوین قرار دارد که خط تولید آن شامل میلگردهای آجدار A2 و A3 می‌شود. خط تولید کارخانه شمش نیز در سال 1400 در شهرک صنعتی سقز به بهره‌برداری رسید که ظرفیت آن حدود 250 تن در روز است.

محصولات کارخانه خرمدشت تاکستان

انواع میلگرد آجدار و شمش فولادی از محصولات اصلی کارخانه خرمدشت تاکستان هستند. میلگرد آجدار خرمدشت تاکستان در سبک‌های A2 و A3 تولید می‌شود. میلگرد آجدار A2 در طول 12 متر و سایزهای 8 الی 12 میلی‌متر ساخته می‌شود؛ استقامت کششی و تسلیم آن نیز به ترتیب 500 و 340 نیوتن بر میلی‌متر مربع است. میلگرد آجدار A3 هم در طول 12 متر و سایزهای 12 الی 32 میلی‌متر تولید می‌شود. استحکام کششی و تسلیم آن حدود 600 و 400 نیوتن بر میلی‌متر مربع تخمین زده شده است. همچنین، میلگردهای فولادی خرمدشت تاکستان دارای نماد FKHT هستند.

شمش فولادی خرمدشت تاکستان در مدل‌های 3SP و 5SP تحت سایزهای مختلفی ساخته می‌شود. برای تولید آن، سنگ آهن به آهن اسفنجی (فولاد خام) تبدیل شده و در فرآیند فولادسازی در کوره مخصوص شمش فولادی حاصل می‌شود. شمش‌های فولادی خرمدشت به دلیل تولید طبق استانداردهای روز جهانی دارای مقاومت بالایی هستند. با استفاده از این شمش‌های مقاوم می‌توان مقاطع فولادی باکیفیتی ساخت.

آدرس و شماره تماس مجتمع خرمدشت تاکستان

آدرس کارخانه میلگرد: استان قزوین، شهرک صنعتی خرمدشت، بلوک فلزات

شماره تماس کارخانه میلگرد: 02835330023

آدرس کارخانه شمش: استان کرمانشاه، شهر سقز، شهرک صنعتی سقز، بلوار اصلی، فرعی اول سمت چپ

شماره تماس کارخانه شمش: 08348973003

... بیشتر