کارخانه پروفیل خلیج فارس

کارخانه پروفیل خلیج فارس

پروفیل و قوطی آهن از مقاطع مهم در ساختمان‌سازی و صنایع دیگر هستند که کاربرد بسیار زیادی دارند. این دو مقطع توسط کارخانه‌های مختلفی در داخل کشور تولید و به بازار عرضه می‌گردند که یکی از کارخانه‌های معتبر در این زمینه پروفیل خلیج فارس است. هدف از نوشتن مطلب حاضر بررسی و معرفی این کمپانی بزرگ کشور است.

معرفی کارخانه پروفیل خلیج فارس

کارخانه پروفیل خلیج فارس، یکی از شرکت‌های پیشرو در تامین لوله و قوطی‌های پروفیل سبک مورد نیاز کشور است. از آغاز فعالیت این کمپانی بیش از یک دهه می‌گذرد و در طول این 10 سال توانسته است با چندین کارخانه و کارگاه بزرگ و کوچک همکاری داشته باشد. هدف اصلی این کارخانه تولید محصولات باکیفیت ایرانی و جلب رضایت بیشتر مشتریان خود است.

 

محصولات فولادی کارخانه پروفیل خلیج فارس
محصولات فولادی کارخانه پروفیل خلیج فارس

 

شهرک صنعتی شمش‌آباد، بزرگترین شهرک صنعتی ایران بوده که در جنوب تهران واقع شده است. کارخانه پروفیل خلیج فارس نیز یکی از مجموعه‌هایی است که در این شهرک بزرگ قرار دارد. با توجه به این که کارخانه پروفیل خلیج فارس در استان تهران قرار گرفته است، از شرایط خوبی برای تولید و ارسال محصولات خود به سراسر کشور برخوردار است. همچنین قرار داشتن این شرکت در فاصله 5 کیلومتری فرودگاه بین‌المللی امام و 8 کیلومتری ایستگاه راه‌آهن تهران بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

کارخانه پروفیل خلیج فارس با برخورداری از خطوط و ظرفیت تولید بالا می‌تواند بیشتر نیازهای داخل کشور را تامین کند.

محصولات تولید کارخانه پروفیل خلیج فارس

تولیدات این کارخانه شامل دو محصول زیر در ضخامت‌های مختلف است:

  • لوله مبلی که با عنوان لوله سبک یا لوله روغنی نیز شناخته می‌شود.
  • پروفیل سبک یا پروفیل مبلی که به قوطی سبک نیز معروف است.
  • لوله مبلی خلیج فارس

لوله مبلی از پرکاربردترین محصولات بازار لوله و پروفیل بوده که به‌دلیل مقاومت عالی، در صنایع خودروسازی، مبلمان و صندلی، اگزوز، کانکس و کانتینر، دوچرخه‌سازی، لوازم‌خانگی و … به‌صورت گسترده کاربرد دارد. این محصول کارخانه پروفیل خلیج فارس از ورق روغنی (ورق نورد سرد) و براساس استانداردهای DIN 2394(1) 94 و EN 10 219 -2 تولید می‌شود.

از مهمترین ویژگی‌های لوله مبلی خلیج فارس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • دقت در قطر و ضخامت
  • جوش‌پذیر بودن
  • فرم‌پذیری مناسب در فرآیندهای خمکاری و کشش
  • کیفیت سطحی مطلوب
  • داشتن قابلیت آبکاری
  • داشتن قابلیت کشش سرد

گرچه قیمت لوله مبلی خلیج فارس در واحد وزن کمی از لوله سنگین بالاتر است. اما به‌دلیل ضخامت و وزن پایین‌تر، هزینه واحد طول آنها از لوله‌های دیگر کمتر بوده و در بسیاری از صنایع که ضخامت‌های پایین‌تر لوله مورد نیاز است، از لوله‌ سبک یا مبلی استفاده می‌شود.

 

لوله و پروفیل های تولیدی کارخانه خلیج فارس
لوله و پروفیل های تولیدی کارخانه خلیج فارس

 

  • قوطی مبلی خلیج فارس

پروفیل یا قوطی مبلی از مهمترین دسته‌های پروفیل است که به‌دلیل دارا بودن خصوصیات عالی، استفاده زیادی را دارد. قیمت پروفیل سبک این برند برحسب واحد وزن اعلام شده که این قیمت‌گذاری به فاکتورهای زیادی از جمله  قیمت جهانی ورق نورد سرد، قیمت ارز، تعرفه گمرکی، هزینه انرژی کارخانه ها و … بستگی خواهد داشت.

طبق نظر کارشناسان گرفت:

"کارخانه پروفیل خلیج فارس یکی از تخصصی‌ترین مجموعه‌های حال حاضر کشور در زمینه تولید و تامین لوله و قوطی پروفیل سبک است که توانسته محصولات باکیفیتی را به سراسر ایران ارسال کند. تولیدات مجموعه پروفیل خلیج فارس، لوله از سایز ضخامت۱۰ تا ۷۶ میلی‌متر و قوطی پروفیل سبک از سایز 10×10 تا 40×80 با ضخامت 0.4 الی 2 میلی‌متر است."

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

در ادامه راه‌های ارتباطی با کارخانه پروفیل خلیج فارس آورده شده است:

آدرس کارخانه: استان تهران، کیلومتر 45 اتوبان تهران قم، شهرک صنعتی شمس‌آباد، بلوار بوعلی سینا، خیابان نرگس 6، پلاک 8 و 10

شماره تلفن کارخانه: 56901137 – 021

آدرس دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، شکوفان دوم، بهاران یکم، پلاک 14، طبقه پنجم

شماره تلفن دفتر: 88569191 – 021

... بیشتر