کارخانه فولاد کاویان

کارخانه فولاد کاویان

با بیش از چهار دهه سابقه، کارخانه فولاد کاویان از جمله تولیدکنندگان مطرح و شناخته شده در صنایع فولاد کشور است. این مجموعه اولین کارخانه تولیدکننده ورق‌های فولادی ضخیم در کشور است که سابقه طولانی در این زمینه داشته و محصولاتی باکیفیت بالا را به بازار عرضه می‌کند.

این کارخانه که از جمله پروژه‌های بزرگ صنعتی در کشور است، در خلال جنگ تحمیلی ساخته و به صنایع فولاد کشور پیوست. تلاش نیرو‌های جوان و کاربلد داخلی باعث شد تا این شرکت در سخت‌ترین شرایط فعالیت خود را آغاز کند.

معرفی کارخانه فولاد کاویان

این کارخانه به‌عنوان تأمین‌کننده مواد اولیه برای کارخانجات مجاور خود مانند شرکت نورد و لوله اهواز در زمینی به مساحت 31 هکتار احداث شد. شروع فعالیت ساخت این پروژه در سال 1354 بود که با توجه به شرایط نامساعد کشور در آن زمان، افتتاح این کارخانه نهایتاً در سال 1370 انجام شد و رسماً کارخانه فولاد کاویان به‌چرخه تولید کشور پیوست.

 

در این تصویر، نمایی از فضای کارخانه فولاد کاویان را مشاهده می کنید.
کارخانه فولاد کاویان

 

در سال 1385 که این شرکت در وضعیت نامساعد مالی قرار داشت، رسول دانیال‌زاده بخش بزرگی از سهام آن را خریداری کرد و توانست با تغییرات در حوزه مدیریتی و تولیدات این شرکت، آن را به بزرگ‌ترین تولید‌کننده بیلت میل کشور تبدیل کند.

خط تولید و ظرفیت تولید

استفاده از تجهیزات به‌روز در خط تولید این کارخانه باعث شده تا دقت و کیفیت محصولات خروجی مجتمع بسیار بالا باشد. خط تولید این مجتمع شامل بخش‌های کوره، پوسته‌زدایی توسط آب فشار قوی، واحد نورد، واحد برش، بستر خشک‌کننده و در نهایت بخش بسته‌بندی می‌شود.

ظرفیت اسمی این شرکت برابر با 1,150,000 تن محصولات فولادی در سال است. این میزان قادر خواهد بود که بخش بزرگی از نیاز داخلی را در این حوزه برطرف کند.

محصولات تولید کارخانه فولاد کاویان

محصولات تولیدی این کارخانه عبارتند از اسلب و ورق که در ادامه به بررسی کامل این مقاطع فولادی خواهیم پرداخت.

  • اسلب باریک کاویان

از اسلب‌های تولیدی این کارخانه، به عنوان مواد اولیه در تولید ورق‌های نورد گرم و کویل استفاده می‌شود و از دسته محصولات فولادی نیمه نهایی است. قیمت اسلب باریک فولاد کاویان، با توجه به ابعاد محصول تهیه شده می‌تواند متغیر باشد و در زمان خرید باید به این موضوع توجه داشت.

 

خط تولید کارخانه فولاد کاویان
خط تولید کارخانه فولاد کاویان

 

  • ورق ضخیم فولادی کاویان

ورق‌های تولیدی در این کارخانه، برای صنایع بزرگ مانند خودروسازی و صنایع ساختمانی کارآمد خواهند بود. این ورق‌ها بنا به درخواست مشتری می‌توانند در سایز‌ و ابعاد مختلفی برش خورده و آماده شوند. قیمت ورق کاویان با توجه به همین مشخصات که توسط خریدار مشخص می‌شوند، تعیین خواهد شد.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

علاوه بر وبسایت این شرکت می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر هم با واحد فروش آن در تماس باشید.

آدرس: کیلومتر 9 جاده اهواز- خرمشهر

شماره تماس: 06133311000

کدپستی: 1514746911 

... بیشتر