کارخانه حسن رود گیلان

کارخانه حسن رود گیلان

کارخانه حسن رود گیلان در سال ۱۳۸۳ با هدف توسعه صنعت فولاد در خطه شمال کشور راه‌اندازی شد. این کارخانه بعد از شروع به کار خود توانست درصد قابل‌ توجهی از آهن‌آلات مورد نیاز مصرف‌کنندگان مناطق شمالی ایران را تامین کند. به این ترتیب، از محصولات تولیدشده کارخانه حسن رود در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی و صنعتی واقع در شمال کشور استفاده شده است. در ادامه مطلب، مجتمع حسن رود گیلان را به‌ طور کامل معرفی کرده‌ایم. با ما همراه باشید تا با این کارخانه فولادی و محصولات آن آشنا شوید.

معرفی کارخانه حسن رود گیلان

کارخانه حسن رود گیلان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات فولادی در کشور است. این کارخانه در شهرک صنعتی بندر انزلی احداث شده و موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی دارد. این موقعیت منطقه‌ای عالی، در کنار ساخت باکیفیت محصولات فولادی منجر به موفقیت شرکت تولیدی حسن رود گیلان شده است. علاوه بر این، کارخانه با تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی پیشرفته‌ای مجهز شده است و متخصصان مجربی بر روند تولید محصولات نظارت دارند. در واقع، محصولات نورد گرم و سرد مجموعه حسن رود با حساسیت زیادی تولید می‌شوند و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. به‌علاوه، تعداد پرسنل کارخانه به بیش از ۱۲۰۰ نفر می‌رسد که این آمار، بیانگر موفقیت مجموعه حسن رود در اشتغالزایی است.

 

کارخانه حسن رود گیلان
کارخانه حسن رود گیلان

 

خط تولید و ظرفیت تولید

توان تولید کارخانه فولاد گیلان در زمان شروع به کار خود تنها ۲۰۰ هزار تن در سال بود که این ظرفیت با طرح‌های توسعه‌ای به‌تدریج افزایش یافت. در قسمت زیر، به خطوط تولید مجموعه حسن رود گیلان و ظرفیت آن‌ها اشاره شده است:

  • خط تولید نورد گرم: خط تولید نورد گرم در زمینی با متراژ ۶۰ هکتار احداث شده است و سالن‌های آن نیز حدود ۳۲ هزار مترمربع هستند. نورد گرم، خط تولید اصلی کارخانه است که ظرفیت آن حدود ۲.۵ میلیون تن برآورد می‌شود.
  • خط تولید نورد سرد: خط تولید نورد سرد یکی دیگر از خطوط تولید کارخانه است که ظرفیتی حدود ۵۰۰ هزار تن دارد. انواع ورق فولادی در خط تولید نورد سرد ساخته و روانه بازار می‌شود.

محصولات کارخانه حسن رود گیلان

محصولات کارخانه میلگرد حسن رود گیلان به میلگرد آجدا و ورق‌های فولادی تقسیم‌بندی می‌شود. میلگرد آجدار حسن رود تحت استانداردهای A2 و A3 از سایز ۱۰ الی ۲۵ میلی‌متر تولید می‌شود. همچنین، بر روی میلگردهای کارخانه نماد NFG CO  حک شده است؛ این نماد، کوتاه‌شده عبارت Navard Foolad Gilan Company  است. به‌علاوه، میلگردهای گیلان از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار هستند. محصول دیگر ورق فولادی است. از انواع ورق فولادی کارخانه حسن رود می‌توان به ورق روغنی، ورق ضد زنگ و ضد اسید، ورق کربن، ورق قلع اندود و فولاد کم کربن با مقاومت کششی بالا اشاره کرد. این ورق‌های فولادی طبق استانداردهای جهانی تولید شده‌اند و کیفیت قابل ‌قبولی دارند.

 

محصولات کارخانه حسن رود گیلان
محصولات کارخانه حسن رود گیلان

 

آدرس و شماره تماس کارخانه میلگرد حسن رود

آدرس کارخانه: گیلان، جاده رشت، بندر انزلی، حسن رود، شهرک صنعتی بندر انزلی

شماره تماس کارخانه میلگرد حسن رود: ۸۶۰۱۶۱۲۰ - ۸۶۱۱۰۶۴۳

دفتر مرکزی: تهران - خیابان شیراز- پایین تر از ملاصدرا- کوچه فلاحی- پلاک ۱۲- طبقه ۲ - واحد ۴

... بیشتر