کارخانه هفت الماس

کارخانه هفت الماس

هدف اصلی از طراحی و ساخت این کارخانه، کمک به تأمین نیاز داخلی در زمینه ورق‌های گالوانیزه و دیگر مقاطع فولادی بوده است. کارخانه هفت الماس در این مورد توانست از ابتدا جایگاه خود به دست بیاورد و بخش قابل توجهی از نیاز صنایع داخلی به انواع ورق‌های گالوانیزه را پوشش دهد. از حجم تولید این کارخانه، بخشی نیز برای فروش در بازار‌های خارجی در نظر گرفته شده است. محصولات این شرکت به‌راحتی توان رقابت با نمونه‌های خارجی را دارند و به‌دلیل قیمت به‌صرفه‌تری که دارند، توانسته‌اند بازار خوبی برای خود در خارج از کشور به‌دست‌آورند.

در ادامه این مقاله به بررسی تاریخچه و محصولاتی که توسط این شرکت تولید می‌شوند خواهیم پرداخت.

معرفی کارخانه هفت الماس

سال 1375 زمانی بود که تصمیم بر ساخت کارخانه هفت الماس گرفته شد. آغاز پروژه و فعالیت‌های ساختمانی این کارخانه اما در سال 1380 شروع شد و تا سال 1382، مجموعه شروع به فعالیت کرد. محصول اصلی این کارخانه ورق گالوانیزه نورد سرد بود که در ابتدا در ابعاد 1000 در 1250 سانتی‌متر با ضخامت 0.3 تا 2 میلی‌متر تولید شده  است. این کارخانه در کیلومتر 20 جاده کرج به قزوین واقع شده است. کارخانه هفت الماس تا به امروز توانسته به عنوان دومین تولید کننده بزرگ ورق گالوانیزه در کشور شناخته شود و نقش پررنگی در اشتغال‌زایی و رشد اقتصادی کشور داشته است.

طبق نظر کارشناسان گرفت:

“کارخانه هفت الماس، در سال 1382 فعالیت خود را آغاز کرد. این کارخانه که در جاده قزوین به کرج قرار دارد، با هدف تولید ورق گالوانیزه سرد در ابعاد 1000 در 1250 سانتی متر و با ظرفیتی معادل با 800000 تن ورق نورد سرد مشغول به فعالیت است.”

 

کارخانه هفت الماس
کارخانه هفت الماس

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

سال 1382 که این کارخانه شروع به فعالیت کرد، ظرفیت اسمی معادل با 100000 هزار تن ورق گالوانیزه را داشت. با این وجود در سال 1387 اولین خط تولید نورد سرد در این کارخانه افتتاح شد. با اضافه شدن این خط تولید به کارخانه هفت الماس، ظرفیت تولید اسمی این شرکت به 800000 تن در سال رسید که همگی در فرآیند نورد سرد به تولید می‌رسند.

محصولات تولیدی کارخانه هفت الماس

با این‌که در ابتدا تنها ورق گالوانیزه در این شرکت تولید می‌شد، اما در ادامه محصولات فولادی دیگری نیز به سبد محصولات این کارخانه افزده شد. در ادامه به بررسی این محصولات خواهیم پرداخت. 

  • ورق روغنی هفت الماس

این محصول با استفاده از دو استاندارد اصلی تولید می‌شود که خریداران با توجه به نیاز خود می‌توانند هر یک را انتخاب کنند. قیمت ورق روغنی هفت الماس هم با توجه این‌که در ساخت آن چه استانداردی رعایت  شده، می‌تواند متغیر باشد.

  • ورق اسیدشویی هفت الماس

این ورق که در ابتدا کیفیت چندان بالایی ندارد در طی پروسه اسید شویی سطحی یکدست و مورد قبول به دست می‌آورد و برای مصارف بعدی قابلیت استفاده خواهد داشت. قیمت ورق اسید شویی هفت الماس به نسبت دیگر محصولات این شرکت پایین‌تر است.

 

ورق های تولیدی کارخانه هفت الماس
ورق های تولیدی کارخانه هفت الماس
  • ورق گالوانیزه هفت الماس

اصلی‌ترین محصول این شرکت ورق گالوانیزه است که با کیفیت بالا در بازار‌های داخلی و خارجی عرضه می‌شود و مخاطبان خاص خود را دارد. قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس به نسبت دیگر رقبا بسیار قابل قبول و منطقی است با وجود این‌که درجه کیفی آن‌ها در سطح بالایی قرار دارد.

  • ورق رنگی هفت الماس

این محصول در ظاهر، سطحی کاملاً یکدست و صاف دارد که با دقت بالایی رنگ‌آمیزی شده است. قیمت ورق رنگی هفت الماس به نسبت دیگر محصولات کمی بیش‌تر خواهد بود، چرا که در مراحل تولید آن از رنگ استفاده می‌شود و کیفیت بالایی دارد.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

اطلاعاتی که در ادامه مشاهده می‌کنید، راه‌های ارتباطی با کارخانه هفت الماس هستند

شماره تماس: 32560021-28

ایمیل: sales@Seven-diamonds.com

آدرس: قزوین- کیلومتر 18 اتوبان قزوین – کرج

... بیشتر