کارخانه فولاد امیرکبیر کاشان

کارخانه فولاد امیرکبیر کاشان

کارخانه فولاد کاشان را با نام صنایع گالوانیزه فجر سپاهان نیز می‌شناسند. این شرکت در موقعیت جغرافیایی مناسبی تأسیس شده که برتری دسترسی به جاده‌های ترانزیت کشور و در نتیجه حمل‌و‌نقل آسان را به آن داده است. این شرکت یکی از تولید کنندگانی است که با نصب تصفیه‌خانه برای بازگردانی آب توانسته کمک بزرگی به طبیعت اطراف خود کند و آسیب کم‌تری از نظر زیست محیطی داشته باشد. یکی دیگر از اقدامات جالب توجه در این کارخانه، احداث گمرک مختص خود است که در سال 1397 به‌طور‌کامل تجهیز و به قابل استفاده شد.

معرفی کارخانه فولاد امیرکبیر کاشان

جواز احداث این کارخانه، در سال 1375 صادر شد و تا سال 1376 تمام تجهیزات این شرکت خریداری شد. کارخانه فولاد کاشان در سال 1378 به بهره‌برداری رسید و اولین خط تولید فعال آن، خط تولید برش عرضی بود. مساحتی که این کارخانه در آن تأسیس شده است برابر با 72 هکتار است که تمام خطوط تولید آن را در خود جای داده است. صنایع گالوانیزه فجر سپاهان در نزدیکی ریل راه آهن و جاده ترانزیت قرار دارد و این موضوع حمل‌و‌نقل محصولات این شرکت را بسیار آسان‌تر کرده است.

 

خط تولید کارخانه فولاد امیرکبیر کاشان
خط تولید کارخانه فولاد امیرکبیر کاشان

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

خط تولید برش عرضی و ورق گالوانیزه اولین خطوط تولید این کارخانه هستند که در سال‌های 1378 و 1379 به بهره‌برداری رسیدند. این کارخانه در سال توان تولید 140 هزار تن ورق گالوانیزه و مقاطع فولادی دیگر دارد. خط تولید ورق گالوانیزه این شرکت برای ورق‌های با ضخامت 0.25 تا 1.25 میلی‌متر و عرض 600 الی 1250 میلی‌متر طراحی شدند.

محصولات تولیدی کارخانه فولاد امیرکبیر کاشان

دسته‌بندی محصولات این شرکت شامل چهار محصول اصلی است که در خطوط تولید این کارخانه تولید می‌شوند. در ادامه به بررسی این محصولات خواهیم پرداخت.

  • ورق گالوانیزه کاشان

ورق گالوانیزه تولیدی این شرکت از استاندارد‌های روز دنیا پیروی می‌کند و درجه کیفی بالایی دارد. این محصول در سه شکل کلاف، ورق شکل‌دار و ورق مسطح در بازار عرضه می‌شود. قیمت ورق گالوانیزه فولاد کاشان با توجه به نوعی که عرضه می‌شود و استاندارد‌هایی که پیروی می‌کند، مشخص می‌شود.

 

خط تولید ورق گالوانیزه کاشان
خط تولید ورق گالوانیزه کاشان

 

  • ورق آنیل شده کاشان

این ورق در کارخانه فولاد کاشان تنها به شکل کلاف تولید می‌شود. ورق آنیل شده این شرکت در کلاس‌های مختلف مانند رده تجاری، کششی یا کششی بسیار عمیق عرضه می‌شوند و در خواص فیزیکی کاملا با هم متفاوت هستند. قیمت ورق آنیل شده فولاد کاشان، با توجه به کلاس و استاندارد آن مشخص خواهد شد.

  • ورق کاشان

این محصول لایه محافظ سطح ندارد و عمدتاً به عنوان مواد اولیه برای تولید محصولات دیگر استفاده می‌شود. قیمت ورق فولادی کاشان با توجه به همین موضوع، کمی پایین‌تر از دیگر محصولات است، اما همین ورق‌ها نیز با توجه به استاندارد‌های روز تولید می‌شوند.

  • ورق اسید شویی کاشان

این ورق یکی از پرفروش‌ترین محصولات این شرکت است. ورق‌های فولادی در ابتدا کیفیت چندان بالایی ندارند، اما در طی روند اسید شویی سطحی صاف و یکنواخت به‌دست می‌آورند که آن‌ها را برای استفاده‌های مختلف مناسب می‌سازد. قیمت ورق اسید شویی این برند به نسبت دیگر رقبای موجود در بازار بسیار به صرفه و منطقی است و ارزش خرید بالایی دارد.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

برای در ارتباط بودن با واحد فروش این کارخانه می‌توانید از اطلاعاتی که در ادامه آورده شده استفاده کنید.

آدرس: کاشان کیلومتر 14 جاده اردستان

شماره تماس: (031)55503861-2

کدپستی: 8735168313

... بیشتر