کارخانه فولاد غرب آسیا

کارخانه فولاد غرب آسیا

تعداد زیاد کارخانه‌های فولاد داخل ایران، وجود مواد اولیه مورد نیاز برای این کارخانه‌ها در داخل کشور، تولید محصولات استاندارد و تنوع محصول از مواردی است که باعث رونق صنعت فولاد ایران و صادرات آن شده است. کارخانه فولاد غرب آسیا یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان محصولات نورد سرد داخل کشور است که از سال ۱۳۸۳ تاکنون فعالیت گسترده‌ای در این زمینه دارد. 

معرفی کارخانه فولاد غرب آسیا

کارخانه فولاد غرب آسیا در سال ۱۳۸۳ در دلیجان قم تأسیس شد. مسئولان این کارخانه از همان ابتدا تلاش می‌کردند تا محصولاتشان را مطابق با استانداردهای روز ملی و بین‌المللی تولید کنند. کارخانه غرب آسیا در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ برای دریافت گواهینامه ایزو هم اقدام کرد؛ این موضوع اثباتی برای کیفیت بالای محصولات تولیدی در این کارخانه بود.

 

کارخانه فولاد غرب آسیا
کارخانه فولاد غرب آسیا


مطابق با نظر کارشناسان گرفت:
"کارخانه فولاد غرب آسیا توانست نیاز مواد اولیه بسیاری از کارخانه‌های ایرانی را برآورده کند. تا پیش از راه‌اندازی این مجموعه، مواد اولیه مورد نیاز برای این کارخانه‌ها از کشورهای خارجی تأمین می‌شد." 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

این کارخانه امکان تولید ۵۵۰ هزار تن محصول در یک سال را دارد. خطوط تولید این کارخانه با تکنولوژی نورد سرد فعالیت می‌کنند. ورق‌های فولادی تولید شده توسط کارخانه فولاد غرب آسیا در کلاف‌های ۶ تا ۳۰ تنی به بازار عرضه می‌شود. محصولات این کارخانه با ضخامت‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود.

محصولات تولیدی کارخانه فولاد غرب آسیا

محصولاتی که در کارخانه فولاد غرب آسیا تولید می‌شود، مواد اولیه بسیاری از کارخانه‌ها از جمله: صنایع زیردریایی، خودروسازی، کنسروسازی، تولید لوازم خانگی و کارخانه‌های تولید ورق رنگی و گالوانیزه را تشکیل می‌دهد. در ادامه، به محصولاتی که این کارخانه تولید و به بازار عرضه می‌کند اشاره می‌کنیم و توضیحاتی درباره آن‌ها ارائه خواهیم داد. 
 

ورق های تولیدی کارخانه فولاد غرب آسیا
ورق های تولیدی کارخانه فولاد غرب آسیا

 

  • ورق روغنی فولاد غرب آسیا

ورق روغنی یا ورق سرد در فرایند نورد سرد تولید می‌شود. از آنجایی که این محصولات ظاهر براقی دارند و به نظر می‌رسد سطح آن‌ها روغن کاری شده، به این نام شناخته می‌شود. اما در واقعیت در فرایند تولید این محصولات هیچ گونه روغنی به کار نمی‌رود. ورق‌های نورد سرد یکی از کاربردی‌ترین انواع ورق آهنی هستند. قیمت ورق روغنی هم مانند سایر محصولات فولادی نوسان‌های بسیاری دارد. این محصولات با ضخامت بین ۰.۱۸ تا ۳ میلیمتر تولید می‌شوند. کلاف‌های آن‌ها ۶۵۰ تا ۱۷۰۰ میلیمتر عرض دارد و وزن هرکدام بین ۶ تا ۳۰ تن است.

  • ورق اسیدشویی فولاد غرب آسیا

ورق اسیدشویی، محصولی است که در فرایند اسیدشویی آلاینده‌هایش پاک شده. این ورق در تولید لوله پروفیل، خودروسازی و... کاربرد دارد. ورق اسیدشویی کارخانه غرب آسیا در کلاف‌هایی به عرض ۶۵۰ تا ۱۷۰۰ میلی‌متر ارائه می‌شود. ضخامت این ورق‌ها بین ۱.۵ تا ۵ میلیمتر است. این بازه عرض و ضخامت معمولا نیاز تمام صنایع را برآورده می‌کند و نیازی به تولید محصول سفارشی وجود ندارد. قیمت ورق اسیدشویی با توجه به اندازه آن و وزن کلی کلاف تعیین می‌شود.

آدرس شماره تلفن و دیگر اطلاعات کارخانه

در این بخش اطلاعات تماس و مراجعه به کارخانه را ارائه می‌دهیم:
آدرس کارخانه: قم، سلفچگان، کیلومتر 35 جاده سلفچگان به دلیجان.
تلفن کارخانه: 37-26-33679507-025
فکس کارخانه: 33679532-025
واحد فروش: 36-34-27-33679521-025
آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان گاندی، خیابان پانزدهم، پلاک۱۷، طبقه دوم.
تلفن دفتر مرکزی: 5-88207300-021
فکس دفتر مرکزی: 88207306-021
آدرس دفتر دوم: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان سرافراز، خیابان هفتم، پلاک ۱۴، طبقه دوم.

... بیشتر