کارخانه درپاد تبریز

کارخانه درپاد تبریز

در قلب آذربایجان شرقی یک مجموعه صنعتی بزرگ تاسیس شده است که این مجموعه، کارخانه فولاد درپاد تبریز است. مطمئنا اگر شما هم در شرکت/تولیدی خود نیاز به پروفیل یا ورق‌های گالوانیزه دارید، اسم این شرکت برای‌تان آشنا است. این مجموعه با تولید انواع شمش بیلت فولاد و ورق‌های گالوانیزاسیون و... توانسته است بخش بزرگی از نیاز ایران و صنایع ایرانی را برآورده کند.

 این کارخانه، به‌تازگی با راه‌اندازی خط تولید میلگرد سعی دارد تمام آنچه صنعت نیاز دارد را، برآورده سازد. اگر شما هم تمایل دارید با این مجموعه صنعتی بیشتر آشنا شوید حتما این مقاله را دنبال کنید.

با توجه به نظر کارشناسان گرفت:

"کارخانه فولاد درپاد تبریز (درشاهین تبریز) در سال 1380 تحت پوشش گروه فولاد تبریز در این شهر احداث گردید و با تولید انواع محصولات فولادی همچون میلگرد، انواع ورق فولادی، پروفیل مبلی و صنعتی، قوطی و انواع لوله های فولادی با ظرفیت اسمی حدود 1 میلیون 200 هزار تن در سال، در زمینه تامین و صادرات مقاطع فولادی در کشور فعالیت می‌کند."

 

خط تولید کارخانه درپاد تبریز
خط تولید کارخانه درپاد تبریز

 

معرفی کارخانه فولاد درپاد تبریز

کارخانه فولاد درپاد تبریز تحت پوشش شرکت سرمایه‌گذاری گسترش فولاد تبریز در سال  1380 به‌منظور تولید ورق و لوله‌های گالوانیزه، مبلی، صنعتی و...  تاسیس شد. زمین این کارخانه به مساحت 40 هکتار است و همچنین ظرفیت تولید آن در ابتدای تاسیس 710 هزار تن در سال بود.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

خطوط تولید گروه صنعتی درپاد عبارت‌اند از:

  •  لوله و پروفیل
  • گالوانیزاسیون ورق
  • شمش بیلت فولاد
  • میلگرد

لازم به ذکر است که خط تولید میلگرد، در راستای اجرای طرح‌های توسعه‌ای بود که به این مجموعه اضافه شد.

همانطور که پیش‌تر عنوان شد ظرفیت تولید این کارخانه در ابتدا 710 هزار تن در سال بود و پس از احداث خط تولید میلگرد چیزی نزدیک به 500 هزار تن در سال به ظرفیت این گروه صنعتی اضافه شد که در مجموع، ظرفیت تولید فولاد درپاد تبریز به بیش از یک میلیون و دویست تن در سال رسید.

محصولات تولیدی کارخانه فولاد درپاد تبریز

در این بخش به بررسی محصولات تولیدی کارخانه درپاد تبریز خواهیم پرداخت.

  • لوله‌های آبرسانی و گالوانیزه درپاد تبریز

لوله‌های آبرسانی، به دو صورت لوله آهنی سیاه و گالوانیزه در سایز 1/2 (یک دوم) اینچ الی 4 اینچ، در سه نوع سبک، متوسط و سنگین بر اساس استاندارد ISIRI 3765 و به‌روش غوطه‌وری گرم تولید می‌شوند.

 

لوله های تولیدی کارخانه درپاد تبریز
لوله های تولیدی کارخانه درپاد تبریز

 

  • لوله مبلی درپاد تبریز

این دسته از تولیدات به چهار بخش قوطی‌های مبلی مربع، قوطی‌های مبلی مستطیل، لوله‌ مبلی و پروفیل‌های گروهی تقسیم می‌شود.

  • لوله و پروفیل صنعتی درپاد تبریز

این دسته تولیدات نیز به چهار بخش قوطی‌های مبلی مربع، قوطی‌های مبلی مستطیل، لوله‌های صنعتی و پروفیل‌های باز و Z تقسیم می‌شود.

  • لوله درز مخفی درپاد تبریز

محصول تولیدی این بخش لوله‌های SRW است که با تکنولوژی روز اسپانیا و در سایز‌های 3.8 (سه هشتم) اینچ تا 2 اینچ با مکانیزم دستگاه کشش گرم یا Stretch تولید می‌شوند. به‌دلیل از‌بین‌بردن درز جوش روی لوله، این محصول تبدیل به یکی از منحصربه‌فردترین تولیدات این کارخانه تبدیل شده‌است.

  • میلگرد آجدار درپاد تبریز

میلگرد‌های آجدار این مجموعه در گرید‌های A2 و A3، طبق استاندارد ISIRI 3132 ایران و در سایز‌های 8 الی 32 میلی‌متر تولید می‌شوند.

  •  شمش بیلت فولاد درپاد تبریز

محصولات این دسته شامل شمش بیلت فولاد ساده و کربنی کم آلیاژ و همچنین آهن اسفنجی هستند.

 

شمش های تولیدی کارخانه درپاد تبریز
شمش های تولیدی کارخانه درپاد تبریز

 

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

آدرس، شماره تماس و ایمیل این کارخانه عبارتند از:

آدرس: تبریز- کیلومتر 6 جاده جزیره اسلامی

تلفن: 5-04133467511

فکس: 04133467516

ایمیل: info@dorpad.com

... بیشتر