کارخانه نورد آلومینیوم اراک

کارخانه نورد آلومینیوم اراک

کارخانه نورد آلومینیوم اراک، یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولیدکننده فراورده‌های آلومینیومی در ایران است و در فرایند تولید محصولات خود از روش نورد گرم بهره می‌گیرد. ورق آلومینیومی، یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف است که توسط کارخانه نورد آلومینیوم اراک، در انواع سینوسی، ذوزنقه‌ای، آجدار و ساده تولید می‌شود.

معرفی کارخانه نورد آلومینیوم اراک

واحد نورد آلومینیوم اراک، یکی از شرکت‌های سهامی عام کشور است که در سال 1351، در زمینی 22 هکتاری میان دو جاده اراک-تهران تأسیس شد. این شرکت با بیش از نیم‌قرن فعالیت توانسته است جایگاه خود را در بازارهای داخلی و خارجی تثبیت کند و اکنون به‌عنوان یکی از صادرکنندگان فراورده‌های آلومینیومی به کشورهای متعددی مانند ژاپن، آلمان، ترکیه، عراق، ترکمنستان، ارمنستان، انگلستان و... شناخته می‌شود.

 

شرکت نورد و آلومینیوم اراک
شرکت نورد و آلومینیوم اراک

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

در خطوط تولید کارخانه نورد آلومینیوم، از تکنولوژی نورد گرم NASH آمریکایی استفاده شده است که توان تولید آلیاژهای سری 5,000 را ارائه می‌دهد. این آلیاژ به‌عنوان یکی از فراورده‌های خاص آلومینیومی شناخته می‌شود که در صنایع مهم جهان ازجمله خودروسازی، صنعت نفت، صنایع غذایی و صنایع الکتریکی کاربرد دارد. این محصولات طبق استاندارد ملی 16588 (استاندارد آلیاژهای آلومینیوم و آلومینیوم کارپذیر) تولید می‌شوند. کیفیت و ویژگی‌های ساختاری آن‌ها همچنین طی آزمون‌های سختی سنجی، کشش در دمای محیط و آنالیز شیمیایی، موردسنجش و بررسی قرار می‌گیرد.

کارخانه نورد آلومینیوم اراک، علاوه بر تجهیزات پیشرفته و مدرن متالورژی، از دانش و مهارت نیروهای متخصص و باتجربه نیز در بخش‌های تولیدی و آزمایشگاهی خود بهره می‌گیرد. درحال‌حاضر، ظرفیت سالانه این کارخانه به سالانه 24 هزار تن محصولات نورد سرد و 1 میلیون مترمربع ورق کامپوزیت آلومینیومی رسیده است. از دیگر اقدامات و تلاش‌های شرکت نورد آلومینیوم اراک می‌توان به راه‌اندازی خط رنگ پودری تمام‌اتوماتیک ورق آلومینیوم اشاره کرد که بالاترین سرعت و ظرفیت منطقه را به خود اختصاص داده است. این تجهیزات پیشرفته در سال 1399 اضافه شدند و عملیات شستشوی سطحی و قابلیت پاشش اتوماتیک را در سطح پیشرفته ارائه می‌دهند.

طبق نظر کارشناسان گرفت:

“کارخانه نورد آلومینیوم اراک از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فراورده‌های آلومینیومی ایران است که با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تجهیزات، باکیفیت‌ترین محصولات را تولید می‌کند. این مجتمع، محصولات آلومینیومی متعددی را با ظرفیت سالانه 24 هزارتن ورق نورد سرد و کامپوزیت یکی از بزرگترین قطب های تولید آلومینیوم و محصولات وابسته به آن به شمار می‌آید.”

محصولات تولیدی کارخانه نورد آلومینیوم اراک

باتوجه به‌تجهیزات و تکنولوژی به‌کاررفته در خطوط تولید شرکت نورد آلومینیوم اراک، تنوع تولیدات این کارخانه نیز بسیار بالا است؛ ازجمله مهم‌ترین محصولات کنونی این شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ورق آلومینیوم نورد آلومینیوم اراک

ورق آلومینیومی، یکی از محصولات پرکاربرد و باکیفیت شرکت نورد آلومینیوم اراک است که علاوه بر یک لایه ورق آلومینیومی، لایه‌های دیگری مانند کاغذ کرافت و پلی‌اتیلن نیز در ساختار آن مشاهده می‌شود. قیمت ورق آلومینیوم آجدار نورد آلومینیوم اراک علاوه بر ویژگی‌هایی مانند ضخامت، طول ورق و... تحت تأثیر نوسانات بازار نیز قرار دارد.

 

ورق های تولیدی کارخانه نورد آلومینیوم اراک
ورق های تولیدی کارخانه نورد آلومینیوم اراک

 

  • ورق آلومینیوم رنگی نورد آلومینیوم اراک

ازجمله ورق‌های کاربردی در کارگاه‌های رنگ، آنادایزینگ (کارخانه‌های آبکاری) و کارخانه‌های قطعه‌سازی، پلیت یا ورق ساده رنگی است. قیمت ورق آلومینیوم رنگی نورد اراک با توجه به ویژگی‌هایی مانند طول، ضخامت، آلیاژ و برند مشخص می‌شود.

  • کویل آلومینیومی نورد آلومینیوم اراک

قیمت کویل نورد آلومینیوم اراک با توجه به آجدار یا ساده و همچنین سینوسی یا ذوزنقه‌ای بودن آن، متفاوت است. ورق و کویل تولیدی این کارخانه ازجمله محصولات آلومینیومی پرکاربرد در صنایع سرمایشی و گرمایشی (کف سردخانه‌ها)، صنعت خودروسازی و دکوراسیون‌های داخلی (مانند کف راه‌پله‌ها) به شمار می‌آید.

  • ورق کامپوزیت نورد آلومینیوم اراک

ورق کامپوزیت که با عنوان آلکونام نیز شناخته می‌شود، ازجمله ورق‌های ترکیبی آلومینیومی است که از پلی‌اتیلن فشرده در تولید آن استفاده شده است. قیمت ورق کامپوزیت نورد آلومینیوم اراک همواره تحت تأثیر عواملی مانند نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا و... تغییر می‌کند.

  • ورق آلومینیوم آجدار نورد اراک

آلومینیوم آجدار تولیدی شرکت نورد آلومینیوم اراک همواره همگام با استانداردهای جهانی تولید می‌شود و قابلیت رقابت با نسخه‌های جهانی را دارد. قیمت ورق آلومینیوم آجدار اراک طبق هزینه‌های تولید، هزینه حمل‌ونقل و شرایط سیاسی و اقتصادی کشور و همچنین تحت تأثیر عوامل خارجی مانند نرخ تورم و... مشخص می‌شود.

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

جهت مراجعه یا برقراری ارتباط با شرکت و دفتر مرکزی می‌توانید از شماره تماس و آدرس‌های زیر بهره بگیرید:

آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان فاطمه غربی، خیابان سیندخت جنوبی، کوچه هما، پلاک 28

آدرس کارخانه: اراک، میدان آزادگان، روبروی درب ورودی کوی صنعتی

شماره تماس دفتر مرکزی: 021 5470 9000

شماره تماس کارخانه: 086 3313 6050

... بیشتر