کارخانه فولاد البرز غرب

کارخانه فولاد البرز غرب

ایران ازنظر تولید محصولات فولادی جزء 10 کشور برتر جهان قرار دارد و تا به امروز توانسته است علاوه بر تأمین نیازهای بازار داخلی، در سطح بین‌المللی نیز به جایگاه مطلوبی برسد. یکی از کارخانه‌های فولادسازی کشور، مجتمع فولاد البرز غرب است که با بهره‌گیری از تجهیزات و ماشین‌آلات مدرن، طی سال‌های گذشته محصولات خود را ازنظر کمیت، کیفیت و تنوع افزایش داده است.

معرفی کارخانه فولاد البرز غرب

کارخانه فولاد البرز غرب در سال 1384، در شهر ابهر (زنجان) تأسیس شد و نهایتاً در سال 1387 به بهره‌برداری رسید. تمام محصولات این کارخانه طبق آخرین استانداردهای جهانی تولید می‌شوند و کیفیت آن‌ها با عبور از واحد کنترل کیفیت، ازنظر ترکیب شیمیایی و مطابقت با استانداردهای ابعادی و مکانیکی موردبررسی قرار می‌گیرد.

 

خط تولید کارخانه فولاد البرز غرب
خط تولید کارخانه فولاد البرز غرب

 

خطوط تولید و ظرفیت تولید

در خطوط تولید مجتمع فولاد البرز غرب، تجهیزات مدرنی شامل واحد فرآوری، واحد تفکیک و تأمین مواد اولیه و همچنین واحد فولادسازی به کار رفته‌اند. این کارخانه طی کمتر از دو دهه فعالیت ظرفیت تولید خود را به سالانه 350 هزار تن شمش فولادی و 600 هزار تن میلگرد رسانده است. همچنین کارخانه ابهر تا به امروز توانسته است برای بیش از 500 نفر از افراد محلی به‌صورت مستقیم و 2000 نفر به‌طور غیرمستقیم اشتغال‌زایی کند.

محصولات تولیدی کارخانه فولاد البرز غرب

مجتمع فولاد البرز غرب با هدف جلب و حفظ رضایت مشتریان، محصولات خود را با بهره‌گیری از استانداردهای DIN EN 17100، EN10056-2 و DIN 1028 تولید و عرضه می‌شوند. محصولات این مجموعه در حال حاضر شامل موارد زیر هستند:

  • ناودانی البرز غرب

ناودانی‌های این کارخانه در اندازه‌های 6 الی 12 متری تولید و عرضه می‌شوند. قیمت ناودانی ابهر در ابعاد UPN140 تا UPN180 بسته به ویژگی‌های ساختاری مانند سبک یا سنگین بودن، ساده یا مشبک بودن، وزن و... متغیر است. این مقاطع فولادی به دلیل برخورداری از شکل هندسی خاص، برای استفاده در پروژه‌های ساختمانی و کاربردهایی مانند اجرای خرپاها و بادبندها انتخاب ایده آلی هستند.

 

ناودانی های تولیدی کارخانه فولاد البرز غرب
ناودانی های تولیدی کارخانه فولاد البرز غرب

 

  • شمش فولاد البرز غرب

شمش‌های مجتمع فولاد ابهر دارای ضخامت 3 میلی‌متر و تلرانس زاویه برش 5 درصد هستند. این شمش‌ها در متراژهای 3-12 متر و ابعاد 100*100 تا 200*200 میلی‌متر مربع (بسته به سفارش مشتری) تولید و عرضه می‌شوند. قیمت شمش فولاد البرز غرب با توجه به شرایط بین‌المللی و تقاضای جهانی همواره در نوسان است و حتی ممکن است به‌صورت روزانه تغییر کند.

  • تیرآهن البرز غرب

یکی از پر تقاضاترین مقاطع فولادی در صنایع عمرانی و ساختمان‌سازی، تیرآهن است. شرکت فولاد ابهر با تولید انواع تیرآهن در ابعاد IPN140 تا IPN180 و طول 6-12 متر، بخش قابل‌توجهی از نیاز بازار منطقه را تأمین کرده است. قیمت تیرآهن فولاد البرز غرب در سایزهای 14، 16 و 18 همواره به دلیل برخورداری از تقاضای بیشتر در بازار، گران‌تر است.

  • میلگرد البرز غرب

میلگردهای این کارخانه شامل انواع میلگرد آجدار با گرید A2 در سایزهای 10 تا 12 و گرید A3 در سایزهای 12 تا 25 میلی‌متر هستند. قیمت میلگرد فولاد البرز غرب نیز مانند سایر مقاطع فولادی تحت تأثیر عواملی مانند نرخ ارز، قیمت دلار، نرخ تورم، میزان عرضه و تقاضا، قیمت جهانی فولاد و... همواره در حال نوسان است. بنابراین، رصد و پیش‌بینی قیمت روز این میلگردها می‌تواند به مدیریت و پیشبرد هزینه‌های پروژه شما کمک کند.

از نظر کارشناسان گرفت: 

"کارخانه فولاد البرز غرب یکی از شرکت‌های شناخته‌شده در زمینه تولید محصولات فولادی است. نبشی، میلگرد، تیرآهن، ناودانی و شمش فولاد از تولیدات این برند هستند."

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

اطلاعات این کارخانه را در زیر مشاهده می‌کنید.

آدرس: ابهر، کیلومتر 5 جاده ابهر تاکستان

شماره تماس: 02435284125

ایمیل: info@wasteelco.com

... بیشتر