هیچ موردی یافت نشد.

یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش‌ها در ساخت‌وساز انتخاب درست کابل است؛ در کنار تمام ویژگی‌هایی که باید قبل از خرید از آن آگاه بود، اطلاع از قیمت انواع کابل خود نیز به نوبه‌ای قابل اهمیت است. تنوع این محصول به قدری زیاد بوده که اطلاع کامل از آن نیازمند منبعی قابل اعتماد است؛ در ادامه تیم گرفت قصد معرفی اجمالی انواع این محصول و آگاهی از قیمت کابل با آخرین به روزرسانی را دارد.

این محصول از چندین سیم در دو بخش عایق و هادی تولید می‎شود و وظیفه آن انتقال نیرو از مکانی به مکان دیگر است. وظیفه عایق، محافظت از مغزی و جلوگیری از خروج جریان برق بوده و هادی‌ها از لحاظ سطح مقطع به صورت گرد و مثلث هستند که متناسب با نیاز به صورت انعطاف‌پذیر، خیلی انعطاف‌پذیر، رشته‌ای و مفتولی است که قیمت هر کدام متفاوت خواهد بود.

یکی از عوامل مهم بر قیمت این محصول کارخانه و برند تولید کننده آن است؛ از آنجایی که کشور ایران دارای معادن متعدد و قابلیت تامین مواد اولیه با کیفیت را دارد علاوه بر تامین محصولات داخلی بخش زیادی را نیز به کشورهای همسایه صادر می‌کند. از با کیفیت‌ترین برندهای داخل کشور می‌توان به البرز الکتریک نور، افق البرز، تک سیم البرز، خراسان افشار نژاد، راد افشان سحر، زرتافته کرمان، کمان و... اشاره کرد که این محصول را به بازار عرضه می‌کنند.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت کابل، می‌توان به سطح مقطع، جنس، تعداد هادی و عایق، مقدار ولتاژ و سایز اشاره کرد.

با توجه به نظر کارشناسان گرفت:

"اطلاع از قیمت انواع کابل در هنگام خرید مسئله‌ای پر اهمیت بوده اما علاوه بر آن، باید اطلاعاتی در زمینه نوع کاربرد، انواع، مزیت و معایب هر کدام داشت تا در نهایت پروژه‌ای موفق و ایمن رقم بخورد."

قیمت انواع کابل

این محصول دارای تنوع بالایی بوده که به طور کلی می‌توان آن‌ها را به دو دسته زیر تقسیم کرد:

  • هوایی: در این دسته کابل از تیرهای برق و یا دکل‌ها آویزان است.
  • زمینی: در داخل خاک بیش‌تر از این نوع استفاده میشود.

دسته بندی دیگر بر اساس ساختار هادی به سه دسته مفتول، نیمه افشان و افشان تقسیم می‌شود؛ همچنین از انواع دیگر براساس نوع مصرف آن‌ها می‌توان از برق، کواکسیال، شبکه، تلفن یا مخابرات، جوش، خود نگهدار، فشار قوی و فشار ضعیف نام برد که قیمت و کاربرد در هر نوع بسیار متفاوت با نوع دیگر خواهد بود. لیست قیمت انواع کابل را در زیر می توانید مشاهده کنید:

در نتیجه با توجه به نوسانات بازار در این روزها بهتر است قبل از خرید کابل اطلاعات کامل و کافی از این محصول داشته باشید. گرفت لیستی کامل از قیمت کابل را در اختیار شما عزیزان قرار داده است تا با خیالی آسوده فرایند خرید را طی نمایید.

... بیشتر