نمودار قیمت ناودانی در سال 1402

نمودار قیمت ناودانی در سال 1402

تاثیر پذیری بازار ناودانی از شرایط سیاسی، تغییر قیمت مواد اولیه و یا برند سازنده را می‌توان به خوبی با بررسی نمودار قیمت ناودانی، مشاهده کرد. این نمودار با توجه به ابعاد و وزن آن دسته‌بندی شده و به صورت لحظه‌ای روند کاهش یا افزایش قیمت را نمایش می‌دهد.

به طور کلی این محصول شامل دو بخش اصلی است که بخش افقی آن را جان و دو بخش عمودی در کناره‌های جان را بال می‌نامند. این محصول با سه جنس متفاوت گالوانیزه، آلومینیوم و استنلس، تولید و عرضه می‌‌شود و یکی از عوامل موثر در نمودار نوسانات قیمت ناودانی نیز، جنس آن است.

نمودار تغییرات قیمت ناودانی از جمله ابزاری است که در صورت بررسی و زیر نظر داشتن آن، می‌تواند در دست‌یابی به موقعیت‌های مناسب خرید بسیار کارآمد باشد. چرا که کمک می‌کند، محصولات شرکت‌های داخلی و خارجی مختلف و فعال در این زمینه را به صورت آنلاین در این نمودار مشاهده کرد.

طبق نظر متخصصان گرفت:

“ویژگی‌هایی همچون مقاومت بالا، دوام و عمر طولانی، سرعت در نصب، کم بودن وزن و... ناودانی را تبدیل به محصولی کارآمد کرده که تقاضا برای آن بسیار بالا بوده است. با توجه به متقاضیان بالای محصول مذکور، اطلاع از نمودار نوسانات ناودانی کمک شایانی در خرید محصول در بهترین زمان با مناسب‌ترین قیمت می‌کند. لازم به ذکر است نمودار تغییرات قیمت ناودانی در سایزهای پر فروش 6، 8 و 10 متفاوت خواهد بود.”

ناودانی در دو روش پرسی و فابریک تولید می‌شود. نوع فابریک از نورد شمش‌های خام حرارت دیده به‌دست می‌آید و نوع پرسی از ورق‌هایی به طول 6 متر ساخته می‌شوند.

نمودار قیمت نوع پرسی موثر از قیمت مواد اولیه آن، یعنی ورق‌های خام آهن یا گالوانیزه است و همین‌طور نمودار نوسانات قیمت نوع فابریک با توجه به قیمت لحظه‌ای آهن، تغییر می‌کند. این روند تغییر به ندرت به تعادل می‌رسد و برای خرید در زمان مناسب لازم است، داده‌های نمودار تغییرات قیمت ناوانی را زیر نظر داشت.

نمودار قیمت ناودانی 6، 8 و 10

این محصول با توجه به استاندارد‌های معینی تولید می‌شود و از نظر ظاهری می‌توان چهار دسته بندی برای آن در نظر گرفت که شامل نوع ساده، مشبک، سبک و سنگین است. نمودار قیمت ناودانی برای تمام انواع آن کاربرد دارد و قیمت هر یک را به تفکیک و در اندازه‌های متفاوت نمایش می‌دهد.

مزیت‌هایی هم‌چون قابلیت نصب آسان، کارآمد بودن در طولانی مدت و اشغال فضای کم باعث شده تا این محصول کاربرد‌های زیادی در صنایع ساختمان‌سازی داشته باشد. با توجه به نیاز پروژه می‌توان یکی از انواع آن استفاده کرد که هر یک از آن‌ها دارای ویژگی‌های به خصوصی هستند. برای مثال از نوع مشبک بیشتر در ساخت چهار‌چوب قفسه‌‌های فلزی بهره می‌برند.

ناودانی را با نام U CHANNEL یا  UPN نیز می‌شناسند که به خاطر شکل ظاهری این محصول است. شرکت‌های داخلی و خارجی مختلفی مانند کارخانه فولاد توس یا تهران در این زمینه فعال هستند و به طور کلی انواع مختلف این محصول را در سایز‌های 6 متری و 12 متری تولید و عرضه می‌کنند.

استفاده کارآمد از نمودار تغییرات قیمت ناودانی در پایین آوردن هزینه‌های تمام شده پروژه بسیار موثر است، چرا که امکان خرید با قیمت مناسب را در اختیار کاربر می‌گذارد و هم‌چنین پوشش کاملی برای انواع مختلف آن را با توجه به ابعاد و برند سازنده دارد.

مهم‌ترین عامل در نمودار نوسانات قیمت ناودانی، قیمت آهن و فولاد است، پس برای خرید این محصول و مقاطع فولادی و آهنی بهتر است، اشراف کاملی بر داده‌های موجود در این زمینه مانند جدول وزن و یا نمودار قیمت ناودانی داشته باشید.

نمودار قیمت ناودانی 6 شکفته

[viewChart id="6124"]

نمودار قیمت ناودانی 8 شکفته

[viewChart id="5685"]

نمودار قیمت ناودانی 10 شکفته

[viewChart id="5686"]