فیلتر ها
  قیمت زیگزاگ

  قیمت زیگزاگ

  برخی اوقات علاوه بر مقاطع فولادی خام مثل تیرآهن‌ها و میلگرد‌ها، احتیاج به مصالحی پیش‌ساخته جهت استحکام بیشتر و افزایش عمر سازه هست. یکی از این نمونه محصولات، خرپاها یا زیگزاگ بوده که در این مقاله به بررسی قیمت زیگزاگ و عوامل موثر در تعیین قیمت میلگرد زیگزاگ پرداخته‌ایم.

  فاکتورهای تاثیرگذار در تعیین قیمت زیگزاگ کدامند؟

  همانطور که گفته شد، میلگردهای زیگزاگ یا خرپاها، محصولات فولادی پیش‌ساخته‌ای هستند که جهت بالا بردن مقاومت کششی به بتن‌ها یا  افزایش تحمل بار سازه، اضافه می‌شوند.

  اجزای تشکیل‌دهنده خرپا به شرح زیر است:

  • عضو بالایی: عموماً شامل یک میلگرد A3 بوده که وظیفه تحمل فشار وزن سازه را برعهده دارد.
  • عضو زیرین: نقش اصلی تحمل بار را برعهده داشته که تحت تأثیر نیروهای کششی سازه و نیروهای خمشی تیرچه و خمشی وزن سقف، قرار دارد. شامل دو میلگرد A3 که به موازات هم قرار گرفته‌اند، بوده و بیشتر اوقات در یک پاشنه بتنی قرار دارند.
  • میلگرد عرضی: از دو عدد میلگرد ساده A1 به ‌صورت زیگزاگی تشکیل شده که باعث اتصال میلگردهای بالایی به زیرین می‌شود و تحت تأثیر نیروهای برشی سازه قرار دارد‌.

  بر اساس نظر کارشناسان گرفت:

  ‌"این محصولات که در ساخت سقف سازه‌ها، پل‌ها و زیرگذرها کاربرد دارند، توسط استاندارد خاصی تولید می‌شوند. به‌طور مثال باید قطر میلگردهای آجدار در محدوده ۶ تا ۱۶ میلی‌متر و ضخامت میلگردهای ساده، حتی الامکان ۴ میلی‌متر باشند‌ که می‌تواند در تعیین قیمت زیگزاگ موثر باشد.‌"

  عوامل زیادی در تعیین بهای خرپاها موثر هستند. مهمترین آن‌ها، ارزش روز میلگرد و بهای جهانی فولاد بوده که خود متأثر از نوسانات ارزی است. سایز، شرکت تولیدکننده، میزان عرضه و تقاضا نیز از دیگر فاکتورهای مهم هستند.

  سخن پایانی

  همانطور که ذکر شد عوامل زیادی در تعیین قیمت زیگزاگ اثرگذاری دارند. به همین دلیل می‌توان با بهره‌گیری از مشاوره دقیق کارشناسان گرفت، با بررسی قیمت روز زیگزاگ، نسبت به خرید آن، اقدام‌ نمود.

  ... بیشتر
  گرفت
  آسان و آنلاین
  آدرس: تهران، پارک علم و فناوری تربیت مدرس
  شماره تماس :
  02128424838
  برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
  درباره گرفت

  گرفت (آهن پرتال)؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط فروشندگان مختلف بازار، کمک می‌کند تا بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده را با بهترین قیمت ترجمه نمایید.

  enamad