لیست قیمت‌های طولانی رو نخون! باتامین‌کننده‌های مختلف بهت پیشنهاد قیمت میدن!
فیلتر ها
نمایش قیمت با ارزش افزوده

قیمت سیم آرماتور

به‌طور حتم در ساختمان‌های در حال ساخت، دسته‌های میلگردی که به‌هم متصل شده‌اند و به‌صورت افقی یا عمودی در سازه‌ قرار گرفته‌اند را دیده‌اید. به این اشکال، در اصطلاح آرماتور گفته می‌شود. این میلگردها توسط مفتول‌هایی به‌هم بسته شده و یا گره زده می‌شوند که آن‌ها را اصطلاحاً سیم آرماتوربندی می‌نامند.

در این مقاله سعی داریم به‌بررسی قیمت سیم آرماتور و علل موثر بر نوسانات قیمت روز سیم آرماتور بپردازیم.

قیمت سیم آرماتوربندی

سیم‌های آرماتوربندی با تعدیل نیروی کششی در درون خود، باعث افزایش تحمل پذیری سازه در برابر این نیروها می‌شوند. وجود این محصولات به‌طور مستقیم در بالارفتن استحکام و عمر بنا، نقش زیادی دارند.

سیم‌های آرماتور، از جنس مفتول سیاه (غیرگالوانیزه) بوده که به دو نوع فابریک و غیرفابریک در بازار موجود هستند‌‌. نوع فابریک از پروسه کشیده‌شدن و نازک‌شدن میلگردهای سایز 6/5 میلی‌متری و نوع غیرفابریک آن‌ها از تسمه‌های فلزی تولید می‌شوند؛ پس قیمت میلگرد در نرخ نهایی این محصول اثرگذار است.

قیمت سیم آرماتوربندی، باتوجه به ضخامت، نوع، وزن و میزان انعطاف‌پذیری، متغیر است؛ همچنین نوسانات ارزی و قیمت روز فولاد نیز در این زمینه  اثرگذار هستند. لازم به‌ذکر است که نوع فابریک این محصولات نسبت به نوع غیرفابریک، از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار است.

قیمت سیم آرماتور 1/5

مفتول‌های سیاه در ضخامت‌های ۱ تا ۵ میلی‌متری تولید می‌شوند که هر ضخامتی، کاربرد متفاوتی دارد. مفتول 2/ 1 تا 7/ 1 میل، جهت آرماتوربندی استفاده می‌شوند که سایز 1/5 میلی‌متری آن پرکاربردترین نمونه در بازار است.

قیمت سیم آرماتور سایز ۵/۱، که در کلاف‌های ۳۰ کیلوگرمی تولید می‌شوند، باتوجه به نرمی، ضخامت پایین و کارایی بالا، مناسب‌تر از سایر سایزهاست. باتوجه به نوسانات مداوم قیمت‌ها در بازار مصنوعات فلزی در سال‌های اخیر، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای سیم‌های آرماتوربندی در نظر گرفت.

بر اساس نظر کارشناسان گرفت:

"یکی از فاکتورهای دخیل در تعیین قیمت سیم آرماتور، شاخص وزن است. هر چه میزان ضخامت و قطر سیم افزایش یابد، مقدار بهای آن نیز بالاتر می‌رود. به‌طور مثال قیمت سیم آرماتور سایز ۲ تا 2/5 که جهت قالب‌بندی استفاده می‌شوند، بیشتر از سایزهای نازک‌تر است."

سخن پایانی

باتوجه به مصرف بالای این محصولات در صنایع مختلفی چون ساختمان‌سازی، بسته‌بندی، مجسمه‌سازی و قالب‌بندی، لذا اطلاع از قیمت سیم ‌آرماتور امروز و مقایسه آن با روزهای گذشته می‌تواند کمک شایانی در انتخاب بهترین زمان ممکن جهت خرید این محصولات باشد. علاقمندان می‌توانند اطلاعات مربوط به قیمت روز سیم آرماتور فروشندگان مختلف را در وب‌سایت گرفت به‌صورت روزانه، دریافت نمایند.

... بیشتر
به‌روزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها
مقایسه قیمت‌ها
ارتباط مستقیم با تامین‌کنندگان
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
امکان ارائه فاکتور رسمی

گرفت، پلی میان تامین‌کنندگان و خریداران

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط تامین کنندگان مختلف بازار، کمک می‌کند بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده و با بهترین قیمت را تجربه کنید.

image