لیست قیمت‌های طولانی رو نخون! باتامین‌کننده‌های مختلف بهت پیشنهاد قیمت میدن!
نمایش قیمت با ارزش افزوده

قیمت میلگرد آلومینیوم

میلگرد آلومینیومی یکی از انواع میلگرد تولید شده در کارخانه ها و موجود در بازار است که به دلیل مشخصات فنی و استحکام بالایی که دارد، کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. در تولید این محصول از گرید ها و آلیاژهای مختلف آلومینیوم مانند: 2021، 7075، 6064 و… استفاده می شود. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر تغییرات قیمت میلگرد آلومینیوم می پردازیم.

قیمت میلگرد آلومینیوم امروز 

میلگرد آلومینیوم، یکی از معروف‌ترین انواع میلگرد است که 90 الی 95 درصد آن از عنصر آلومینیوم و مابقی از عناصری مانند منگنز و منیزیم تشکیل شده است. این محصول عملکرد مناسبی در افزایش مقاومت سازه بتنی دارد و می‌تواند استحکام خوبی در برابر کشش، فشار و ضربه به سازه بدهد. از میلگرد آلومینیوم بیشتر در پروژه‌ای ساختمانی بزرگ، رمپ پارکینگ، پایه‌های بتنی، پل‌‌ها، پایه‌ها و جاده‌هایی با ضخامت بالا استفاده می‌شود؛ همچنین این میلگرد در تولید کرتنوال، دودکش، ناودان، قاب پنجره، دیوارهای پارتیشن‌بندی و ... نیز کاربرد دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میلگرد آلومینیوم و قیمت آن، با ما همراه باشید.

قیمت روز میلگرد آلومینیوم

میلگرد آلومینیوم، نوعی میله کارپذیر است و می‌تواند فشار بالایی را تحمل کند؛ به‌گونه‌ای که میزان مقاومت آن تقریبا با مقاومت فولاد یکسان است. این محصول تمایل کمی به انجام واکنش‌های شیمیایی دارد و به‌همین‌دلیل، در طولانی مدت دچار خوردگی یا فرسایش نمی‌شود؛ همچنین دمای 200 درجه سانتی‌گراد و بیشتر را می‌تواند تحمل کند و رسانایی گرمایی خوبی دارد.

طبق استانداردهای تعیین شده در کشور ایران، میلگردهای آلومینیومی باید دارای 3 متر طول و سطح مقطعی گرد باشند؛ ضخامت این میله‌ها هم باید در بازه‌ای بین 8 تا 520 میلی‌متر قرار داشته باشد. مهم‌ترین نکته در تعیین قیمت میلگرد آلومینیوم، قطر و طول آن است.

قیمت انواع میلگرد آلومینیوم در بازار

میلگرد‌های آلومینیومی از آلیاژ‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که درصد عناصر به‌کاررفته در هر کدام متفاوت است. برهمین‌اساس، این میلگردها را به چند دسته تقسیم می‌کنند: آلیاژ سری 1000، آلیاژ سری 2000، 3000، 4000، 5000، 6000، 7000 و 8000. طبق آزمایش‌های انجام شده، تحمل آلیاژهای سری 2000 و 7000 در برابر سرما بیشتر از سایر میلگردها است؛ همچنین میزان خوردگی در آلیاژ سری 5000 کم‌تر بوده و جوشکاری در آن بهتر انجام می‌شود. آلیاژ سری 7000 هم شکل‌پذیری بهتری دارد. هزینه خرید هر کدام از این میلگردهای آلومینیومی با دیگری متفاوت است که علت آن هم آلیاژ‌های مختلف و درصد خلوص منحصر به‌فردشان است.

سخن پایانی

میلگرد آلومینیوم، به‌عنوان یکی از مقاطع مهم و کاربردی در ساخت‌وساز و صنایع به‌شمار می‌رود. قیمت این میلگرد به عوامل مختلفی مانند: نرخ دلار و میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد که می‌توانند به‌صورت لحظه‌ای تغییر کنند؛ به‌همین‌دلیل نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آن درنظر گرفت و باید قبل از خرید نسبت به آخرین قیمت آن آگاهی پیدا کرد.

... بیشتر
به‌روزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها
مقایسه قیمت‌ها
ارتباط مستقیم با تامین‌کنندگان
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
امکان ارائه فاکتور رسمی

گرفت، پلی میان تامین‌کنندگان و خریداران

گرفت؛ به‌روزترین مرجع استعلام قیمت آهن آلات و کالاهای فولادی است که با مقایسه نرخ محصولات ارائه شده، توسط تامین کنندگان مختلف بازار، کمک می‌کند بتوانید بدون هدر رفت زمان، خریدی مطمئن و آسوده و با بهترین قیمت را تجربه کنید.

image